Biletomat Koncerty Korpiklaani + Skálmöld

Koncerty: Korpiklaani + Skálmöld

Bilety na koncert

Korpiklaani + Skálmöld

termin

Czw, 27 października 2016 godz. 19:30

miejsce

MegaClub
Żelazna 15, 40-851 Katowice

organizator

P.W. Events

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 26 paź 2016 23:59

75 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 27 paź 2016 16:00

85 PLN

Wyprzedane 

📄Korpiklaani + Skálmöld na 4 koncertach w Polsce!

Korpiklaani + Skálmöld

Fińskie gwiazdy folk-metalu szczególnie upodobały sobie Polskę. Czy to za sprawą wysokiej jakości narodowych trunków, a może szczególnie żywiołowej publiczności ...tego nie wie nikt? Ważne, że Leśny Klan regularnie odwiedza nasz kraj, zaliczając prawie wszystkie prestiżowe festiwale rockowe, np. Czad Festiwal czy Woodstock. Towarzyszyć im będzie równie dziarska i lubująca się wyskokowych napojach ekipa islandzkich wikingów ze Skalmod. Imprezowy rajd po polskich klubach rozpocznie się 24.10 w Gdyńskim Uchu, a zakończy 4 dni później w katowckim Mega Klubie, po drodze zahaczając o warszawską Proximę i wrocławskie Alibi.

Korpiklaani (Finlandia, Nuclear Blast)- folkmetal
Powstali w 2002 roku w Finlandii. Po początkowych komplikacjach związanych z nazwą formacji, w 2003 roku, nakładem Napalm Records, wydali debiutancki album „Spirit of the Forest”. Rok 2004 zaowocował sporymi zawirowaniami w składzie, jednak w 2005 światło dzienne ujrzał kolejny krążek „Voice of Wilderness”. Ten okres w twórczości zespołu znamionuje zwrócenie się ku bardziej metalowemu brzmieniu, okraszonemu rockowym hedonizmem. Efektem jest wydana w 2007 roku płyta „Tervaskanto”. Rok później ekipa pod wodzą Jonne Järvelä zmieniła wytwórnię na Nuclear Blast by, rok po roku, nagrać ciepło przyjęte „Korven Kuningas” i „Karkelo”. Rok 2011 to kolejny studyjny album „Ukon Wacka”, ostatni nagrany z udziałem Jaakko Lemmetty, który musiał opuścić załogę z powodów zdrowotnych. Jego miejsce zajął Tuomas Rounakari. Zasileni nowymi pomysłami w 2012 nagrali album „Manala”. Jego wydanie opóźniło się jednak z powodu odejścia akordeonisty Juho Kauppinena, którego zastąpił Sami Perttula. Już z nim w składzie w maju 2015 roku wydano, ostatni jak dotąd, krążek „Noita”.

„Tequila”
https://www.youtube.com/watch?v=mzycLGudWTw
„Rauta”
https://www.youtube.com/watch?v=PJwo6bMKBaw

Skálmöld (Islandia, Napalm Records) folkmetal, Vikingmetal
Zespół powstał w 2009 roku. Ich muzyka łączy w sobie viking i folkmetal z thrash metalowymi elementami, momentami sięgając po deathmetalowe wstawki. Popularność przyniósł im debiutancki „Baldur”, a ugruntował ją drugi krążek „Börn Loka „. Islandczycy mają na koncie 3 albumy studyjne, wszystkie wydane nakładem Napalm Records.

"Gleipnir”
https://www.youtube.com/watch?v=NspqUmnMzRA

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie: Bilety na koncerty Korpiklaani + Skálmöld

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK