Biletomat Koncerty Marta Zalewska Orchestra “A. Zaucha & Dżamble - Wołanie o słońce nad światem 1971 - 2022"

Koncerty: Marta Zalewska Orchestra “A. Zaucha & Dżamble - Wołanie o słońce nad światem 1971 - 2022"

Bilety na koncert

Marta Zalewska Orchestra “A. Zaucha & Dżamble - Wołanie o słońce nad światem 1971 - 2022"

termin

So, 08 października 2022 godz. 19:30

miejsce

Klub Studio
ul. Witolda Budryka 4, 30-072 Kraków

organizator

Fundacja Academica

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.
 

📄Kup bilet na koncert Marty Zalewskiej 8 października w Krakowie!


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

18:30 Bramka
19:30 Start koncertu

Zapraszamy 26 marca do Klubu Studio na wyjątkowe wydarzenie. Legendarna grupa Dżamble (z Andrzejem Zauchą na czele), dokładnie 51 lat temu wydała fenomenalną płytę “Wołanie o słońce nad światem”. W ten niezapomniany sobotni wieczór - Marta Zalewska wraz ze swoją Orkiestrą przypomni utwory z tego albumu, jednocześnie przywołując niezwykłą atmosferę tamtego czasu. To wydarzenie, którego nie wolno przegapić.

Marta Zalewska wraz ze swoją Orkiestrą przypomina utwory z albumu "Wołanie o słońce nad światem" legendarnej grupy Dżamble! W tym roku mija 51 lat od premiery tej kultowej płyty, jedynej długogrającej w dorobku Dżambli.

"Wołanie o słońce nad światem" to zapis nagrań przeprowadzonych z dużym rozmachem – poza stałymi członkami Dżambli (z Andrzejem Zauchą na czele) w sesji brali udział m.in. legendarni polscy muzycy jazzowi: Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Janusz Muniak, czy Zbigniew Seifert. Pół wieku później repertuar z tej płyty powraca w nowej odsłonie - w nowych aranżacjach Marty Zalewskiej i w wykonaniu Marta Zalewska Orchestra, zespołu złożonego z czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej i rockowej.

Tak o swoim projekcie specjalnym mówi Marta Zalewska: Utwory z płyty "Wołanie o słońce nad światem" znam od nastoletnich lat i jako oddana fanka estetyki muzycznej lat 60. przygotowując koncert, starałam się zachować styl i klimat tamtego okresu, oddając należyty hołd fenomenalnym muzykom Dżambli i nie próbując stwarzać ich twórczości na nowo. Zaprosiłam do współpracy fantastycznych muzyków jazzowych, rockowych i bluesowych - nasza wspólna interpretacja legendarnych utworów "Masz przewrócone w głowie" czy "Wymyśliłem Ciebie" niech przywoła atmosferę znakomitego czasu dla muzyki jakim był przełom lat 60. i 70. XX wieku i podkreśli, jak ponadczasowy jest pochodzący z 1971 roku album Dżambli.

Marta Zalewska Orchestra wystąpi w składzie: Marta Zalewska - wokal, gitara basowa, kierownictwo muzyczne Jerzy Małek - trąbka Łukasz Poprawski - saksofon tenorowy Piotr Wyleżoł - fortepian, organy Krzysztof Zagajewski - gitara elektryczna Michał Piotrowski - perkusja Patrycja Betley - instrumenty perkusyjne Małgorzata Markiewicz - wokal towarzyszący Łukasz Lipski - wokal towarzyszący

Koncert będzie również transmitowany w internecie za pośrednictwem YouTube Marty Zalewskiej, Klubu Studio oraz na Facebooku. Szczegóły wkrótce.

YT: https://www.youtube.com/c/MartaZalewska

Kup bilet już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety Kolekcjonerskie