Biletomat Koncerty Russian Circles

Koncerty: Russian Circles

Bilety na koncert

Russian Circles

termin

So, 22 października 2016 godz. 19:00

miejsce

B90
Ul. Elektryków, 16-061 Gdańsk

organizator

Sopocka Odessa

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 22 paź 2016 16:00

55 PLN

Wyprzedane 

📄Russian Circles w B90!

Russian Circles

Russian Circles to trzyosobowa grupa, która powstała w Chicago pod koniec 2004r., przekształcając się z innego projektu tworzonego przez gitarzystę Mike’a Sullivana, perkusistę Dave’a Turncrantz’a i basistę Colina DeKuiper’a. Z czasem miejsce tego ostatniego zajął Brian Cook.

Muzycy wypracowali swój unikalny styl, w którym – jak mówią członkowie zespołu – istotna jest instrumentalna jedność dźwięków. Dzięki temu Russian Circles proponuje sporą dawkę dojrzałego post-rocka, który charakteryzuje się z jednej strony narracyjną linią melodyczną, stopniowo rozwijającą się wraz z kolejnymi dźwiękami, by z drugiej strony osiągnąć mroczne, agresywne granie, zahaczające o post-metal.

Russian Circles ma na koncie pięć długogrających albumów. Ostatni („Memorial”) w serwisie Metacritic (zbierającym wszystkie anglojęzyczne recenzje i wyciągającym z nich średnią) uzyskał ocenę 88/100, a przez wielu krytyków uznawany jest za najciekawszy materiał w dorobku zespołu. W Gdańsku kapele promować będzie nowe wydawnictwo – „Guidance” – którego premiera zapowiedziana jest na początek sierpnia.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl