Biletomat Koncerty Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej

Koncerty: Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej

Bilety na koncert

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej

termin

Nd, 09 października 2022 godz. 19:30

miejsce

Amfiteatr Park Strzelecki
Ogrodowa, 33-300 Nowy Sącz

organizator

Sądecka Jesień Kulturalna

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


 

📄Kup bilety na Orkiestrę Reprezentacyjną Straży Granicznej 9 października w Nowym Sączu!

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą.

Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych.
Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych i okolicznościowych. Prezentuje muzykę operową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową.
Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej od lat wpisuje się złotymi zgłoskami w promocję Polski na całym świecie.
Jest swoistym kierunkowskazem dla wielu młodych adeptów sztuki artystycznej w kraju i za granicą. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. W dorobku zespołu znajdują się nagrania kilkunastu płyt CD z muzyka klasyczną, regionalną i rozrywkową.

Michał Kaczmarek jest wokalistą, który ma już niezwykle bogate doświadczenie muzyczne.Karierę solową rozpoczął biorąc udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Punktem zwrotnym w jego karierze okazała się inspiracja twórczością Czesława Niemena oraz Andrzeja Zauchy. W 2009 roku otrzymał Grand Prix oraz nagrodę za własną kompozycję na Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Talentów „Niemen Non Stop” w Słupsku. Jego talent został także doceniony podczas Konkursu na interpretację piosenki Czesława Niemena „Pejzaż bez ciebie” w TVP2.
Kolejnym osiągnięciem było zdobycie Grand Prix oraz nagrody publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy SERCA BICIE.
Kolejnym sukcesem okazał się udział w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Marka Grechuty w Sławnie gdzie zdobył Grand Prix – „Złotego Marka” oraz nagroda publiczności RADIA ZET GOLD na GRECHUTA FESTIVAL w Krakowie!
W 2013 roku reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowiańskiej „Slavianski Bazaar” w Witebsku na Białorusi. Otrzymał Grand Prix.
W 2014 roku został laureatem SuperDebiutów w Opolu, wykonując „Sen o Warszawie”.
Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, czego efektem jest debiutancka płyta z autorskimi utworami (w tym duet z Krystyną Prońko, pt.„Budzi się nowy dzień”)
Współpracował m.in z Modern Symphony Orchestra, Royal Symphony Orchestra, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Beethovenowską Orkiestrą Symfoniczną, w takich przedsięwzięciach jak: Michael Jackson Symfonicznie, Whitney Houston Symfonicznie, Zaucha Symfonicznie, Freddie Mercury Rock – Operowo, Muzyczny Życiorys Franka Sinatry,, a także British Rock Symphony m.in na LIFE FESTIWAL, wśród takich gwiazd jak Sting, Jassie Ware czy Eric Clapton.

Jakub Wocial – związany ze scena musicalową od niemal dwóch dekad, zarówno jako aktor i wokalista, jak i w roli reżysera czy organizatora widowisk. W 2021 ponownie związał się z niemiecką sceną Palladium Theatre w Stuttgarcie, gdzie po 12 latach kreuje postać Herberta w oryginalnej inscenizacji „Tańca Wampirów” Romana Polańskiego. Od jesieni 2022 roku wcielać się będzie z kolei w główną postać Profesora Abronsiusa w tym samym tytule. Początki jego kariery sięgają jednak roku 2004, kiedy to debiutował na scenie jako osiemnastolatek w spektaklu Chłopcy z Placu Broni w Teatrze na Woli, a już rok później, w założonym przez siebie niezależnym teatrze Palladium Stage, stawiał pierwsze kroki w roli producenta przy musicalu „The Phantom of the Opera. Z życia Upiora”.
Wybrany przez Romana Polańskiego do roli Herberta w polskiej oraz niemieckiej premierze musicalu Taniec Wampirów. Podczas sześcioletniego pobytu w Niemczech współpracował z agencją Stage Enterteinment, produkującą wydarzenia artystyczne i grał w musicalach takich jak „Rebecca” czy „Taniec Wampirów”.
W 2012 roku objął stanowisko kierownika artystycznego sceny muzycznej Teatru Rampa, gdzie zrealizował szereg produkcji – zarówno z czołówki światowego musicalu, jak i mniej znanych broadwayowskich tytułów czy oryginalnych produkcji Teatru Rampa. Na przestrzeni lat kreował w murach tego teatru pierwszoplanowe role w następujących tytułach: „RENT” (Mark), „Rapsodia z Demonem” (Demon), „Jesus Christ Superstar” (Jezus). Jego najnowsza, entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków rola, to Sierżant Pepper w oryginalnej produkcji Teatru Rampa – „Twist and Shout”.
Odpowiadał także za reżyserię i inscenizację „Jesus Christ Superstar” (Teatr Rampa w Warszawie, a od 2020 również Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku) oraz inscenizację i produkcję musicalu „Kobiety na skraju załamania nerwowego” w Teatrze Rampa.
Wyprodukował szereg koncertów musicalowych: „Broadway Street”, „Musicalove”, „The Best of Lord Andrew Lloyd Webber”, podczas których towarzyszyła mu czołówka polskich artystów musicalowych oraz najlepsi muzycy i tancerze. Zaproszenie do udziału w jego produkcjach przyjmowali także światowej sławy artyści, m.in. Pia Douwes. W międzyczasie wystąpił w musicalu „Jerry Springer – The Opera” w reż. Jana Klaty, a sam wyreżyserował „Prześliczną Wiolonczelistkę” – musical oparty na dorobku zespołu Skaldowie. Zagrał także w „Upiorze w Operze” w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, gdzie wcielał się w postać Gilles André.
Pod szyldem założonej przez siebie firmy Broadway w Polsce wyprodukował koncert musicalowy „Broadway Exclusive”, który do tej pory doczekał się już pięciu edycji, a widowisko na przestrzeni lat z powodzeniem wystawiane było na wielu scenach polskich teatrów i filharmonii.
W latach 2017-2020 kreował postać Jeana Valjena w musicalu „Nędznicy” w Teatrze Muzycznym w Łodzi . W roku 2017 otrzymał nominację do Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Wokalista Musicalowy, z kolei rok później wyróżnienie to otrzymał za rolę Jezusa w „Jesus Christ Superstar”. W roku 2018 wydał debiutancki album „Dream of Broadway”, będący pierwszą solową składanką musicalową w Polsce. Na płycie znalazło się trzynaście utworów, reprezentujących zarówno klasykę teatru muzycznego, jak i jego współczesne oblicze.
W grudniu 2018 roku artysta zorganizował w Teatrze Polskim w Warszawie koncert „The best of Broadway”, podczas którego wystąpił u boku Ramina Karimloo.
Regularnie zapraszany do udziału w prestiżowych koncertach i galach, wystąpił m.in. w koncercie „The Glamorous Show” podczas 12. Festiwalu Muzyki Filmowej FMF w Krakowie .
W 2020 roku został zaproszony do międzynarodowej obsady przy nowej inscenizacji musicalu „Taniec Wampirów” w Stuttgarcie. Prace nad tytułem zostały jednak wstrzymane przez wzgląd na pandemię COVID-19. W tym samym roku, nie chcąc tracić kontaktu z publicznością, organizował szereg działań online, pomagających przetrwać czas niemożności występowania na scenie na żywo. W czerwcu 2020 roku powołał do życia Azyl, czyli miejsce, w którym organizował na żywo kameralne spotkania z artystami i publicznością. Finał sezonu w Azylu zwieńczony był dwoma koncertami finałowymi, podczas których na jednej scenie wystąpiło kilkunastu artystów musicalowych. Jesienią tego roku artysta planuje wydać solowy album z autorskim materiałem. Album „Planety” to zbiór 9 utworów, z których każdy opowiada zupełnie inną, czasem bardzo osobistą historię. W lutym tego roku ukazał się pierwszy singiel z płyty pt. „Luty”, będący osobistym wyznaniem artysty. Doświadczenie zdobyte na polskich i zagranicznych scenach czynią Jakuba jedną z najbardziej charyzmatycznych, profesjonalnych i przedsiębiorczych postaci w świecie polskiego musicalu.

Edyta Krzemień – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Debiutowała rolą Christine w musicalu „Upiór w Operze” w Teatrze Muzycznym Roma w 2008 roku. W kolejnych latach zagrała główne lub jedne z głównych ról w takich musicalach jak: „Les Miserables”, „Tarzan”, „Sweeney Todd”, „Ghost – Uwierz w Ducha”, „Jekyll and Hyde”, „Zakonnica w przebraniu”, „Miss Saigon”, „Piloci”, „Żółta Dama”, „Matylda”. Współpracuje z Wrocławskim Teatrem Pieśni Kozła, śpiewając i grając w spektaklu „Apokryf”.
Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, nagrała utwory na płytę „W Poszukiwaniu Dróg – Stare i Nowe Kolędy”. Z utworami i pod batutą kompozytora wystąpiła podczas koncertów wykonując utwory z filmów Krzysztofa Kieślowskiego, m.in. podczas Haifa Film Festival w Izraelu czy Klara Music Festival w Belgii.
Zaśpiewała w spektaklu Z. Preisnera i E. Lipskiej „2016 Dokąd?” w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. „Hymn na Zjednoczenie Europy” z filmu „Trzy Kolory– Niebieski” zaśpiewała na 29. Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych.
Partie wokalne z innych filmów kompozytora wykonała na koncercie z Tauron Arena z okazji „40 – lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera”, u boku Lisy Gerrard i Teresy Salgueiro.
Współpracuje z Emirackim kompozytorem Ihabem Darwishem. Nagrała partię solowe do utworu kompozytora na otwarcie największych na świecie pokazów fontann „The Palm Fountain” w Dubaju. Śpiewa na jego najnowszej płycie „Hekayat – Symphonic Tales”.
W 2015 roku dostała się do bazy wokalistów „Cirque du Soleil” a w 2020 roku dostała angaż w nowej produkcji CDS „Under The Same Sky” którego premiera ze względu na pandemię przełożona jest na 2023 rok.
Dubbinguje, jest m.in. nowym głosem Królewny Śnieżki w najstarszej bajce Walta Disneya „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. W lutym tego roku wydała na świat pierwszy autorski singiel pt. „Wind Blows” w duecie z Kają Mianowaną.

Anna Ozner – wokalistka, certyfikowana nauczycielka emisji i rehabilitantka głosu, aktorka, kompozytorka i autorka tekstów. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego i Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Zielonej Górze w klasie śpiewu solowego.
Zadebiutowała na deskach Teatru Lubuskiego, przez lata związana była ze stołeczną Rampą i chorzowskim Teatrem Rozrywki, grając w spektaklach dramatycznych i musicalach (m.in. główna rola w „West Side Story”).
Jest laureatką kilkunastu festiwali wokalnych w kraju i za granicą, m.in. „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Słowiański Bazar” na Białorusi, gdzie reprezentowała Polskę, Europejskiego Festiwalu Duetów Musicalowych „Face to Face” (Grand Prix).
Współpracą związana ze sceną kabaretową (Kabaret Moralnego Niepokoju) i estradą, towarzyszy wokalistom i aktorom podczas realizacji telewizyjnych (m.in. Festiwal Zaczarowana Piosenka, „Pejzaż bez Ciebie”, „Nie ma jak u mamy”, Festiwal im. Anny German).
Udziela również głosu w dubbingu, pracuje jako wokalistka sesyjna. Jest aranżerką i wykonawczynią partii wokalnych do licznych produkcji scenicznych i fonograficznych w kraju i za granicą.
W 2013 roku wzięła udział w programie „The Voice of Poland”, krótko potem powstała płyta EP „Gdy popłynę” z autorskimi kompozycjami. Obecnie występuje na scenach całego kraju z zespołem Tango Attack, w spektaklu „Buenos Aires Tango Show”, który można obejrzeć również na scenie stołecznego Teatru Studia Buffo i orkiestrami filharmonicznymi w programie „Fantazja filmowa” wg pomysłu i aranżacji Hadriana Filipa Tabęckiego.
Jako pedagog jest związana z Fundacją Anny Dymnej Mimo wszystko i Fundacją Młodzi Artyści. Na co dzień prowadzi zajęcia i terapię głosu w swoim Studiu Wokalnym w Warszawie. Współpracuje ze szkołą musicalową Akademia Młodych Talentów w Warszawie. Prowadzi również autorskie warsztaty i współtworzy festiwale wokalne na terenie całego kraju. W 2017 roku była trenerką w show TV Polsat „Twoja twarz brzmi znajomo”. Jest autorką piosenek wykonywanych przez dzieci i młodzież podczas konkursów i koncertów w kraju i za granicą.
Jest wokalistką wszechstronną, obracającą się w wielu stylach muzycznych – od tanga, przez soul, jazz , folk po mocniejsze rockowe brzmienia.

Iwona Chruślicka – śpiewaczka operowa (sopran). Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu w klasie śpiewu solowego u dr Renaty Jonakowskiej – Olszowskiej, prof. oświaty. Obecna absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim, w klasie śpiewu mgr Haliny Skubis-Kalemba. Swoje zdolności wokalne stale doskonaliła pod okiem znakomitych profesorów: Thomas Heyer (Niemcy), Stefania Donzelli (Włochy), Claudia Visca (Wiedeń), Włodzimierz Zalewski (Polska), Tadeusz Pszonka (Polska), Mariusz Kwiecień (Polska). Współpracowała z licznymi orkiestrami dętymi oraz symfonicznymi w kraju, a także poza jego granicami. Zwyciężczyni I nagrody II International Viennes Spring Music Competition (19.06.2022 r.) Od 2021 r. jest wokalistką Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl! 


Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety na Sądecką Jesień Kulturalną!