Biletomat Koncerty PERIPHERY + Veil Of Maya + Good Tiger

Koncerty: PERIPHERY + Veil Of Maya + Good Tiger

Bilety na koncert

PERIPHERY + Veil Of Maya + Good Tiger

termin

Czw, 03 grudnia 2015 godz. 18:30

miejsce

Progresja
Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

organizator

Knock Out Productions

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 02 gru 2015 23:59

70 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 03 gru 2015 16:00

80 PLN

Wyprzedane 

📄Periphery, Veil of Maya

PERIPHERY
Veil Of Maya
Good Tiger

Knock Out Productions prezentuje koncert gwiazd progresywno-metalowego, djentowego grania – Periphery. Na polskich koncertach towarzyszyć im będą zakręceni deathcore’owcy z Veil Of Maya. Na występy zapraszamy 03.12 do warszawskiej Progresji i 04.12 do krakowskiej Fabryki.

PERIPHERY (USA) prog metal, djent:

Amerykański stan Maryland kojarzony jest głównie z Baltimore, mającym w nim swoją akcję kultowym serialem „Prawo ulicy” ("The Wire"), słynnym festiwalem Maryland Deathfest, a ostatnio z ulicznymi zamieszkami po tym, jak policja pozbawiła życia jednego z czarnoskórych mieszkańców. W tym samym stanie mieści się miasteczko Bethesda, którego nazwa przewinęła się w "Simpsonach", "Family Guyu", "Z Archiwum X". Mieszka tam gitarzysta zespołu Bruce'a Springsteena Nils Lofgren, a także David Simon, dzięki któremu powstał wspomniany serial "Prawo ulicy". Dekadę temu, w 2005 roku, w Bethesda powstała formacja Periphery, która szybko wyrobiła sobie markę jednego z najciekawszych zespołów progmetalowych, zaś dziś należy do ścisłej czołówki takiego grania, obok Dream Theater czy Fates Warning.
Główną postacią sześcioosobowej kapeli jest kapitalny gitarzysta Misha Mansoor, autor większości repertuaru. Periphery doczekali się czterech płyt studyjnych, z których ostatnie dwie, koncepcyjne, ukazały się tego samego dnia, 27 stycznia 2015 roku, pod tytułami, odpowiednio, "Juggernaut: Alpha" i "Juggernaut: Omega". I obydwie znalazły się w pierwszej 20. regularnego notowania "Billboardu" (na miejscach 15. i 16.)! Choć grupa Periphery zaliczana jest do prog metalu, nie trzyma się tej stylistyki kurczowo, co wyróżnia ją spośród innych wykonawców z tego kręgu. Amerykanie nie wahają się stosować w utworach rozwiązań bardziej typowych dla Meshuggah czy jazzu niż progresu. Poza tym, stawiają na esencjonalność kompozycji, nie zaś na popisywanie się umiejętnościami.
Sprawdź, jeśli lubisz: TesseracT, Meshuggah, Textures, Animals As Leaders...

VEIL OF MAYA (USA) deathcore, metalcore:

W maju 2015 roku ukazał się "Matriarch", piąty studyjny album jednej z największych obecnie kapel na szeroko pojętej scenie deathcore'owo-metalcore'owej – pochodzącej z Chicago i istniejącej od 2004 roku formacji Veil Of Maya. Promowany przez kawałki "Phoenix" i "Mikasa" materiał, proponuje nieco inną muzykę niż na poprzednich krążkach kapeli. Bardziej współcześnie metalcore'ową niż deathcore'ową. To pierwszy album z nowym wokalistą Lucasem Magyarem, znanym z Arms Of Empire, który zastąpił Brandona Butlera (ten pożegnał się z VOM w 2014 roku). Po raz pierwszy w swej historii formacja wykorzystała też podczas nagrań czyste wokale. I raczej był to dobry krok, bo fani i recenzenci wystawili płycie dobre opinie. Fani w Polsce po raz pierwszy zobaczą Veil Of Maya w nowym składzie i przede wszystkim usłyszą, jak nowe muzyczne oblicze zespołu sprawdza się na żywo.
Sprawdź, jeśli lubisz: The Faceless, All Shall Perish, After the Burial, Textures...
http://www.veilhasrisen.com/
https://www.facebook.com/veilofmaya
https://www.youtube.com/watch?v=lCPwR7R4hlA

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie: Bilety na koncerty Periphery i Veil of Maya

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK