Biletomat Koncerty TOMMY EMMANUEL

Koncerty: TOMMY EMMANUEL

Bilety na koncert

TOMMY EMMANUEL

termin

Czw, 17 listopada 2016 godz. 19:00

miejsce

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Sprzedaż biletów została zakończonaPoszukaj wydarzenia TOMMY EMMANUEL w innym terminie i miejscu.


 

📄KONCERT ODWOŁANY

TOMMY EMMANUEL
skrzypek Ian Cooper

BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:

Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia
Posiadaczom Karty Selgros Partner
Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK
Posiadaczom Karty Młodzi w Łodzi

Polska trasa koncertowa „It’s Never Too Late”
Gość specjalny: skrzypek Ian Cooper

Najlepszy gitarzysta akustyczny na świecie. Australijski mistrz techniki fingestyle (fingerpicking) oraz slapping. Innymi słowy: człowiek-orkiestra. Genialny wirtuoz i samouk, oddany muzyce ciałem i duszą, sercem i myślą. Przed Państwem – Tommy Emmanuel!

Rocznik 1955. Wychowywane przez muzyków dziecko, nie miało wyjścia i sięgnęło po gitarę w wieku czterech lat. Jako sześciolatek Tommy grał już w rodzinnym zespole, a jako dziesięcioletni chłopak – przemierzał Australię z trasą koncertową. Nigdy nie uczył się w szkole muzycznej, nie czyta nut ani tabulatur. Każdy dźwięk wyłapuje słuchem, tworzy go w głowie i dłońmi przenosi na gitarowe struny. Pasją i umiejętnościami, a przede wszystkim radością z gry na gitarze i miłością do muzyki, dzieli się z gitarzystami i fanami z całego świata podczas niezliczonych tourne. W jego twórczości znajdziemy ślady wielu gatunków – repertuar Tommy’ego to mikstura, której źródłem są dźwięki country, bluegrass, jazzu, bluesa, popu, a nawet flamenco, muzyki klasycznej czy muzyki Aborygenów.

Mistrz techniki fingerstyle, polegającej na używaniu gitary do grania linii basu, melodii, akordów i dźwięków perkusyjnych jednocześnie, co sprawia wrażenie obecności kompletnego zespołu na scenie, podczas gdy gra tak naprawdę jedna osoba. Tommy korzysta także z „travis picking”, techniki stosowanej przez Merle’a Tarvisa, która opiera się na graniu partii basowej na strunach basowych kciukiem prawej ręki, a strun wiolinowych pozostałymi palcami (za wyjątkiem małego).

Po premierze pierwszego solowego albumu „Only” w 2001 jego popularność wzrosła do takiego stopnia, że od siedmiu lat gra około 300 koncertów rocznie. W portfolio Tommy’ego Emmanuela znajduje się obecnie ponad 20 albumów – nagranych solo, w duetach, w zespołach, a także albumów coverowych, które stworzył grając zarówno na akustycznej, jak i elektrycznej gitarze. Sześć z jego koncertów zostało wydanych na DVD. Jego płyty instruktażowe rozchodzą się jak „świeże bułeczki”.

Dwukrotnie nominowany do Nagrody Grammy, został ogłoszony przez Cheta Atkinsa, który od wczesnych lat do dziś jest jego mentorem, „Certyfikowanym Gitarzystą” (tytuł ten otrzymało tylko czterech ludzi na świecie). Wielokrotnie nagradzany przez sztandarowe profesjonalne magazyny, jak „Guitar Player Magazine”, „Acoustic Guitar Magazine”, „Juke Magazine” i „Rolling Stone”. Australijski Ambasador Muzyki, otrzymał także Order Australii, najwyższe odznaczenie państwowe, przyznane mu za wkład w rozwój kraju, m.in. w edukację muzyczną.

Jego ostatnie albumy to „The Colonel and the Governor”, inspirowany jazzem i nagrany w duecie z równie utalentowanym Martinem Taylorem, oraz wydanie CD-DVD „Tommy Emmanuel cgp: Live and Solo in Pensacola, Florida”, ukazujące pełne spektrum możliwości gitarzysty oraz jego niesamowitą charyzmę sceniczną.

Występował ze słynnymi zespołami jak Air Supply, Dragon i Man at Work. Nagrał także tysiące rozpoznawalnych na całym świecie jingli i popularnych melodii. Razem z bratem dał pamiętny popis gitarowej magii w trakcie ceremonii zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Sydney. Jednak największą popularność i sławę przynoszą mu solowe występy, kiedy to uwaga zahipnotyzowanej publiczności skupia się na jednym człowieku zastępującym, dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom, cały zespół.

Talent połączony z wielkim urokiem osobistym to w przypadku Tommy’ego fascynująca kombinacja, która emanuje na publiczność na tyle skutecznie, że jest w stanie porywać całe stadiony oraz pełne sale koncertowe. Obecność na jego koncercie to przeżycie, które rodzi fascynację i uzależnienie od twórczości tego artysty. Nie dziwi zatem fakt, że bilety np. na nowojorskie koncerty Emmanuela rozchodzą się w ciągu kilku godzin. To dlatego, iż jego występy gromadzą publiczność, która zna nazwisko mistrza i wciąż powraca do sal koncertowych, by doświadczać ogromu przeżyć muzycznych i emocjonalnych. Ci, którzy spotkają go po raz pierwszy, będą także powracać jak bumerang i wyczekiwać kolejnych terminów scenicznych spotkań.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK