Biletomat Koncerty HALF MOON RUN

Koncerty: HALF MOON RUN

Bilety na koncert

HALF MOON RUN

termin

Czw, 25 lutego 2016 godz. 20:00

miejsce

Proxima
Żwirki i Wigury 99a, 02-089 Warszawa

organizator

Automatik

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Pon, 25 sty 2016 10:25

65 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 25 lut 2016 17:00

75 PLN

Wyprzedane 

📄Half Moon Run zagra w warszawskim klubie Proxima

Half Moon Run
Support: Aidan Knight

Half Moon Run to kolejna po Arcade Fire grupa z Montrealu, która podbija światowe sceny. 25 lutego 2016 młodzi Kanadyjczycy zagrają w klubie Proxima w Warszawie, w ramach trasy promocyjnej nowego albumu „Sun Leads Me On”. Będzie to jedyny ich występ w naszym kraju.

Half Moon Run koncertowali u boku takich tuzów jak Mumford & Sons czy Of Monsters and Man. Niedawno wyprzedali sławny londyński klub Koko i powszechnie wróży im się ogólnoświatową karierę. Dla młodych Kanadyjczyków kluczem do sukcesu jest, jak zdradzają, wspólne podejmowanie wszystkich decyzji. „Uczciwość jest najważniejsza” - mówią. Sami przyznają, że wspólnie spędzają też sporo czasu poza salami prób, a wzajemne zaufanie daje im siłę, by krok po kroku wspinać się na szczyty. Multi-instrumentaliści Devon Portielje, Conner Molander i Dylan Phillips założyli grupę jeszcze jako nastolatkowie w 2009 roku w Montrealu. Ich debiutancki album „The Dark Eyes”, wydany w 2012 roku zdradzał doskonały instrumentalny warsztat oraz talent do komponowania poruszających i pełnych emocji piosenek. Płyta została doskonale przyjęta przez krytykę oraz publiczność i pozwoilła im występować u boku gwiazd. W międzyczasie do zespołu dołączył czwarty multiinstrumentalista Isaac Symonds. Po dwóch latach koncertowania, w 2014 roku Half Moon Run powrócili do Kanady, by w pełni poświęcić się realizacji nowej płyty „Sun Leads Me On”.

Materiał nagrywano w historycznym studio Bathouse - w idyllicznej atmosferze kanadyjskiej prowincji Ontario, pod okiem producenta Jima Abissa (Arctic Monkeys, Adele, Kasabian). Część piosenek muzycy pisali jednak podczas pobytu w Kalifornii i tamtejszy klimat wyraźnie wpłynął na głęboki, medytacyjny nastrój albumu. To ekspresyjne, nasycone emocjami gitarowe granie, w którym słychać zarówno ślady indie-rockowych hymnów Arcade Fire, jak i folkową subtelność Father John Misty czy Mumford & Sons. Premiera krążka przewidziana jest na 23 października, zaś promuje go utwór “Turn Your Love”. Wydawcą albumu jest Universal Music Poland. Zaś już tej zimy - 25 lutego w stołecznej Proximie wielka nadzieja kanadyjskiej sceny po raz pierwszy zaprezentuje się polskiej publiczności.

Support: Aidan Knight

 

Aidan Knight to muzyk z miasta Victoria związany z cenioną wytwórnią Full Time Hobby (m.in Tunng). W tym roku opublikował bardzo dobrze oceniany album “The Arp”, który promował będzie także na wspólnych koncertach z The Villagers. Za brzmienie krążka odpowiadają: Marcus Paquin (współpraca m.in. z The National) oraz Mathieu Parisian (m.in. Patrick Watson).

 

Przypomnimy, że Half Moon Run to kanadyjska grupa obwołana przez media mianem "następców Arcade Fire". Ich pierwszy album “Dark Eyes” zachwyceni muzycy z Mumford & Sons okrzyknęli debiutem roku, zapraszając młody zespół na wspólną trasę. Kanadyjczycy grali też u boku islandzkich gwiazd Of Monsters And Men. Niedawno ukazał się ich drugi, doskonale przyjęty, krążek “Sun Leads Me On”, który w Kanadzie dotarł do TOP 3 listy sprzedaży. Płytę chwalili nie tylko krytycy, ale też choćby Tom Odell, który przyznał, że to “jego ulubiony nowy album”. Zespół doskonale radzi sobie też na rynku koncertowym – w rodzimym Montrealu wyprzedał cztery koncerty z rzędu, dzień po dniu, zaś w Londynie zagra w sławnym Roundhouse dla ponad 3-tysięcznej publiki. Kanadyjczycy dotychczas nigdy nie występowali w Polsce, jednak to nad Wisłą i z udziałem polskiej ekipy powstał ich świetny teledysk „Call Me In The Afternoon”.

 

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK