Biletomat Koncerty URBANATORDAYS FEST I SBB - KONCERT

Koncerty: URBANATORDAYS FEST I SBB - KONCERT

Bilety na koncert

URBANATORDAYS FEST I SBB - KONCERT

termin

Czw, 01 października 2015 godz. 19:00

miejsce

Wytwórnia
Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 01 paź 2015 16:00

60 PLN

Wyprzedane

Standard

Standard

dostępna do
Czw, 01 paź 2015 16:00

50 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄URBANATORDAYS FEST I SBB

Michał Urbaniak

Program UrbanatorDays Fest w Łodzi:

* 30 września – warsztaty, Klub Wytwórnia, g. 17.00
* 1 października – koncert , Klub Wytwórnia, Urbanator i jam session, gość specjalny: zespół SBB, g. 19.00
* 2 października – Pasaż Rubinsteina, ulica Piotrkowska – koncert laureatów UrbanatorDays i występ Łódzkiego Big Bandu Urbanatora pod dyr. Jacka Delonga

Michał Urbaniak, międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, nazywany nowojorczykiem z Łodzi, już po raz dziewiąty spotka się z młodymi muzykami na UrbanatorDays. 30 września wraz z najlepszymi jazzmanami z Nowego Jorku będzie zarażał zdolną młodzież pasją, by 1 października zagrać w Wytwórni koncert, który z pewnością na długo zapadnie w pamięć.

Przy Łąkowej 29 muzycy występujący na światowych scenach zagrają z najzdolniejszymi i najodważniejszymi uczestnikami warsztatów podczas jam session. Gościem specjalnym będzie zespół SBB.

UrbanatorDays Fest to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń artystycznych na świecie. Jego pomysłodawcą jest Michał Urbaniak, jazzman, który jako jedyny Polak dostąpił zaszczytu gry z Milesem Davisem. W tym roku w programie UrbanatorDays oprócz warsztatów i koncertu w Wytwórni, znajdziemy wydarzenia towarzyszące; festiwal „wychodzi” na ulicę Piotrkowską.

Michał Urbaniak, Honorowy Obywatel Łodzi, dedykuje tegoroczną edycję UrbanatorDays Fest rodzinnemu miastu, które uczynił stolicą całego przedsięwzięcia.

UrbanatorDays to przedsięwzięcie skierowane do wszystkich, którzy kochają grać i chcą wykonywać muzykę rytmiczną w różnych stylach i gatunkach. UrbanatorDays to propozycja dla amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, a także wszystkich utalentowanych ludzi, którzy chcą grać, śpiewać lub rapować niezależnie od wykształcenia i stopnia zaawansowania muzycznego.

Michał Urbaniak:

Najgorszy błąd, jaki człowiek może popełnić, to wmawianie sobie: "nie rozumiem jazzu". W pewnym momencie nuty przestają być ważne. Istotne jest celebrowanie muzyki. Dla mnie o jazzie możemy mówić wtedy, gdy ktoś z publiczności zaczyna ruszać pupą, nogą albo klaskać.

Nie będziemy podczas warsztatów uczyć się jazzu. Będziemy studiować muzykę rytmiczną. Wyobraźmy sobie, że odcinamy człowiekowi głowę. Co zostaje? Serce, dusza i jeszcze "to". Kiedyś w uformowaniu tego nieuchwytnego "zęba" pomagał protest przeciwko komunie.

Łapię się czasami na scenie, że mimo zmiany ustroju wciąż to robię. Kiedy słyszę słowo "jazz", mam dreszcze. Tej muzyki i towarzyszącej jej emocji nie da się opowiedzieć. Ona przeszywa duszę. Trzyma przy życiu.
UrbanatorDays to innowacyjne wydarzenie socjalno-edukacyjne i koncertowe. Unikalne na skalę światową, przekazujące możliwości i wiedzę praktyczną, których nie daje żaden kurs, uczelnia ani szkoła. To celebracja szeroko pojętej muzyki rytmicznej, która łączy amatorów, zawodowców i fanów dźwięków.

Pierwszego dnia - 30 września - podczas warsztatów zaprezentowane zostaną najważniejsze style muzyczne, takie jak hip-hop, blues, soul, fusion i jazz nowoorleański. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał możliwość wykonania wybranych przez siebie utworów, a także „szlifowania” swojego gatunku muzycznego pod okiem wybitnych nauczycieli.

Spotkania UrbanatorDays prowadzą muzycy z kręgu Urbanatora, słynnego, międzynarodowego przedsięwzięcia Michała Urbaniaka, w którego skład wchodzą gwiazdorskie indywidualności muzyczne, m.in.: Femi Temowo, Otto Williams, Frank Parker, Michael „Patches” Stewart, Xantone Blacq czy Marcin Pospieszalski. Zaproszeni przez Michała Urbaniaka muzycy pokażą, co jest ważne na scenie, kogo słuchać podczas koncertu, jak się koncentrować. Na warsztaty można się zapisywać poprzez stronewww.urbanatordays.com i na fan page’u UD.
Michał Urbaniak:
To nie jest szkolenie. Stwarzamy tym młodym możliwość spotkania z ludźmi, który grają na rynkach światowych. Pokazujemy im, że trzeba nawiązać kontakt z publicznością, sprawić, żeby... poczuła bluesa. Grałem kiedyś dla Aleksandra Kwaśniewskiego. 500 dyplomatów w sali.

Byłem potwornie zestresowany. I nagle patrzę, nuncjusz Józef Kowalczyk kiwa nogą. Kwas zaczyna bić brawo jak za czasów, gdy bawiło się w Hybrydach. Po koncercie bierze mnie pod ramię i mówi: "Panie Michale, chodź, to cię zapoznam z rządem". Muzyka to wielka rzecz. Dzięki niej ludzie czują, że są z tej samej gliny.

Drugiego dnia – 1 października – koncert w Klubie Wytwórnia rozpocznie się występem legendarnego zespołu SBB, który nagrał koncertową płytę z Michałem Urbaniakiem w studiu Agnieszki Osieckiej Programu Trzeciego Polskiego Radia. Płyta pod patronatem radiowej „Trójki” będzie miała premierę na początku października. Koncert zespołu Urbanator zakończy – jak co roku- jam session, w którym udział wezmą zarówno uczestnicy warsztatów, jak i mistrzowie.

W tym roku obok Urbaniaka wystąpią: wybitny basista z Nowego Jorku – All MacDowell, perkusista –Frank Parker, wokalista i keybordzista - XantoneBlacq, gitarzysta Femi Temowo oraz tańczący raper – Andy Ninvalle. Specjalnym gościem z Francji będzie rewelacyjna CamilleBertault – wokalne odkrycie Urbaniaka.

Trzeciego dnia – 2 października –zapraszamy na ulicę Piotrkowską do Pasażu Rubinsteina, gdzie zaprezentują się laureaci UrbanatorDays oraz zagra – specjalnie z tej okazji – Łódzki Big Band Urbanatora pod dyrekcja Jacka Delonga. Odbędzie się także parada zespołu nowoorleańskiego! (New Orleans StreetParade); tradycyjny zespół w stylu New Orleans będzie grał, defilując po Piotrkowskiej.

W poprzednich edycjach projektu UrbanatorDays, udział wzięło ok. 8 tys. ludzi.
UrbanatorDays to wspólne granie, improwizowanie, swobodna wymiana pomysłów i wiedzy w niepowtarzalnej atmosferze, z niesamowitą twórczą energią!

Tegoroczny UrbanatorDays Fest odbędzie się dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń , PGNiG i Fundacji Wytwórnia.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK