Biletomat Koncerty The Mission

Koncerty: The Mission

Bilety na koncert

The Mission

termin

Nd, 23 października 2016 godz. 19:00

miejsce

Progresja
Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

organizator

Progresja

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 22 paź 2016 23:59

110 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Nd, 23 paź 2016 16:00

130 PLN

Wyprzedane 

📄The Mission wystąpi w Progresji

THE MISSION [WIELKA BRYTANIA] / THE AWAKENING [REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI]

Legendarny zespół sceny rocka alternatywnego i gotyckiego powraca po ponad 20 latach na swój drugi koncert w Polsce. Koncert odbędzie się w ramach specjalnej trasy europejskiej zorganizowanej z okazji 30-lecia istnienia zespołu dowodzonego od lat przez Wayne'a Husseya. Dodatkowo koncerty zbiegną się w czasie z premierą nowego albumu studyjnego „Another Fall From Grace”, który ukaże się we wrześniu 2016.

Pod koniec 1985 Wayne Hussey oraz Craig Adams opuścili The Sisters of Mercy, aby utworzyć na początku 1986 The Mission i ruszyli w swoją pierwszą europejską trasę koncertową jako support The Cult. Wydali także 2 pierwsze single dla niezależnej wytwórni. Oba dotarły na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów muzyki alternatywnej, przy czym pierwszy z nich „Serpent’s Kiss” został najlepiej sprzedającym się singlem 1986 sceny indie, zanim jeszcze grupa podpisała kontrakt płytowy z Phonogram Records (obecnie Universal).

Pierwszy singiel dla nowej wytwórni „Stay With Me” wbił się prosto na oficjalną listę UK chart na pozycję 30. promując wydany wkrótce po nim album „God’s Own Medicine”, który dotarł do pozycji 14. brytyjskiej listy najlepszych albumów. Przez następnych 8 lat zespół wydał kolejnych 6 płyt. Na specjalne wyróżnienie zasługuje drugi krążek zespołu zatytułowany „Children” 1988. Współproducentem tej przełomowej płyty był sam John Paul Jones (Led Zeppelin), który nadał jej wyjątkowe, organiczne brzmienie oraz odpowiednią głębię muzyki lat 70 w połączeniu z dynamiką następnej dekady.

To właśnie na tym albumie znalazł się jeden z najważniejszych utworów grupy. Masywny, transowy, trwający 8 minut „Tower of Strength” przesycony orientalnymi barwami. Dodatkowo znajdziemy tu fantastyczny cover „Dream On” Aerosmith. W latach 1986 – 1995 zespół mógł cieszyć się z 13 kolejnych top 40 singli na brytyjskiej liście, wśród których nie sposób nie wymienić takich klasyków jak „Wasteland”, “Tower Of Strength”, “Beyond The Pale”, “Deliverance”, „Hands Across the Ocean”, „Never Again” oraz “Butterfly On A Wheel” – do dzisiaj najbardziej znany publiczności utwór. Łączna ilość sprzedanych na całym świecie albumów zespołu przekroczyła 4 miliony. W tym czasie The Mission umocnili swoją reputację jednego z najlepszych zespołów koncertowych na świecie, przodując w licznych podsumowaniach i statystykach. Podczas swoich tras koncertowych na przełomie lat 80/90 mieli takie wyjątkowe występy jak 7 wyprzedanych z rzędu koncertów w Astoria Theatre w Londynie (klubowy rekord sprzedaży, do tej pory nie pobity), byli dwukrotnie headlinerem sławnego Reading Festiwal, występowali wspólnie z U2, The Cure i Robertem Plantem.

Do Polski dotarli tylko raz w 1995 dając pełen energii i ognia koncert w Warszawie. Przyjechali w nowym składzie na krótko przed wydaniem dobrze przyjętego albumu „Neverland”. Bardzo dobrym powrotem po kilku latach przerwy był album „AurA” wydanym w 2001, z którego pochodzi popularny utwór „Evangeline”.

Na 30 września 2016 wyznaczono premierę nowej 10. już płyty studyjnej The Mission „Another Fall from Grace”, którą promuje singiel „Met-Amor-Phosis”. Jak mówi sam Wayne Hussey – „To nasz najmroczniejszy album od lat. Jego powstawaniu towarzyszył prawdziwy ból egzystencjalny. Traktuję ten album jak brakujące ogniwo pomiędzy „First & Last & Always” The Sisters of Mercy oraz „God’s own Medicine” The Mission”.
Na wokalu usłyszymy gościnnie Gary’ego Numana, Martina L. Gore (Depeche Mode), Villego Valo (HIM), Julianne Regan (All About Eve). Współproducentem krążka jest Tim Palmer, żywa legenda branży muzycznej, z którym The Mission nagrali swój debiut oraz niezapomniany „Carved In Sand” z 1990.

The Mission powracają w niemal oryginalnym składzie:
Wayne Hussey - wokal, gitara
Simon Hinkler - gitary
Craig Adams - bas
oraz
Mike Kelly - perkusja

Dyskografia (albumy studyjne):
"God's Own Medicine" 1986, "The First Chapter" (kompilacja) 1987, "Children" 1988, "Carved in Sand" 1990, "Grains of Sand" 1990, "Masque" 1992, "Neverland" 1995, "Blue" 1996, "AurA" 2001, "God is a Bullet" 2007, "The Brightest Light" 2013, “Another Fall From Grace” 2016

Teledyski:
https://www.youtube.com/watch?v=LH_mdH6S7Fw
https://www.youtube.com/watch?v=-2up4WUQod0
https://www.youtube.com/watch?v=f3LVWnHhzNA

Jako support wystąpi formacja The Awakening z Johannesburga.
http://www.theawakening.com/
https://www.facebook.com/theawakeningofficial

Supportem podczas październikowej trasy The Mission będzie The Awakening, amerykański projekt pochodzącego z Johannesburga Ashtona Nyte'a. Zespół zdobył sobie przychylność fanów takimi hitami jak "The Dark Romantics" i “The Sound Of Silence”.

The Awaking pojawią się na scenie obok The Mission na koncertach w Wielkiej Brytanii , Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Niemczech, Polsce, Słowacji, Austrii, Belgii i Holandii.

Nyte entuzjastycznie wypowiada się na temat supportowania The Mission: "W ubiegłym roku miałem absolutną przyjemność wspólnego wykonania na scenie z Waynem Hussey'em piosenki ‘Butterfly On A Wheel’. Jest to utwór, który kiedyś jako nastolatek próbowałem grać na gitarze akustycznej w mojej sypialni. Teraz śpiewać go z człowiekiem, który ją napisał, to jak spełnienie marzeń. Granie na tej samej scenie obok The Mission w rocznicę ich trzydziestoletniej obecności w muzycznym świecie to jedna z największych radości w mojej karierze, bo to też jeden z najbardziej inspirujących mnie zespołów”.

Zapraszają:
Agencja HQ44 oraz Progresja Music Zone

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!