Biletomat Koncerty XIII koncert fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego - Bezsenna noc

Koncerty: XIII koncert fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego - Bezsenna noc

Bilety na koncert

XIII koncert fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego - Bezsenna noc

termin

So, 10 czerwca 2017 godz. 19:00

miejsce

Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego
Rynek Staromiejski 1, 87-100 Toruń

organizator

Fundacja Platon

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 10 cze 2017 16:00

50 PLN

Wyprzedane 

📄Magda Umer zaśpiewa w Toruniu!

Magda Umer
Bogdan Hołownia

Godzina rozpoczęcia wydarzenia - 19.00, wpuszczamy od godziny 18.40

Zapraszamy na XIII - koncert Fundacji Platon pn. „Bezsenna noc”. Do współpracy zaprosiliśmy artystkę piosenki wysokiej klasy – Magdę Umer oraz Bogdana Hołownię.

Fundacyjny koncert już na stałe wpisał się w kulturalną mapę Torunia. Jeden ciepły letni wieczór przyjaciele fundacji oraz koneserzy muzyki spotykają się na Dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego.

Do współpracy zaprosiliśmy artystę piosenki wysokiej klasy – Magdę Umer, piosenkarkę, wykonawczyni poezji śpiewanej, dziennikarkę, scenarzystkę, aktorkę i autorka recitali. Zagrała Rachelę w "Weselu" w Teatrze Narodowym, wyreżyserowała poetyckie spektakle: "Biała bluzka", "Kobieta zawiedziona", "Zimy żal", "Big Zbig Show", zrealizowała przedstawienia dla Teatru TV, m.in. "Heloizę i Abelarda", oraz cykl telewizyjnych wywiadów z Agnieszką Osiecką i Jeremim Przyborą. Mistrz Mowy Polskiej. Laureatka nagrody specjalnej za „twórczość, która się formatom nie kłania”, za realizowany wspólnie z Andrzejem Poniedzielskim program „Śpiewać, jak to łatwo powiedzieć”, wręczona podczas 9. Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku; w 2008 przyznano artystce wyróżnienie Gloria Artis za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, wręczona 28 kwietnia 2008 roku przez MKiDN, pana Bogdana Zdrojewskiego, przed recitalem z okazji jubileuszu 40-lecia działalności artystycznej, na scenie Teatru Polonia w Warszawie. Czerwcowy koncert już na stałe wpisał się w kulturalną mapę Torunia. Jeden ciepły czerwcowy wieczór przyjaciele fundacji oraz koneserzy muzyki spotykają się na Dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Magda Umer wystąpi wraz z Bogdanem Hołownią – jazz, który wykonuje określa się mianem "mainstream". Na swej muzycznej drodze Bogdan szczególnie cenił sobie muzyczne spotkania z mistrzami, a szczególnie Billem Evansem i Kenny Barronem, Rayem Santisim, Jerzym Wasowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim. Wśród akompaniatorów Bogdan wymienia również kilku mistrzów najwyższej próby: Wyntona Kelly, Paula Smitha, Tommy Flanagana czy Carla Schroedera.

Koncert pełni również rolę podsumowania całorocznej działalności Fundacji i jest niezwykle ważnym elementem działalności toruńskich organizacji pozarządowych. To okazja do spotkania, rozmowy i zjednoczenia wokół wspólnych spraw. Wydarzenie to nie jest tylko muzycznym spotkaniem artystów, ale również torunian zaangażowanych w działania NGO. Koncert to również okazja, żeby spotkać się i porozmawiać z drugą stroną, z którą na co dzień współpracujemy jako NGO, czyli przedstawicielami Gminy i Samorządu. Organizowany przez nas koncert wzbogaca i rozpoczyna obchody kulturalnego lata w Toruniu.

Fundacja Platon zajmuje się udzielaniem pomocy finansowej w postaci stypendium dla młodzieży. Powstała w 2005 roku, a bodźcem ku temu była tragiczna śmierć Jakuba Rumińskiego. Kuba zginął w 2004 r. w wypadku motocyklowym. Miał wówczas zaledwie 20 lat. Pomysłodawczynią założenia fundacji była mama licealisty - Hanna Rumińska.
Projekt „Bezsenna noc” został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK