Biletomat Koncerty J.I.D

Koncerty: J.I.D

Bilety na koncert

J.I.D

termin

Czw, 19 grudnia 2019 godz. 19:00

miejsce

Proxima
Żwirki i Wigury 99a, 02-089 Warszawa

organizator

Fource

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 19 gru 2019 16:00

79 PLN

Wyprzedane 

📄J.I.D po raz pierwszy w Polsce!

J.I.D

 

Otwarcie drzwi 19:00

Po amerykańskiej trasie z Logicem młody raper z kolektywu Spillage Village zawita 19 grudnia do warszawskiej Proximy.
J.I.D wychował się w Atlancie i studiował na Uniwersytecie Hampton. Jego współlokatorami na studiach byli dwaj członkowie Earthgangu - Doctur Dot i Johnny Venus. Wspólnie z Earthgangiem, Hollywood JB i JordxnBryant, w 2010 roku J.I.D utworzył kolektyw Spillage Village. Obecnie do Spillage Village należą również Mereba, 6LACK i Lute. W następnych latach J.I.D wydał serię mixtape’ów (Cakewalk, Cakewalk 2, Route of All Evil, Para Tu), jednocześnie pracując w call center i dowożąc pizzę. Udzielał się też na wspólnych projektach Spillage Village (Bears Like This, Bears Like This Too), w których produkcji brali udział między innymi Mac Miller i J. Cole. Jego pierwsza EPka, zatytułowana DiCaprio, ujrzała światło dzienne w 2015 roku.
J.I.D musiał zwrócić na siebie niemałą uwagę J. Cole’a, gdyż w 2017 roku podpisał on kontrakt z labelem rapera – Dreamville Records. To właśnie nakładem Dreamville w marcu 2017 roku ukazała się jego debiutancka płyta studyjna – The Never Story, którą promował singiel Never. Album wyprodukował J. Cole, a udzielili się na nim między innymi EarthGang, 6LACK i Mereba. J.I.D i raper Saba nawiązali też współpracę z indie popowym zespołem Foster The People, remixując ich utwór Pay The Man.
Po serii koncertów na całym świecie J.I.D powrócił w listopadzie 2018 roku ze swoim drugim albumem studyjnym – DiCaprio 2. Krążek promują single 151 Rum i Off Deez z J. Colem. Na albumie udzielił się szereg artystów, takich jak 6LACK, ASAP Ferg, BJ the Chicago Kid, Ella Mai, J. Cole, Joey Badass i Method Man. W produkcji brał udział między innymi Mac Miller. Album zyskał uznanie wśród krytyków, zdobywając średnią ocenę 80 na Metascore. W recenzji Pitchforka J.I.D porównywany jest do Kendricka Lamara, Mac Millera i Anderson .Paak, a DiCaprio 2 znalazł się na listach najlepszych wydawnictw hip-hopowych 2018 roku według Rolling Stone i Billboardu. Obecnie J.I.D jest w trasie koncertowej „Catch me if you can” promującej DiCaprio 2, w ramach której odwiedzi także Polskę.
Wśród swoich inspiracji artysta wymienia takich wykonawców jak Wu-Tang Clan, Gucci Mane, Jay-Z i Arctic Monkeys. Mimo, że nie zapomina on o swoich korzeniach, J.I.D odcina się od klasycznego, trapowego brzmienia undergroundowej sceny z Atlanty. Raper kładzie wielki nacisk na teksty – w swojej twórczości porusza on takie tematy jak zdrowie psychiczne, równouprawnienie kobiet, uzależnienie od narkotyków, kultura afroamerykańska i polityka.
Forbes określa koncerty rapera „jednymi z najbardziej ekscytujących wydarzeń współczesnej sceny hip-hopowej”, a newonce.net spekuluje, że może on zostać następcą Kendricka Lamara.


Linki:
https://www.instagram.com/jidsv/
https://www.facebook.com/JIDSV/
https://youtu.be/ZiADuDjueJc
https://youtu.be/vtY8pM-H65c
https://www.fource.pl/events/j-i-d/

promotor: fource.pl, media@fource.pl

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie: Bilety Kolekcjonerskie

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK