Biletomat Koncerty Super Girl & Romantic Boys - Afterparty: biøs, Janurz, Chinaski

Koncerty: Super Girl & Romantic Boys - Afterparty: biøs, Janurz, Chinaski

Bilety na koncert

Super Girl & Romantic Boys - Afterparty: biøs, Janurz, Chinaski

termin

Pt, 10 czerwca 2016 godz. 22:00

miejsce

Prepar
ul. Mariacka 31, 40-014 Katowice

organizator

Prepar

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 09 cze 2016 13:37

20 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 10 cze 2016 16:00

25 PLN

Wyprzedane 

📄Girl & Romantic Boys w Preparze

Super Girl & Romantic Boys - Afterparty: biøs, Janurz, Chinaski

Zaczynali w Warszawie końca lat 90-tych. Zainspirowani retro dyskotekami na łódzkich squatach, przenieśli tę tradycję na squaty stolicy, lecz niedługo później wymienili adapter Unitra na zabawkowy syntezator CASIO. Ich pierwsze koncerty przypominały istne tornado: nostalgiczne brzmienia, makijaże, ekstatyczne tańce dwóch tancerzy oraz kompletnie zdezorientowana publiczność, która od pierwszych dźwięków skakała sobie po głowach.

Super Girl Romantic Boys wyprzedzili epokę wielkiego medialnego revivalu lat 80-tych i szli w parze z narodzinami estetyki lo-fi popu i electroclashu, do której również muzycznie i ideologicznie nawiązywali.

W wyniku nieporozumień z wytwórnią ich debiutancki album przez dekadę krążył między ludźmi jako namiętnie kopiowany nielegal. Dopiero w 2013 roku materiał ukazał się oficjalnie jako „Miłość z tamtych lat” (Antena Krzyku). Wtedy też powrócili na dobre ponownie wzbudzając zainteresowanie mediów i przyciągając nowych fanów swojej tanecznej, syntezatorowej elektroniki - melodyjnej i przebojowej, z punkowym pazurem, lecz melancholijnej i klaustrofobicznej. Dotyczy to również tekstów - utrzymanych w stylistyce polskich lat 80-tych, lecz dziejących się w realiach XXI wieku, traktujących o samotności i braku emocjonalnego kontaktu między ludźmi, których zmienił "zimny blask sztucznych miast".

SGRB odcinają się dziś od popularnego rozrywkowego electro i stereotypowej eightiesowej stylistyki kiczu. Jak sami przyznają, ich dzisiejsze dokonania najlepiej opisuje określenie post new romantic.

W marcu 2016 roku nakładem Anteny Krzyku ukaże się ich nowy, pełnowymiarowy album „Osobno”.

Zamów bilety już teraz na Bileotmat.pl