Biletomat Koncerty Łódź Steven Wilson - Hand Erase Cannot Tour 2015

Koncerty: Steven Wilson - Hand Erase Cannot Tour 2015

Bilety na koncert

Steven Wilson - Hand Erase Cannot Tour 2015

termin

Śr, 08 kwietnia 2015 godz. 20:00

miejsce

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard (miejsca stojące / parter)

I Pula

dostępna do
Śr, 31 gru 2014 23:59

129 PLN

Wyprzedane


Standard (miejsca stojące / parter)

II Pula

dostępna do
Wt, 07 kwi 2015 23:59

139 PLN

Wyprzedane


Pakiet specjalny

II Pula

dostępna do
Wt, 07 kwi 2015 23:59

450 PLN

Wyprzedane


Standard (miejsca stojące / parter)

III Pula

dostępna do
Śr, 08 kwi 2015 16:00

150 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Steven Wilson wystąpi w Łodzi!

Steven Wilson

Muzyczne wydarzenie 2015 roku.

Wstęp 19:00, Start 20:00

Steven Wilson przyjedzie w kwietniu do Wytwórni z utworami z nowego solowego albumu „Hand. Cannot. Erase”, którego premiera jest zaplanowana na luty 2015 roku. Tym razem nie będą to opowieści o duchach, „nieznanym” i pozazmysłowym, o seryjnych mordercach ani patologiach. Kanwą najnowszej muzycznej opowieści Stevena Wilsona są realne wydarzenia znane z brytyjskiej telewizji. Zainspirowany filmem dokumentalnym „Dreams Of A Life” postanowił próbować odpowiedzieć na pytanie: „Jak możesz zostać niezauważonym, żyjąc w wielkim mieście?”.

Bilet - Pakiet specjalny:
- nocleg dla dwóch osób w hotelu DoubleTree by Hilton (bez śniadania).
- dwa bilety na koncert,
- 10% zniżki w Restauracji Four Colours, Golden Bar, SPA & Health Club.
Zapraszamy do skorzystania z oferty! Oferta limitowana!
Pytania dotyczące pakietu prosimy kierować na wytwornia@wytwornia.pl 42-639-55-55
Pytania dotyczące noclegu, pokoi: 42-208-80-00 lcjdl.res@hilton.com
Doba hotelowa trwa od godziny 14:00 do godz. 12:00. Brak możliwości anulacji zakupu.

http://www.doubletreelodz.pl/pakiety-koncert-z-noclegiem#pakiety-koncert-z-noclegiem

Steven Wilson to obecnie jedna z najważniejszych postaci na światowej scenie muzycznej. Człowiek-instytucja, rozpoznawalny nie tylko przez fanów rocka progresywnego. Kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent od ponad ćwierćwiecza czaruje słuchaczy. Lider Porcupine Tree, filar takich projektów, jak No-Man, Blackfield, Bass Communion, Storm Corrosion.

Muzyk solowy, artysta poszukujący, niespoczywający na laurach. Zawsze zapracowany, ciągle w biegu, muzyczny innowator i dla wielu odnowiciel formuły rocka progresywnego. Ikona współczesnego rocka, szczery i konsekwentny w działaniu, poruszający się z taką samą swobodą po obszarze space rocka, muzyki elektronicznej, jazzu, popu, psychodelii, rave'u, muzyki filmowej, metalu i ambientu. Tworzący muzykę wysoce oryginalną, pełną głębi i pobudzającą wyobraźnię słuchacza.

Wrażliwy artysta, który często daje się poznać jako czujny obserwator współczesnej kultury oraz zjawisk popkulturowych. Zainteresowany innymi dziedzinami sztuki (film, literatura, sztuki wizualne, teatr). Pomimo że nie udało mu się zrealizować filmu opartego na scenariuszu „Deadwing”, Steven Wilson nie zrezygnował ze związków z kinem. Dokument „Insurgentes”, który według zapowiedzi artysty miał być „surrealistycznym kinem drogi”, tak naprawdę stał się istotnym głosem w dyskusji o roli muzyka, kreatora we współczesnym świecie, zdominowanym przez social media i kulturę cyfrową.

Dokonaniami Stevena Wilsona można obdzielić co najmniej kilkadziesiąt różnych zespołów. Wilson nagrał łącznie w różnych składach ponad setkę płyt długogrających i wyprodukował kilkadziesiąt albumów utrzymanych w rozmaitych konwencjach muzycznych. Od kilku lat z sukcesem specjalizuje się w miksach 5.1 klasycznych albumów rockowych (m.in.: King Crimson, Caravan, Jethro Tull, Emerson Lake And Palmer, XTC, Yes, Tears For Fears).

Jego praca w studiu nagraniowym zaowocowała czterema nominacjami do nagrody Grammy w kategorii „dźwięk przestrzenny”. We wrześniu 2012 roku otrzymał nagrodę The Guiding Light brytyjskiego „Prog Magazine”. Steven Wilson jest - jak określiła kapituła nagrody - „artystą przełamującym granice”. Współpracował z Fishem, Jordanem Rudessem, Anją Garbarek, grupami Opeth, Anathema, a ostatnio razem z Mariuszem Dudą (Riverside, Lunatic Soul) nagrał utwór, z którego zyski obaj muzycy przekazali na cele charytatywne.

Pod koniec lat 80. ubiegłego stulecia założył z wokalistą Timem Bownessem zespół No-Man, równocześnie eksperymentując solowo w ramach własnego projektu Porcupine Tree. Ten ostatni z biegiem lat, z tworu „wirtualnego” przemienił się w czteroosobową (a na koncertach pięcioosobową) formację, darzoną wielkim szacunkiem przez fanów, krytyków oraz innych muzyków. W 2013 roku po wydaniu dziesięciu płyt studyjnych zawiesił jej działalność na czas nieokreślony ze względu na poświęcenie się karierze solowej. W 2003 roku Wilson założył wraz z izraelskim muzykiem Avivem Geffenem grupę Blackfield, z którą odniósł spory sukces artystyczny i komercyjny.

W 2008 roku Wilson zadebiutował jako artysta solowy albumem Insurgentes, który sam opisał jako „połączenie poezji i melancholii”. We wrześniu 2011 roku ukazało się drugie solowe wydawnictwo płytowe artysty (w dodatku podwójne!) zatytułowane Grace For Drowning. Odbiór płyty, jak i towarzyszącej mu solowej trasy koncertowej, był bardzo entuzjastyczny. Pamiątką po wielce udanym tournée jest DVD/BD Get All You Deserve.

Trzeci album sygnowany nazwiskiem Stevena Wilsona „The Raven That Refused To Sing (And Other Stories)” spotkał się z równie gorącym przyjęciem fanów i krytyków muzycznych, a towarzysząca wydaniu płyty trasa koncertowa przebiegała niemalże przez cały świat (muzycy odwiedzili m.in. Australię, Argentynę czy Brazylię). Świetnym materiałem dokumentującym rozmach i skalę tournée są wydane w formie książki „Twice around the Word” notki z bloga Theo Travisa - flecisty zespołu Wilsona. Przygotowana wręcz z teatralnym rozmachem trasa koncertowa zgromadziła tysiące fanów.

Znakomity skład muzyków pod jakże świetną opieką koncertmistrza Wilsona gwarantuje najwyższą jakość muzycznych wzruszeń. Perfekcyjnie zgrany team, koncertowa hybryda o sześciu głowach i jednym wspólnym ciele po raz kolejny poprowadzi widzów i słuchaczy przez meandry muzycznych barw i krainę dźwięków. Koncerty, a raczej spektakle Stevena Wilsona zadziałają na odbiorców w sposób wielopłaszczyznowy poprzez dźwięk, obraz, muzykę i emocje.

Jak zabrzmią utwory z nowej płyty i jakie niespodzianki przygotował (a przygotowuje!) dla swoich fanów Steven Wilson? Zapraszamy w kwietniu do Wytwórni.

Steven Wilson band:

Steven Wilson - vocal, guitar, piano, mellotron, artistic direction
Guthrie Govan - guitar
Adam Holzman - keyboards
Theo Travis - flute/sax
Nick Beggs - bass, Chapman stick
Marco Minnemann - drums and percussion

Zamów bilety juz teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK