Biletomat Koncerty Lao Che

Koncerty: Lao Che

Bilety na koncert

Lao Che

termin

Pon, 29 lutego 2016 godz. 19:00

miejsce

Opera Nova
ul. Ferdynanda Focha 5, Bydgoszcz

organizator

Impresariat Artystyczny ADRIA

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Strefa A

Strefa A

dostępna do
Pon, 29 lut 2016 16:00

90 PLN

Wyprzedane 

📄Koncert Lao Che w Opera Nova w Bydgoszczy

Lao Che

Zapraszamy do Opery Nova w Bydgoszczy na wyjątkowy koncert zespołu Lao Che jednego z najpopularniejszych zespołów alternatywnych w Polsce. Muzyka Lao Che to połączenie różnych gatunków: rocka, elektroniki, funku i hip hopu. Na uwagę zasługują również wyjątkowe teksty Huberta Dobaczewskiego, które znalazły się w podręcznikach do języka polskiego dla szkół średnich.

Zespól Lao Che w październiku 2012 wydał piątka płytę; wszystkie jego krążki zdobywały uznanie fanów i krytyków.
Zespól koncertował także w Niemczech, Czechach, na Litwie oraz w Anglii, Irlandii i Irlandii Północnej.

"Gazeta Wyborcza", podsumowując rok 2005 w polskiej muzyce, uznała album za wydarzenie numer 1. Robert Sankowski uzasadniał tę ocenę: "Zespół (...) uniknął banału, ale jednocześnie nie wpadł też w pułapkę patosu. Przełożył dramat 63 dni warszawskiego powstania na język muzyki rockowej zrozumiały dla współczesnego odbiorcy. Tym samym udowodnił, że takie tematy mogą być zarówno inspirujące dla popkulturowych twórców, jak i interesujące dla odbiorców ich twórczości". Krzysztof Varga na łamach "Dużego Formatu" (cykliczny dodatek do "GW") pisał: "To jest bez wątpienia pierwsza piątka polskich płyt rockowych ostatniego dwudziestolecia, może nawet pierwsza piątka, jeśli liczyć od czasów płyty numer jeden w historii polskiego rocka, a więc "czarnego? albumu Brygady Kryzys".

Słuchacze radiowej Trójki nadali "Powstaniu..." tytuł Albumu Roku.
We wrześniu 2008 roku za płytę "Gospel" zespół dostał od radiowej Trójki nagrodę "Mateusza 2008", uważaną za jedną z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce. W grudniu 2008 zespół otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. "Na uznanie zasługuje twórczość zespołu inspirowana tematami historycznymi związanymi z narodem polskim i jego dziejami, charakteryzująca się ciekawą i nietuzinkową oprawą muzyczną, która wnosi nową wartość do polskiej sceny muzycznej" uzasadniono w werdykcie. W sierpniu 2010 zespół otrzymał Nagrody m. st. Warszawy dla wybitnych warszawiaków działających na rzecz rozwoju stolicy: ludzi kultury, nauki i sztuki. We wrześniu 2010 teledysk do utworu "Życie jest jak Tramwaj" zdobył nagrodę za najlepszą animację na Festiwalu Filmów Yach w Gdyni.

W roku 2011 muzycy wyruszyli w trasę koncertową z zespołem Czesław Śpiewa; okazała się ona ogromnym sukcesem. W siedmiu koncertach wzięło udział ponad 8 tysięcy widzów. Ponadto Lao Che został zaproszony do udziału w trasie koncertowej "Męskie Granie", wspólnie z Voo Voo, Lechem Janerką, Leszkiem Możdżerem. W lipcu 2012 zespół został odznaczony przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Zamów bilety już teraz na Bileotmat.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK