Biletomat Koncerty Poznań Obscure Sphinx

Koncerty: Obscure Sphinx

Bilety na koncert

Obscure Sphinx

termin

So, 09 maja 2015 godz. 19:00

miejsce

Pod Minogą
Nowowiejskiego 8, 61-647 Poznań

organizator

P.W. Events

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I pula

dostępna do
Pt, 08 maj 2015 23:59

34 PLN

Wyprzedane


Standard

II pula

dostępna do
So, 09 maj 2015 16:00

39 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Obscure Sphinx Pod Minogą!

Obscure Sphinx, Spirit, Butterfly Trajectory, Vidian

"I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze. Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej - jakby niedźwiedzia, paszcza jej - jakby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę. I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią; i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę? A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy. Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba. Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem (...)"

Apokalipsa św. Jana,
a także fragment recenzji jednego z koncertów Obscure Sphinx.


Obscure Sphinx powstał w 2008 roku. Muzycznie usytuowani gdzieś między nowoczesnym doom, a post metalem, nie boją się czerpania inspiracji z innych gatunków. Ich pierwszy album, „Anaesthetic Inhalation Ritual” z 2011 roku, został uznany za jeden z najciekawszych debiutów w polskim metalu od lat. Koncerty zespołu oparte na miażdżącej rytmice 8-mio strunowych gitar i 6 strunowego basu, wspierane przez nieprawdopodobne wręcz możliwości wokalistki, pozwoliły zespołowi wypracować bardzo dobrą pozycję na rynku, czego dowodem jest coraz szerszy odbiór, zarówno w kraju, jak i za granicą. W swej historii zespół dzielił scenę m.in. z Amon Amarth (se), Coroner (ch), Crippled Black Phoenix (uk), Rosetta (us), City of Ships (us), At The Soundawn (it). Byli także gośćmi na trasach Behemoth (PL) Tides From Nebula (PL) i Blindead, a także odwiedzili szereg scen festiwalowych jak Metalfest Open Airs, Off-Festiwal, Castle Party, niemiecki Summer Breeze, dwukrotnie czeski Brutal Assault, Gothoom Fest w Słowacji, czy Devilstone na Litwie.

W listopadzie 2013 ukazała się druga płyta zespołu, Void Mother, przyjęta prezez krytykę i fanów równie dobrze jak debiut, zespół zagrał także dwie headlinerowe trasy w Europie (Czechy, Francja, Holandia, Niemcy, Belgia, Wielka Brytania), ugruntowując swoją pozycję na scenie. W chwili obecnej jest zaplanowana wiosenna trasa na południu Europy i w Polsce, rozpoczął także pracę nad trzecim albumem.


Obecny skład zespołu:
Zofia "Wielebna" Fraś (vocals, samples)
Tomasz "Yony" Jońca (guitars)
Aleksander "Olo" Łukomski (guitars)
Michał "blady" Rejman (bass)
Mateusz "Werbel" Badacz (drums)

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.