Biletomat Koncerty Poznań PCHEŁKI - koncert

Koncerty: PCHEŁKI - koncert

Bilety na koncert

PCHEŁKI - koncert

termin

Czw, 07 maja 2015 godz. 21:00

miejsce

Ptapty
27 Grudnia 8/10, 61-737 Poznan Poznań

organizator

iKapa

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I Pula

dostępna do
Czw, 07 maj 2015 16:00

10 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Koncert Pchełki w Ptapty

Pchełki

Zespół Pchełki powstał ok. 7 lat temu w klubie Fado w Aleksandrowie Kujawskim. W 2008 roku wydał epkę pt. "Hop Siup", zagrał kilkaset koncertów w Polsce, Danii i Niemczech, na festiwalach Slot Art 2008, Off Festiwal 2008, Open'er Festival 2009, wygrał nagrodę Trytona za największą osobowość artystyczną na festiwalu FAMA 2008, Festiwal Folkowo 2009' w Ostródzie, Radio Waves 2010. Od roku 2010 zespół był aktywny przede wszystkim w Danii, gdzie współtworzył spektakl "Knock on Unpainted Wood" wraz z duńskim teatrem tańca Mute Comp. Physical Theatre, podczas którego wykonywał muzykę na żywo. Przedstawienie początkowo odegrano 20 razy. Spotkało się ono z doskonałym przyjęciem duńskiej publiczności jak i środowiska teatralnego, przez co było kilkakrotnie powtarzane: w 2011, 2012 i 2013 roku - w Kopenhadze oraz w Odense. Na pniu sprzedała się limitowana edycja płyty Pchełek z muzyką do spektaklu. Ponadto zespół został zaproszony do współpracy przez duńską gwiazdę muzyki folkowej, zespół Valravn, co zaowocowało wspólnym koncertem i remiksem utworu "Marks", który ukazał się na płycie Valravn "Re:Coded". Teraz Pchełki postanowiły wrócić na polski rynek, w związku z czym zagrały duży koncert na festiwalu Slot Art 2013, zaś we wrześniu 2014 wydają płytę długogrającą pt. 'Pan Hop-siup', na której gościnnie zagralim.in. Kuba Staruszkiewicz (perkusja), Inge Brennstein (saksofon), Sebastian Pikula (gitara) oraz DJ Chmielix (scratch). 

Pchełki "Pan HopSiup" 

Zespół od początku działalności promuję ideę hop-siupu - stąd tytu płyty "Pan Hopsiup". Zawiera ona utwory skomponowane na potrzeby spektaklu Knock On Unpainted Wood duńskiego teatru Mute Comp. Physical Theatre. Na albumie gościnnie zagrali Kuba Staruszkiewicz (perkusja), dj Chmielix (scratch), Sebastian Pikula (gitara) oraz norweski saksofonista Inge Brennstein. Hop - siup to gatunek muzyczny stworzony przez Pchełki w sercu Kujaw, na pograniczu wrzosowisk, bagien, lasów, poligonu wojskowego, kopalni piasku i zakładu metalowego (industrial). Wokal w utworach zainspirowany jest tradycyjnymi przyśpiewkami pochodzącymi z drugiej strony rzeki. Pomimo zakorzenienia, występuje mnogość inspiracji, czasami bardzo zaskakujących, pochodzących nawet zza oceanu.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK