Biletomat Koncerty RYKARDA PARASOL

Koncerty: RYKARDA PARASOL

Bilety na koncert

RYKARDA PARASOL

termin

So, 07 maja 2016 godz. 20:00

miejsce

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 07 maj 2016 16:00

35 PLN

Wyprzedane

Standard

Standard

dostępna do
So, 07 maj 2016 16:00

30 PLN

Wyprzedane 

📄Rykarda Parasol w klubie Wytwórnia!

RYKARDA PARASOL

Rykarda Parasol to nie pseudonim ani nazwa zespołu, tak naprawdę nazywa się amerykańska wokalistka o europejskim rodowodzie (córka szwedzkiej emigrantki i polskiego Żyda ocalałego z Holocaustu).

BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:

Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia
Posiadaczom Karty Selgros Partner
Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK
Posiadaczom Karty Młodzi w Łodzi

Jedna karta umożliwia zakup dwóch biletów ulgowych na jedno wydarzenie.
Należy okazać kartę upoważniającą do otrzymania zniżki przy wejściu na koncert.

Autorka muzyki i tekstów, odpowiadająca za produkcję wszystkich albumów oraz ich szatę graficzną. Jej charakterystyczny głos, porównywany z Nico czy PJ Harvey, przykuwa uwagę. Muzyka Parasol kojarzona jest najczęściej z Nickiem Cave'em, Black Heart Procession czy Johnnym Cashem. Jej folkowy, ale mroczny songwriting (nazywany "folk-noir")przyprawia o gęsią skórkę, śpiewa bowiem o rzeczach, o których inni wolą zapomnieć...

Rykarda pochodzi z San Francisco, gdzie w 2003 roku założyła własny zespół, z którym nagrała pierwszą EPkę "Here She Comes". Pierwszy pełnowymiarowy album „OurHearts First Meet” (2006) trafił do Europy w 2008 r. dzięki zasłużonej oficynie wydawniczej Glitterhouse. Kolejny album, wydany w 2009 r. „For Blood and Wine”, ugruntował silną pozycję Rykardy jako artystki samodzielnej i konsekwentnej.


Związki Rykardy z Polską pogłębiły się, odkąd artystka nawiązała stałą współpracę z supergrupą „Heart and Soul”. Zespół, stworzony przez muzyków znanych formacji (L.Stadt, Agressiva 69, Made In Poland, Cool Kids of Death), zaprosił Rykardę do nagrania EP „Heart and Soul” (2011). Ich wspólne dzieło zbiera doskonałe recenzje, nic więc dziwnego, że zachęcony ciepłym przyjęciem zespół nagrał pełnowymiarowy album „Heart and Soul PresentsSongs of Joy Division”, na którym Rykarda zaśpiewała w utworze „Decades” (2015).

Trzecia płyta, „Against the Sun”, ukazała się w Polsce w 2013 r. nakładem Warner Music Poland. Album w formacie CD dostępny jest w Polsce, USA, Austrii, Holandii, Belgii i Luksemburgu.

W maju 2015 r. Rykarda Parasol skończyła nagrywać czwarty studyjny album „The Color of Destruction”, który ukazał się na rynku 18.09.2015. Pod względem instrumentalnym i aranżacyjnym jest to najbardziej rozbudowane dzieło w całym dorobku Rykardy Parasol.

Poza standardowymi instrumentami (bas, gitara akustyczna, perkusja, fortepian) usłyszymy bogatą mozaikę brzmień wiolonczeli, skrzypiec, trąbki i fletu – a także zaproszonych do gościnnego udziału dwóch amerykańskich wokalistów z Zachodniego Wybrzeża – Dante Aliano White’a (odpowiedzialnego m.in. za remix Your Arrondisementor Mine) i Barta Davenporta. Pod względem lirycznym jest to najbardziej dojrzały zbiór tekstów, jaki wyszedł spod pióra autorki, porównywanej nie raz do L. Ferlinghettiego, W. Faulknera czy Christiny Rossetti.

Zamów bilet już teraz na Biletomat.pl 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK