Biletomat Koncerty Wojtek Mazolewski Quintet – Excentrycy Grają Fajfy

Koncerty: Wojtek Mazolewski Quintet – Excentrycy Grają Fajfy

Bilety na koncert

Wojtek Mazolewski Quintet – Excentrycy Grają Fajfy

termin

Pt, 11 marca 2016 godz. 20:00

miejsce

Młyn Jacka Hotel & SPA ****
Jaroszowice 234, 34-100 Wadowice

organizator

Młyn Jacka Hotel & SPA ****

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 11 mar 2016 16:00

45 PLN

Wyprzedane 

📄Wojtek Mazolewski tanecznie – tradycyjnie i nowocześnie

Wojtek Mazolewski Quintet

Wojtek Mazolewski tanecznie – tradycyjnie i nowocześnie

Kwintet Wojtka Mazolewskiego podbił serca fanów jazzu dźwiękami z ostatniej płyty pt. „Polka”, która osiągnęła status „Złotej”. Dawno żaden zespół jazzowy nie wzbudził takiego zainteresowania polskiej publiczności. WMQ nie spoczywa jednak na laurach i ciągle poszukuje nowych inspiracji oraz angażuje się w nowe projekty.

Zaproszenie zespołu Wojtka Mazolewskiego przez legendarnego reżysera Janusza Majewskiego do obsady aktorskiej filmu „Excentrycy – po słonecznej stronie ulicy” opowiadającego o jazzie lat 50. zainspirowało muzyków WMQ do stworzenia projektu Excentrycy Grają Fajfy. Swingujący jazz tamtego okresu stał się punktem wyjścia do muzycznej podróży przez taneczne rytmy kolejnych dziesięcioleci, przetworzonych przez jazzowy, akustyczny kwintet.

Podróż zapowiada się ekscytująco. Połączymy tradycję z nowoczesnością. Na początek cofniemy się do lat 50. XX wieku. 5 marca 1953 roku umarł Józef Stalin – w Polsce zaczęła się odwilż. W 1954 roku Leopold Tyrmand wydał powieść „Zły”, a cztery lata później Komeda napisał niezapomnianą muzykę do filmów „Nóż w wodzie” Polańskiego i „Niewinni Czarodzieje” Wajdy. Tego samego roku w warszawskich Hybrydach odbyła się pierwsza edycja legendarnego Festiwalu Jazz Jamboree. Jazz i swing powróciły do łask. Muzyka rodem z USA była wszędzie: w radiu, telewizji i na prywatkach. Parkiety całego kraju zapełniły się parami tańczącymi swinga.

Poczujecie klimat dawnych, popołudniowych potańcówek (zwanych fajfami) w rytmach muzyki z pod znaku Duke Ellingtona, George Gershwin czy Counta Basie’go aby za chwile tańczyć w rytm ska, reggae czy piosenek Prodigy.

Zagrają dla Was Excentrycy w składzie:
Wojtek Mazolewski – kontrabas
Joanna Duda – instrumenty klawiszowe
Oskar Torok – trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon tenorowy, klarnet
Qba Janicki – perkusja

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK