Biletomat Koncerty Kapela ze Wsi Warszawa #9stóp

Koncerty: Kapela ze Wsi Warszawa #9stóp

Bilety na koncert

Kapela ze Wsi Warszawa #9stóp

termin

Czw, 15 października 2015 godz. 21:00

miejsce

Klub 9stóp
ul. Piątkowska 92, Poznań

organizator

9 stop

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 14 paź 2015 23:59

35 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 15 paź 2015 17:00

45 PLN

Wyprzedane 

📄Awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej!

Kapela ze Wsi Warszawa

Niesamowity koncert w Akademckim Centrum Kultury i Sportu 9 stóp - Kapela ze Wsi Warszawa!

Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy - brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z DJ'ami.Na swoim koncie maja same pasmo sukcesów


W 2006 KzWW otrzymała "Fryderyka" w kategorii najlepszy album folk/etno za "Wykorzenienie" oraz znalazła się w gronie 10 nominowanych albumów do nagród amerykańskiego przemysłu muzycznego - Grammy. Na zlecenie BBC powstaje dokument „Kapela ze Wsi Warszawa w podróży” 


Na początku 2009 roku grupa otrzymała po raz drugi w swej karierze nagrodę Fryderyka, tym razem za najlepszy album Folk 2008 - "Wymixowanie". KzWW po raz kolejny udaje się do USA promując "Infinity", i na początku 2010 roku, prestiżowy portal internetowy "Popmatters" uznaje płytę za najlepszy album 2009 roku w kategorii World Music, oraz przyznaje „Infinity” 36 miejsce na liście wszystkich produkcji muzycznych 2009 roku.W kwietniu 2010 album „Infinity” zdobywa tytuł Folkowego Fonogramu Roku, oraz zdobywa 3. w historii zespołu "Fryderyka" za najlepszy album Folk/World Music.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK