Biletomat Koncerty Jazzowa Scena SEZAMU: Maciej Markiewicz Trio

Koncerty: Jazzowa Scena SEZAMU: Maciej Markiewicz Trio

Bilety na koncert

Jazzowa Scena SEZAMU: Maciej Markiewicz Trio

termin

So, 24 października 2015 godz. 18:00

miejsce

DOM KULTURY W TARNOWIE PODGÓRNYM
ul. Ogrodowa 14, 62-080 Tarnowo Podgórne

organizator

Gminny Ośrodek Kultury „SEZAM”

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Miejsca siedzące (nienumerowane)

Miejsca siedzące (nienumerowane)

dostępna do
So, 24 paź 2015 15:00

22 PLN

Wyprzedane 

📄Maciej Markiewicz Trio w Tarnowie Podgórnym

Maciej Markiewicz

Maciej Markiewicz Trio w Tarnowie Podgórnym

Od ponad 30 lat tworzy różnorodną muzykę – klasyczną, filmową, blues i jazz. Jest nie tylko wszechstronnym pianistą, ale i świetnym malarzem. Maciej Markiewicz ze swoim trio wystąpi na Jazzowej Scenie Sezamu w sobotę, 24 października, a oprócz muzyki podziwiać będziemy mogli jego akwarele.

M. Markiewicz naukę muzyki rozpoczął w wieku 5 lat. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończył w 1992 roku. Głośno było o nim już wcześniej, za sprawą fortepianowego duetu M2, założonego wraz z Markiem Gidaszewskim. Zdobyli m. in. główną nagrodę na festiwalu młodych talentów w Elblągu (1984) oraz Festiwalu Kultury i Sztuki w austriackim Klagenfurcie. Ich wspólna płyta „W bieli i czerni”, wydana przez Sony Music, stała się przebojem nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Obok koncertów w duecie lub na kilka fortepianów, M. Markiewicz nieprzerwanie gra koncerty solowe w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Rosji, Czechach i oczywiście w Polsce. Regularnie występuje z orkiestrami symfonicznymi, m. in. w Teatrze Narodowym w Warszawie, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku i Katowicach.

Na swojej artystycznej drodze Maciej Markiewicz współpracował z wieloma wybitnymi wykonawcami, m.in. z dyrygentem Januszem Powolnym, dyrygentem Zbigniewem Górnym, Grzegorzem Turnauem, Waldemarem Malickim, Leszkiem Możdżerem, Adamem Makowiczem, Hanną Banaszak, Krzysztofem Piaseckim, Tadeuszem Rossem, Ireneuszem Krosnym, Piotrem Rubikiem, Markiem Tomaszewskim (z duetu „Marek i Wacek”), Zenonem Laskowikiem, Zbigniewem Wodeckim, Wiesławem Prządką, Maciejem Stuhrem, Piotrem Bałtroczykiem i innymi.

Koncert trio Macieja Markiewicza odbędzie się w sobotę, 24 października o godz. 18 w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym.

Zamów bilety juz teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK