Biletomat Koncerty Poznań HEXVESSEL

Koncerty: HEXVESSEL

Bilety na koncert

HEXVESSEL

termin

Wt, 29 marca 2016 godz. 19:00

miejsce

Pod Minogą
Nowowiejskiego 8, 61-647 Poznań

organizator

P.W. Events

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I Pula

dostępna do
Pon, 28 mar 2016 23:59

45 PLN

Wyprzedane


Standard

II Pula

dostępna do
Wt, 29 mar 2016 16:00

50 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Koncert Hexvessel w klubie Pod Minogą

HEXVESSEL
support New Keepers of the Water Towers

Agencje P.W. Events i Go Ahead zapraszają na jedyny w Polsce koncert fińskiego zespołu HEXVESSEL!

Ekipa Mata McNerneya odwiedzi 29 marca 2016 roku klub Pod Minogą w Poznaniu, aby promować swoje najnowsze wydawnictwo „When We Are Death”, którego premiera już w styczniu 2016. Płyta zostanie wydana na licencji Century Media Records za pośrednictwem ich własnego labela Secret Trees. Czego możemy się spodziewać? Na pewno kolejnej, sporej porcji psychodelicznego rocka w prawdziwie neofolkowym wydaniu. To bez wątpienia znak rozpoznawczy zespołu McNerneya!

To było w 2009 roku, kiedy Mat McNerney osiedlił się w Finlandii - tym dziwacznym kraju Skandynawii, gdzie humor jest tak ciemny jak zimowe popołudnia, a natura tak zapiera dech w piersiach jak widok księżyca o północy. Pochodzący z Wielkiej Brytanii muzyk przybył tu, eksplorując wcześniej Norwegię i Holandię. Mat znalazł się w Finlandii już jako uznana marka w podziemiach ekstremalnej i awangardowej muzyki metalowej, gdzie śpiewał i pisał teksty w takich zespołach jak Dødheimsgard, Code i jeszcze wielu, wielu innych, czasami pod pseudonimem Kvohst. Później osiągnął sukces z ulubieńcami fanów modern post punka - Beastmilk i jego spin-offowym Grave Pleasures. W Finlandii odnalazł swoje bratnie dusze i tam powołał do życia projekt Hexvessel - zespół założył, aby wyrazić samego siebie poprzez muzykę psychodeliczną w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Hexvessel był bardziej jak projekt od święta niż regularny zespół. Duch panujący wokół grupy przywołuje wizję bandy pogan z północy, przybyłych, by żyć w Laurel Canyon pod koniec 1960 roku. Dźwiękowo, to bardziej na odwrót – niczym Joni Mitchell i The Doors uwolnieni na pustyni fińskiej. Hexvessel to rock, ale nigdy nie roll - równoważą proste melodie ludowe z psychodelicznymi neofolkowymi brzmieniami. Od wydania debiutanckiego albumu „Dawnbearer” w 2011 roku zespół wyprzedawał trasy jako headliner w ich ojczyźnie, był nominowany do 2 fińskich nagród Grammy, koncertował po Europie wraz z takimi zespołami jak Sabbath Assembly i Alcest, grał na prestiżowych festiwalach jak Roadburn w Holandii i SXSW w Teksasie. Ich twórczość długo widniała na listach przebojów oraz na listach krytyków. Tej dziwnej paczce Finów udało się stworzyć swój własny świat, w którym coraz większa liczba osób z zewnątrz jest ciekawa i głodna, aby wejść do tego świata.

https://www.facebook.com/hexvessel/
https://hexvessel.bandcamp.com/

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK