Biletomat Koncerty Kraków Koncerty Tak Brzmi Miasto 2017: KLUB DRUKARNIA

Koncerty: Koncerty Tak Brzmi Miasto 2017: KLUB DRUKARNIA

Bilety na koncert

Koncerty Tak Brzmi Miasto 2017: KLUB DRUKARNIA

termin

So, 11 listopada 2017 godz. 20:30

miejsce

Klub Drukarnia
ul. Nadwiślańska 1, Kraków

organizator

Fundacja Krakowska Scena Muzyczna

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I PULA

dostępna do
So, 11 lis 2017 17:30

20 PLN

Wyprzedane


 

📄Bażant, Świderile i It's July Already w Klubie Drukarnia

BAŻANT
ŚWIDERILE
IT’S JULY ALREADY


start: 20:30

Konferencja i festiwal Tak Brzmi Miasto 2017: WSPÓŁPRACA to już szóste wydarzenie organizowane pod marką Tak Brzmi Miasto! Skierowane jest przede wszystkim do branży muzycznej – menedżerów, animatorów, agencji, wydawnictw oraz do muzyków i zespołów samodzielnie zarządzających swoją karierą, ale także fanów żywo zainteresowanych sytuacją na polskim rynku muzycznym. 11-12 listopada w Krakowie, w kompleksie przy ul. Krakowskiej 41, na którego terenie znajdują się niezależne inicjatywy - przede wszystkim Teatr Nowy Proxima, ale też klubokawiarnia Literacka czy galeria sztuki Off-Frame spotykać się będziemy na panelach dyskusyjnych, warsztatach, wykładach i spotkaniach. Z kolei część festiwalowa odbędzie się w bliskim sąsiedztwie kompleksu, na Kazimierzu, w klubach Piękny Pies, Alchemia, Magazyn Kultury, Barka Alrina czy Drukarnia. Zagrają na niej krakowskie zespoły reprezentujące lokalne kolektywy muzyczne: Attention Please!, Karoryfer Lecolds, Wynik Współpracy, Loose Wire, ArsLatrans i Krakowska Scena Muzyczna.

Widzimy się w listopadzie w Krakowie! A tak było w zeszłym roku podczas festiwalu Tak Brzmi Miasto:
https://www.youtube.com/watch?v=Vt7Wmm1GZ_0

KLUB DRUKARNIA

20.30 - 21.20 - BAŻANT

Trzeci przedstawiciel młodego kolektywu Wynik Współpracy.

Bażant to pseudonim artystyczny Piotra Macieja Sobestiańczuka, zamojskiego muzyka grającego indie rock. Zaczynał jako gitarzysta i wokalista w zespole Spanish Inquisition, obecnie sam śpiewa i gra na wszystkich instrumentach, jakie wpadną mu w ręce.

Na przestrzeni lat wypracował własny styl tekściarstwa, pisząc głównie o relacjach damsko-męskich, czasami wplatając w to motywy religijne. Czerpie inspiracje z prawie każdego rodzaju muzyki, a następnie przekuwa je na bengery. Na koncie ma już trzy płyty, a jego najnowszy album, “Wesele”, to najczystszy, jak dotąd, wyciąg z jego stylu.

FB: www.facebook.com/BazantPL

21.30 - 22.00 - ŚWIDERILE

Kolejni przedstawiciele kolektywu Wynik Współpracy.

Jak ten błazen na dworze króla, maskotka wśród sterowanych radiowo samochodów, śmieszna pacynka przy aktorze grającym w Teatrze Narodowym Konrada w „Wielkiej Improwizacji”. Niepoważni, pluszowi i zabawni.

Świderile to alkorockowy kwartet okazjonalnie występujący jako trio lub kwintet. Wśród swoich najważniejszych inspiracji wymieniają Cool Kids of Death, Adama Mickiewicza, Damiana Petrowa & Ekipę Programu „Zdrady” oraz wczesne dokonania Polmosu Lublin.

Zespół istnieje oficjalnie od 2011, ale swój debiut wydawniczy zaliczył 1 kwietnia 2017 roku epką „Świderile”. To wynik wytężonych pięcioletnich starań, których efektem jest ponad szesnaście minut dopracowanego do perfekcji i zarejestrowanego w ciągu dwóch dni materiału. Epkę „Świderile” zespołu Świderile otwiera kawałek „Świderile”, a dalej jest już tylko lepiej. Bo gdzie indziej usłyszeć można utwór w metrum 15/16? Stare hity przeplatają się z nowymi kompozycjami, a żadna z nich nie trwa dłużej niż trzy minuty.

„Koleś taczkę prowadził i tak telepało się wszystko w środku, i brzmiało jak Świderile” – anonimowy słuchacz o brzmieniu zespołu.

FB: www.facebook.com/swiderile

22.15 - 23.00 - IT’S JULY ALREADY

Przedstawiciele młodej sceny Krakowa z ramienia kolektywu Wynik Współpracy (trudno o bardziej adekwatną nazwę, prawda?).W czasach, w których utwory mają coraz więcej warstw, a zespoły prześcigają się w brzmieniowych eksperymentach, oni postanowili zwrócić się w stronę piosenki. Muzyka It’s July Already to nawiązanie zarówno do tradycyjnych folkowych ballad, piosenek w stylu Paula Simona, jak i gitarowego awangardowego popu spod znaku Velvet Underground czy Galaxie 500.

W alternatywnej rzeczywistości kreowanej przez It’s July Already czas płynie w zupełnie innym tempie, a pomaturalne wakacje trwają w nieskończoność. 20 marca 2017 r. miała premierę ich debiutancka płyta zatytułowana po prostu „It’s July Already”. To album dla zwolenników gitarowego minimalizmu – tego folkowego, popowego i alt-rockowego. Nie ma na nim miejsca na instrumentalne popisy i podążanie za trendami, ale nie ma też miejsca na nudę.

FB: www.facebook.com/ItsJulyAlready

Zamów bilet już teraz na Biletomat.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK