Biletomat Koncerty Pokahontaz

Koncerty: Pokahontaz

Bilety na koncert

Pokahontaz

termin

So, 10 marca 2018 godz. 22:30

miejsce

Scena
Al. Franciszka Mamuszki 2 , Sopot

organizator

Antrakt sp. z.o.o.

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 09 mar 2018 23:59

35 PLN

Wyprzedane


VIP

VIP

dostępna do
Pt, 09 mar 2018 23:59

59 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
So, 10 mar 2018 19:00

45 PLN

Wyprzedane


VIP

VIP

dostępna do
So, 10 mar 2018 19:00

59 PLN

Wyprzedane 

📄Pokahontaz zagrają w Scenie!

Pokahontaz

DRZWI: 19:00
KONCERT: 22:30

Zespół powstaje w 2003 r. w Katowicach na kanwie kultowej Paktofoniki, tuż po oficjalnym zakończeniu jej działalności. W skład grupy wchodzą 3 byli członkowie PFK: Rahim (znany także jako Straho – raper i producent muzyczny), Fokus (raper i producent muzyczny) i DJ Bambus (znany również jako Be-De-Jot lub BDJ – oficjalny DJ grupy). Od połowy roku 2012 w trasy koncertowe z artystami wyrusza również Minix (beatboxer i producent muzyczny, brat Rahima), prezentujący swój beatboxowo-wokalny showcase.
Pierwszym singlem wydanym pod szyldem Pokahontaz jest „Wstrząs dla mas” (2004 r.). Utwór zostaje dobrze przyjęty przez publiczność. Dzięki kolejnemu numerowi – „Za szybcy się wściekli” – zespół przebija się do największych stacji muzycznych i staje się rozpoznawalny w całym kraju. Oba utwory finalnie znajdują się na debiutanckiej płycie grupy pt. „Receptura”. Wydawnictwo ma premierę w kwietniu 2005 r. Promuje je jeszcze trzeci singiel, solowy „Nie1” Rahima. Na krążku gościnnie udzielają się artyści, tacy jak: Śliwka Tuitam, Miuosh, Cichy i Kams. Jego produkcją zajmuje się sam Straho (Rahim), a za mix i mastering odpowiedzialny jest DJ 600V. Pierwsza płyta Pokahontaz otwiera nowy rozdział w historii polskiego hip-hopu, tworząc jego nową jakość. Rahim i Fokus udowadniają, że należą do czołówki polskich raperów. Wydawnictwo zawiera piętnaście utworów, które dziś uważane są za kultowe, o czym świadczy chociażby decyzja MaxFloRec o reedycji albumu.

W połowie 2007 r. zespół chwilowo kończy działalność. Reaktywuje się w tym samym roku za sprawą singla „Cyfroni” Rahima z Pokahontaz na featuringu. Równolegle Rahim i Fokus z powodzeniem realizują swoje solowe ścieżki kariery. Ich artystyczne drogi na dobre schodzą się ponownie dopiero w roku 2011, kiedy rozpoczynają prace nad drugim wspólnym albumem, „Rekontaktem”. Wydawnictwo na półki sklepowe trafia w roku 2012, czyli po siedmiu latach od premiery pierwszego krążka. Fanom i samym artystom opłaca się czekać – w kilka miesięcy od premiery płyta osiąga status złotej. Znajduje się na niej 15 premierowych utworów, w których artyści nie stronią od muzycznych eksperymentów. Produkcją większości numerów zajmuje się DiNO, jeden z najbardziej kreatywnych producentów na polskiej scenie hip-hopowej. Na featuringu pojawiają się: EMILYROSE, Pezet, Łona oraz Grizzlee z EastWest Rockers.
W marcu 2014 r. ukazuje się singiel „Habitat” zwiastujący trzeci już album Pokahontaz. Tekst utworu wychodzi spod pióra Rahima i Fokusa. Za warstwę muzyczną odpowiada Zetena, którego fani grupy kojarzą m.in. z remixu „Przestań” Bob One'a z gościnnym udziałem Pokahontaz. Później pojawiają się kolejne single promujące „Reversal” („W ruch”, „Przeciwwaga”, „Życie jest piękne”, „Desperado2” z gościnnym udziałem Buki i Kleszcza oraz „Serum”). Płyta ma premierę 20 sierpnia, a w niespełna rok pokrywa się złotem.

16 sierpnia 2016 roku na kanał MaxFloRecTV na YouTubie trafia remix kultowego „Habitatu”, wyprodukowany przez Christofera Lucę. Towarzyszy mu także alternatywna wersja klipu. Utwór zapowiada nowe wydawnictwo grupy. 6 października tego samego roku pojawia się kolejny remix. Tym razem nową wersję zyskuje utwór „Kuszenie”, który w oryginalnej wersji znaleźć można na „Rekontakcie”. Autorem remixu jest DiNO. Tego dnia w MaxFloSklepie rusza również pre-order wydawnictwa „REkolekcja”. Jest to limitowany kolekcjonerski zestaw przeznaczony nie tylko dla fanów grupy, ale też dla tych, którzy chcieliby dopiero zapoznać się z jej twórczością. W skład gold packa wchodzą 2 złote albumy: „Rekontakt” i „Reversal”, a także płyta z 14 remixami utworów z obu wydawnictw. Na CD znajduje się także premierowy numer „Nowy rozdział” na bitach duetu White House, który jest oficjalną zapowiedzią 4. krążka Pokahontaz.

21 października to dzień oficjalnej premiery „REkolekcji”, a także klipu do „Nowego rozdziału”. Utwór i towarzyszący mu teledysk ukazuje się bez zapowiedzi. Niezależnie od tego fani przyjmują singiel bardzo entuzjastycznie.

W 2017 r. w miejsce DJ-a Bambusa do grupy dołącza DJ West. Pokahontaz rozpoczyna intensywne prace nad 4. wydawnictwem. 6 czerwca na MaxFloRecTV trafia 2. singiel zwiastujący nowy krążek. W numerze „Kalendarze” pojawia się gość. Jest nim Tymek - przedstawiciel młodego pokolenia rapu z Opolszczyzny. Wideo towarzyszące utworowi nakręcono w całości w Katowicach. Za bit ponownie odpowiada White House. Duet ma być producentem całego 4. albumu Pokahontaz.

Fani grupy nie muszą długo czekać na kolejną porcję muzyki. Nieco ponad miesiąc od premiery „Kalendarzy” w sieci pojawia się następny singiel. „Stawiam dziś” jest kolejna odsłoną nadchodzącego wydawnictwa. Singiel, podobnie jak poprzednie, stylistycznie mocno nawiązuje do oldschoolowych brzmień i samplowanych bitów. Jak zapewnia Rahim, jest on jednocześnie reprezentatywny dla całego krążka. Klimatyczne wideo powstało w 2 dzielnicach Kopenhagi - Nørrebro oraz Christianii.

https://youtu.be/1Ow54S3xXXw
Pokahontaz - Stawiam dziś

https://www.youtube.com/watch?v=W1HE4AHXGOU
Pokahontaz ft. Tymek - Kalendarze

https://www.youtube.com/watch?v=DrNzG-S9Di0

Pokahontaz - Habitat
https://www.youtube.com/watch?v=qUgBRvNxm10

Bilet VIP zapewnia:
• miejsce siedzące w strefie VIP
• widok na salę klubową i salę koncertową z antresoli- wstęp tylko dla posiadaczy opaski VIP
• osobna toaleta
• przekąski na barze

Scena Klub || Strefa VIP: http://www.scenaklub.pl/vip/

-----------------------------------------------------------------------------
INFORMACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOLETNICH.
Uczestnikami koncertu mogą być osoby małoletnie od 16 roku życia ( wymagane wydrukowane i podpisane oświadczenie od rodziców ), a pozostałe osoby małoletnie, które do dnia koncertu nie ukończyły 16 roku życia mają wstęp wyłącznie w towarzystwie pełnoletniego opiekuna (wymagane wydrukowane i podpisane oświadczenie od rodziców )posiadającego przy sobie dokument tożsamości oraz ważny bilet.

Zamów bilet już teraz na Biletomat.pl