Biletomat Koncerty Tricky

Koncerty: Tricky

Bilety na koncert

Tricky

termin

Wt, 02 lutego 2016 godz. 20:00

miejsce

Eskulap
ul. Stanisława Przybyszewskiego 39, 60-356 Poznań

organizator

Automatik

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Wt, 05 sty 2016 11:15

75 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Wt, 02 lut 2016 17:00

85 PLN

Wyprzedane 

📄Tricky w Polsce!

Tricky

Tricky, mroczny książe triphopu powraca na koncerty do Polski z nową płytą i nową grupą. Tricky presents Skilled Mechanics to wspaniały powrót do triphopowych wibracji i brzmienia Bristolu. Nowy projekt Tricky tworzy wspólnie z weteranem sceny Bristolu - DJ Milo (The Wild Bunch czyli pre-Massive Attack) oraz Luke’m Harrisem. Artysta z zespołem zagra 1 lutego we Wrocławiu (Stary Klasztor), 2.02 w Poznaniu (Eskulap) oraz 3 lutego w klubie Iskra w Warszawie!

„Tricky presents Skilled Mechanics to” to tytuł nowego krążka, ale też de facto nowa grupa Tricky’ego i zarazem jego przewrotna odpowiedź na zarzuty, że w studio i na scenie ukrywa się za śpiewającymi kobietami. Na nowym albumie to on częściej przejmuje mikrofon, choć oczywiście nie zabrakło na nim też utalentowanych gości - Franceski Bellmonte, Oh Land czy raperki Ivy. Premiera płyty już 22 stycznia i Tricky z ekipą ten materiał - obok starych hitów - zaprezentują w Polsce.

Przy okazji tej premiery Anglik wspomina czasy, gdy nagrywał i występował jako jeden z frontmanów Massive Attack - choćby w legendarnym kawałku „Karmacoma”. „Tricky presents Sklled Mechanics” można bowiem uznać za jego powrót do triphopowych korzeni. To prawdziwy upalony „Bristol sound”. W powstawaniu albumu ogromny udział ma DJ Mylo - przyjaciel Tricky’ego z czasów szkolnych i jeden z założycieli legendarnego kolektywu The Wild Bunch, który tworzyli też Robert Del Naja - 3D, Mushroom i Daddy G z Massive Attack. „Jako ośmiolatkowie wspólnie z Milo mieszkaliśmy u mojej ciotki (…)W wielku 16 lat Milo grał już z The Wild Bunch i to on wciągnął mnie do tej bandy. Mieliśmy próby i imprezowaliśmy w domu Daddy’ego G z Massive Attack” -  wspomina Tricky.

Twórca „Maxinquaye” przyznaje, że od lat myśleli o wspólnym projekcie, który odzwierciedlałby ich fascynacje muzyką soul, hip hopem, wibracją dub, bogactwem brzmień ulicznych soundsystemów. „Tricky presents Skilled Mechanics” to odwrót od ciężkich rockowych dźwięków, które można było usłyszeć na koncertach Anglika.

Nowy krążek to jednak przede wszystkim elektroniczne brzmienie, hipnotyczny groove, rytm i liryczny mrok, które odsyłają wprost do brzmień lat 90. Wystarczy posłuchać znakomitych „How’s Your Life” czy „Necessary”, które śmiało mogłyby trafić na „Maxinquaye” czy „Nearly God”. Choć każde jego kolejne dzieło od klasycznych już pozycji z lat 90 „Maxinquaye” czy „Pre-Millenium Tension", po znakomite „Knowle West Boy” i „Mixed Race”, przynosi niezwykle intensywną miksturę dźwięków, „Skilled Mechanics” zapowiada się jednak szczególnie ekscytująco. Po 20 latach solowej kariery jedna z najbardziej fascynujących postaci brytyjskiej sceny wraca z materiałem i nowym zespołem bezpośrednio nawiązującym do brzmienia bristolskiej ulicy. 

Tricky wrócił do tego, co potrafi najlepiej i znakomicie, że w lutym zaprezentuje się publicznosci we Wrocławiu (1.02), Poznaniu (2.02) i Warszawie (3.02)


Tricky presents Skilled Mechanics „Diving Away”
https://youtu.be/lwPgXHGKlOE

Tricky presents Skilled Mechanic ft. Ivy „Bejing To Berlin"
https://youtu.be/2xANN5UdRTg

Tricky presents Skilled Mechanics
01.02.2016 Stary Klasztor, Wrocław, g.20.00
02.02.2016 Eskulap, Poznań, g.20.00
03.02.2016 Iskra, Warszawa, g.20.00

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie: Bilety na koncerty Tricky pres. Skilled Mechanics

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK