Biletomat Koncerty Łódź PABLOPAVO, SKALPEL | MADE IN POLSKA

Koncerty: PABLOPAVO, SKALPEL | MADE IN POLSKA

Bilety na koncert

PABLOPAVO, SKALPEL | MADE IN POLSKA

termin

Śr, 02 grudnia 2015 godz. 19:00

miejsce

Wytwórnia
Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I pula

dostępna do
Wt, 01 gru 2015 23:59

35 PLN

Wyprzedane

Standard

I pula

dostępna do
Wt, 01 gru 2015 23:59

30 PLN

Wyprzedane


Standard

II pula

dostępna do
Śr, 02 gru 2015 15:00

40 PLN

Wyprzedane

Standard

II pula

dostępna do
Śr, 02 gru 2015 15:00

35 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄PABLOPAVO, SKALPEL w klubie Wytwórnia!

PABLOPAVO, SKALPEL

W grudniu w Wytwórni realizowany będzie telewizyjny cykl koncertów Made in Polska. Wraz z Narodowym Instytutem Audiowizualnym i Programem Drugim Telewizji Polskiej zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać świetnych polskich wykonawców i stać się częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

UWAGA: cena obejmuje oba koncerty danego dnia

Godz. 19

Pablopavo - kompozytor, autor tekstów, wokalista, ale również dziennikarz radiowy. Od ponad 10 lat związany z zespołem reaggowym Vavamuffin. Od kilku lat tworzy odmienną estetykę, wchodząc w kolektywy z formacją Ludziki czy Praczasem.

Ostatnio zadebiutował solową płytą, przygotowywanym przez kilka lat albumem Pablopavo/Tylko. Płyta znalazła się w czołówce list podsumowujących najlepsze polskie albumy ubiegłego roku. Doceniony Paszportem Polityki w kategorii Muzyka Popularna, „za piosenki łączące podwórkową lokalność ze światowością brzmienia i poetycką głębią”.

Może „nie umie śpiewać jak Gregory Isaacs”, ale potrafi melorecytować z zawrotną prędkością lub stworzyć klimat jak Tom Waits. Jego piosenki to współczesne ballady. Pablopavo trafne obserwacje przekuwa w błyskotliwe teksty. Z wrażliwością artysty portretuje mieszkańców Warszawy, jej codzienność oraz unikatowy, praski klimat.

Godz. 21

Skalpel to dwójka wrocławskich producentów muzycznych - Marcin Cichy i Igor Pudło. Zadebiutowali dekadę temu, wprowadzając polską elektronikę na międzynarodowy rynek. Na pierwszych dwóch albumach, wydanych nakładem prestiżowej londyńskiej wytwórni Ninja Tune, Skalpel przełożył na język współczesnej elektroniki brzmienie i klimat polskiego jazzu z lat 60. i 70.

Na bazie sampli DJ-ski duet zbudował własne kompozycje, tworząc bardzo stylowy patchwork o wyrafinowanej muzycznej strukturze i dużym ładunku emocjonalnym.

Na ostatnim, inspirowanym podróżą po Europie i obu Amerykach albumie „Transit”, wschodnioeuropejska melancholia miesza się ze śródziemnomorskim ciepłem, a latynoskie rytmy żyją w symbiozie z elektroniką. Każdy koncert formacji Skalpel to nie tylko set DJ-ski na europejskim poziomie, ale również niezwykłe audiowizualne show.

Już 2 i 3 grudnia w doskonałej akustycznie przestrzeni Klubu Wytwórnia zobaczymy na żywo najciekawsze zjawiska polskiej sceny muzycznej w widowiskowej oprawie wizualnej.

Made in Polska to wspólny projekt TVP2 i Narodowego Instytutu Audiowizualnego, prezentujący dorobek polskiej muzycznej popkultury. Jest to obecnie jedyny program telewizyjny nastawiony na wspieranie autorskiej twórczości profesjonalnych zespołów, z zachowaniem najlepszych warunków wykonań – koncert z udziałem publiczności.

Zapraszamy na nagrania koncertów!

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK