Biletomat Koncerty The Vintage Caravan + Dead Lord

Koncerty: The Vintage Caravan + Dead Lord

Bilety na koncert

The Vintage Caravan + Dead Lord

termin

Nd, 06 marca 2016 godz. 17:30

miejsce

Hydrozagadka
ul. 11 listopada 22, 03-436 Warszawa

organizator

Knock Out Productions

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 05 mar 2016 23:59

40 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Nd, 06 mar 2016 16:00

50 PLN

Wyprzedane 

📄The Vintage Caravan na dwóch koncertach w Polsce.

The Vintage Caravan + Dead Lord

Knock Out Productions prezentuje: The Vintage Caravan na dwóch koncertach w Polsce. Islandzka formacja wykonująca eleketryzującą mieszankę psychodeliczno-rockowego klimatu, hardrockowego brzmienia i bluesrockowych melodii zagra 5.03.2016 w krakowskim Zaścianku oraz 06.03.2016 w warszawskiej Hydrozagadce. The Vintage Caravan wspierać będzie szwedzcy spadkobiercy Thin Lizzy – Dead Lord.

Wejście: 17:30
Start: 18:00

Headliner

THE VINTAGE CARAVAN (Islandia) rock psychodeliczny, hard rock, blues rock:
Pochodzą z małej mieściny Álftanes koło Reykjaviku. Jest ich trzech – Óskar Logi (gitara, wokal), Alexander Örn (gitara basowa, wokal) i Stefán Ari (perkusja). Muzykować zaczęli w 2009 roku, będąc zakochanymi w rocku z przełomu lat 60. i 70. XX wieku, hard rocku, a także połączeniu rocka i bluesa. The Vintage Caravan nie tylko grają w takim stylu, jakby teleportowano ich do współczesności sprzed ponad 45 lat, lecz również brzmią jak kapele z tamtych czasów. Zanim wzięli się zarejestrowanie muzyki, szlifowali kompozycje na próbach. Dzięki temu, gdy wystartowali fonograficznie w 2011 roku imiennym debiutem, z miejsca zwrócili na siebie uwagę. Także wytwórni. W swe sidła złapała Islandczyków Nuclear Blast i z jej logo ukazał się drugi studyjny materiał, „Voyage”. The Vintage Caravan umocnili nim swoją pozycję, jako zespołu, który świetnie odświeża rockową klasykę.

O kolejny szczebel wyżej Islandczycy wspięli się po albumie numer trzy, którym jest wydany w maju 2015 roku „Arrival”, promowany przez przezabawny klip do singla „Crazy Horses”. To, że jest się z kraju, w którym dominuje chłód, nie znaczy, że nie można mieć poczucia humoru i być wyluzowanym na maksa, prawda? Na koncertach The Vintage Caravan także umieją rozbawić. Kolejny dobry powód, aby ich zobaczyć na żywo.

Sprawdź, jeśli lubisz: Graveyard, Blues Pills, Witchcraft, Spiritual Beggars, Grateful Dead…


Support
DEAD LORD (Szwecja) old school hard rock:
Hakim Krim to postać ciekawa. Świetnie śpiewa rocka i wspaniale gra na gitarze, choć korzenie jego rodziny są w tej części świata, gdzie taka muzyka nie ma się najlepiej, mówiąc delikatnie. Hakim jednak chował się w innej cywilizacji, rocka i hard rocka nie tylko pokochał miłością bezkresną, lecz również nauczył się go wspaniale grać. W 2012 roku namówił do wspólnego grania kilku kumpli – Olle Hedenstroma (gitara), Tobiasa Lindkvista (gitara basowa; później zastąpił go Martin Nordin) i Adama Lindmarka (perkusja), i tak narodził się Dead Lord. Zespół z szeroko pojętego nurtu retro rocka, mający jednak w sobie ten magiczny pierwiastek, który powoduje, że z rzeszy istniejących grup, zwracamy uwagę akurat na tę konkretną. Hakim czasu marnować nie lubi, więc w 2013 roku był już na rynku debiutancki album Dead Lord, „Goodbye Repentance”. Potencjał kapeli najszybciej dostrzegli włodarze Century Media, podsunęli Szwedom do podpisania kontrakt, a ci skwapliwie podpis złożyli.

Pierwszy efekt współpracy Dead Lord i niemieckiej wytwórni to wychwalany pod niebiosa, nie bez kozery, album „Heads Held High” z 2015 roku, nagrany w całości analogowo. To doskonały upgrade pomysłów z jedynki. Wspaniała praca gitar, cieszących uszy cudnymi solówkami unisono oraz kapitalnymi riffami, bardzo naturalnie brzmiąca sekcja rytmiczna, no i ten charakterystyczny wokal Hakima Krima, chwilami niemal łudząco podobny do niezapomnianego Phila Lynotta. Wpływów Thin Lizzy jest u Dead Lord najwięcej, lecz słychać także Deep Purple, trochę AC/DC, Bad Company i Led Zeppelin. Miód na uszy dla kochających gitarowego rocka i hard rocka starej szkoły.

Sprawdź, jeśli lubisz: Thin Lizzy, Led Zeppelin, Deep Purple ...

http://www.deadlord.com
https://www.facebook.com/deadlordswe/?fref=ts
https://www.youtube.com/watch?v=8p2-JPz0h38

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK