Biletomat Koncerty The Tallest Man On Earth

Koncerty: The Tallest Man On Earth

Bilety na koncert

The Tallest Man On Earth

termin

So, 10 września 2016 godz. 19:00

miejsce

Hybrydy
Złota 7/9, 00-091 Warszawa

organizator

P.W. Events

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I pula

dostępna do
Pt, 09 wrz 2016 23:59

109 PLN

Wyprzedane


Standard

II pula

dostępna do
So, 10 wrz 2016 16:00

119 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄The Tallest Man On Earth w Warszawie!

The Tallest Man On Earth

Agencja P.W. Events zaprasza na wyjątkowy koncert szwedzkiego songwritera Kristiana Matssona, występującego pod pseudonimem THE TALLEST MAN ON EARTH!

Muzyk zagra 10.09 w warszawskim klubie Hybrydy i tym samym będzie to jego powrót do Polski po 6 latach, kiedy to zaszczycił nas swoim występem na OFF Festivalu. Szwed będzie promował swój ostatni album „Dark Bird Is Home”, który w Szwecji dotarł aż na 11 miejsce listy sprzedażowej, a w USA dobił do 67 pozycji prestiżowej listy Billboard 200.

THE TALLEST MAN ON EARTH (Szwecja, Dead Oceans) - folk, indie, acoustic

Kristian Matsson to artysta nietuzinkowy. Swoją karierę solową rozpoczął w 2006 roku, co daje mu powód do świętowania w tym roku X-lecia projektu The Tallest Man On Earth. Gdy zimą 2008 Szwed otwierał koncerty na trasie Bon Iver, dla wielu support w jego wykonaniu okazał się zaskakującym przeżyciem. W ciągu zaledwie dwuletniej obecności na scenie zaskarbił już sobie publiczność takich festiwali jak SXSW, Primavera Sound czy Roskilde. Jego debiutancka płyta "Shallow Grave" z 2008 roku to tylko wokal i akompaniament gitary akustycznej lub bandżo nagrane w domowych warunkach, w szwedzkim mieście Dalarna. Ta instrumentalna skromność i prostota wystarczyły, by mimo braku mocnego zaplecza promocyjnego, echo o wydanej w niewielkiej skandynawskiej wytwórni płycie błyskawicznie obiegło świat. Niezależne media, takie jak np. Pitchfork chwaliły perfekcyjne, mądre i kojące piosenki Kristiana, a jego samego uznały za stworzonego, by śpiewać folk. Mówiąc o "Shallow Grave", nie sposób uciec od nawiązań do wielkich poprzedników Matssona, którzy przez lata stawali przed publicznością uzbrojeni jedynie w słowo, głos i gitarę.
Jego wrażliwość, styl pisania i wokal porównuje się najczęściej do Boba Dylana z wczesnych lat twórczości, ale podczas występów na żywo liryzm ustępuje miejsca surowej energii. The Tallest Man On Earth sprawia wrażenie opętanego, dając upust emocjom i uwalniając energię z każdym wyśpiewanym dźwiękiem i słowem. Szwed do swojej dyskografii dopisał jeszcze kolejno wydane albumy „The Wild Hunt”, „There’s No Leaving Now” i „Dark Birds Is Home”. Każdy opowiada niesamowitą historię i każdy zabiera nas w niezwykłą podróż po folkowych, melodyjnych dźwiękach charakterystycznych dla twórczości Kristiana. Płyta „There’s No Leaving Now” przysporzyła mu ogromną popularność w USA, docierając na 35 pozycję listy sprzedażowej Billboard 200. Teraz TTMOE wraca do Polski, tym razem na koncerty klubowe, a my mamy nadzieję, że ten w Palladium na długo zapadnie w naszych pamięciach.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK