Biletomat Koncerty Life of Agony

Koncerty: Life of Agony

Bilety na koncert

Life of Agony

termin

Śr, 16 listopada 2016 godz. 19:00

miejsce

Progresja
Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

organizator

Progresja

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Wt, 15 lis 2016 23:59

105 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 16 lis 2016 16:00

125 PLN

Wyprzedane 

📄Life of Agony zagrają w Progresji

Life of Agony

Progresja Music Zone z radością zaprasza na warszawski koncert Life of Agony! Nowojorczycy zagrają 16 listopada promując swój nowy album „A Place Where There's No More Pain”.

Zespół został założony latem 1989 przez wokalistę Keitha Caputo (Mina Caputo), basistę Alana Roberta oraz gitarzystę Joeya Z.. Po graniu z kilkoma perkusistami, w końcu przed nagraniem debiutanckiej płyty River Runs Red dla Roadrunner Records zwerbowali Sala Abruscato, perkusistę Type O Negative.

Drugim albumem był bardziej emocjonalny Ugly wydany w 1995. Po trasie promocyjnej z zespołu odszedł Abruscato, a na jego miejsce przyszedł Dan Richardson z Pro-Pain.
Wokalista Keith Caputo (Mina Caputo) opuścił zespół wraz z wydaniem Soul Searching Sun w 1997 twierdząc że jego serce już nie czuje muzyki granej przez LoA. Opuszczony zespół zagrał trasę z Whitfieldem Cranem, byłym wokalistą Ugly Kid Joe, a następnie wszedł do studia, ale członkowie doszli do wniosku, że nie chcą kontynuować kariery jako Life of Agony. W 1999 postanowili się rozwiązać. W 2000 wydano koncertowy album z występem na Lowlands Festival w 1997.

3 i 4 stycznia 2003 oryginalny skład ponownie połączył się, aby zagrać wyprzedane koncerty w Irving Plaza w Nowym Jorku. Oba występy zostały nagrane i wydane na CD/DVD w tym samym roku. Zejście się poskutkowało kilkoma innymi koncertami i występami na europejskich festiwalach, a także nagraniem Broken Valley w 2005, pierwszym nowym materiałem zespołu od 1997.

Po 10 latach milczenia Life of Agony wydaje nowy materiał z którym zagości w Progresji! Album ma być zatytułowany „A Place Where There's No More Pain”.

Zespół ostatni raz gościł w Polsce w 2010 roku podczas XVI edycji Przystanku Woodstock.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl