Biletomat Koncerty Poznań Świetliki grają 'Ogród Koncentracyjny'

Koncerty: Świetliki grają 'Ogród Koncentracyjny'

Bilety na koncert

Świetliki grają 'Ogród Koncentracyjny'

termin

So, 28 listopada 2015 godz. 19:00

miejsce

Pod Minogą
Nowowiejskiego 8, 61-647 Poznań

organizator

Bego Booking

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standrad

I pula

dostępna do
Czw, 12 lis 2015 09:08

40,50 PLN

Wyprzedane


Standrad

II pula

dostępna do
So, 28 lis 2015 15:00

50,50 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Świetliki grają 'Ogród Koncentracyjny'

Świetliki

Unikalna trasa koncertowa zespołu ŚWIETLIKI z materiałem z debiutanckiej płyty. Zespół którego wokalistą i autorem tekstów jest Marcin Świetlicki powraca do kultowych kawałków z lat 90-tych. 'Ogród Koncentracyjny' szturmem zdobył sobie uznanie krytyków muzycznych i szerokiej publiczności tekstami pochodzącymi z tomików wierszy Świetlickiego i czasopisma Brulion.

19:00 drzwi, 19:30 start

Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1995 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album pt. Ogród Koncentracyjny. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów jak i publiczności. W rezultacie czego w następnym roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu opolskim, gdzie zagrał na żywo przed całą Polską. Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. Cacy Cacy Fleischmaschine - nominowaną do nagrody Fryderyka'96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka. Kolejna płyta - Perły przed wieprze - ukazała się w czerwcu 1999 roku, została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i prasę. W nagraniach wziął udział Mateusz Pospieszalski. Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty pt. Złe Misie, w której nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka.
W roku 2005 zespół wydał kolejną plytę Las Putas Melancólitas, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił Bogusław Linda. Utwór z tego albumu pt. Filandia, wykonywany w społnie z kwartetem smyczkowym Grupą MoCarta, gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3 lokatę.

"Sromota" to szósty album zespołu nagrany/wydany po ośmiu latach przerwy albo jak kto woli, mentalno-spirytualnych wakacji. Zawiera 36 utworów trwających łącznie około 130 minut na trzech płytach CD.
Przez lata swego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich czy Nagrody Literackiej Gdynia.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK