Biletomat Koncerty Poznań ZAKOPOWER

Koncerty: ZAKOPOWER

Bilety na koncert

ZAKOPOWER

termin

Nd, 08 listopada 2015 godz. 20:00

miejsce

Eskulap
ul. Stanisława Przybyszewskiego 39, 60-356 Poznań

organizator

P.W. Events

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I Pula

dostępna do
So, 07 lis 2015 23:59

54 PLN

Wyprzedane


Standard

II Pula

dostępna do
Nd, 08 lis 2015 16:00

59 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Zakopower zagrają w poznańskim Eskulapie

ZAKOPOWER

Agencja PW Events serdecznie zaprasza 8 listopada do poznańskiego Eskulapu na wyjątkowy koncert folkowo-rockowej grupy ZAKOPOWER! Muzycy z Podhala, którzy obchodzą w tym roku 10-lecie swojej działalności, będą koncertować w Polsce, promując swoją nową płytę, której premiera zapowiadana jest na jesień. 

19:00 drzwi
20:00 start koncertu 

Zakopower – zespół założony przez skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Oprócz niego grupę tworzą: Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Józef Chyc, Piotr Rychlec, Tomasz Krawczyk, Michał Trąbski, Dominik Trębski i Łukasz Moskal. Nazwa zespołu nawiązuje do miasta Zakopane, z którego pochodzi lider zespołu. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą "Music Hall" wydaną w maju 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały dobrze przyjęte przez publiczność (ponad 20 tys. sprzedanych egzemplarzy) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych. Pierwszy singiel zespołu "Kiebyś ty" zdobył nagrodę Jury na Koncercie Premier na 42 Festiwalu Piosenki Opole 2005 oraz zwyciężył w festiwalu Top Trendy 2005.

Zespół nominowany był między innymi do MTV Europe Music Awards 2005 w kategorii "Najlepszy Polski Wykonawca" nagrody Yach Film 14 Festiwalu Polskich Wideoklipów w kategoriach "Najlepszy montaż" oraz "Najlepsza plastyczna aranżacja przestrzeni" a także został dostrzeżony przez Akademię Fonograficzną, która płycie "Music Hal" przyznała nominację Fryderyk 2005 aż w sześciu kategoriach. Zakopower to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami oraz rockową estetyką.

Druga płyta zespołu „Na siedem”, wyprodukowana przez Mateusza Pospieszalskiego ukazała się w 2007 roku. We wrześniu, dzięki współpracy z „Polska The Times”, miała szansę dotrzeć do słuchaczy w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy. W listopadzie pojawiła się w sklepach wersja rozszerzona płyty z gościnnym udziałem Nigela Kennedy’ego. Płyta ta, dystrybuowana w sklepach, osiągnęła status Złotej Płyty. Teksty, oprócz członków zespołu, napisali m. in. Kayah, Adam Nowak i Rafał Bryndal. Na krążku słychać rockowe, punkowe, jazzowe a nawet afrykańskie rytmy. Za tę płytę Zakopower został uhonorowany nagrodą Fryderyk w kategorii Album roku Etno/Folk! Nie długo później osiągnął kolejny wielki sukces, wygrywając 45 Festiwal w Opolu! W międzyczasie zespół wydał DVD „Koncertowo” po zagraniu ponad 100 koncertów, w tym także za granicą. „Koncertowo”, wydane w 2009 roku, niespełna rok później uzyskało status Złotej Płyty.

Muzycy mają na koncie wiele prestiżowych festiwali muzycznych w Europie, zagrali w Ostrawie, Rudolstad oraz na węgierskim Sziget Festiwal. Na Zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza Zakopower, jako przedstawiciel polskiej Kultury, mocnym akcentem zakończył Światową Wystawę EXPO 2010 w Szanghaju, dając żywiołowy koncert licznie zgromadzonej chińskiej publiczności.

W maju 2011 ukazała się trzecia studyjna (a ogółem czwarta) płyta zespołu pt. „Boso”. Pierwszy, tytułowy singiel zdobył najwięcej głosów publiczności, a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu! Singiel zawładnął również listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce na dobre kilka miesięcy, a cała płyta osiągnęła status Podwójnej Platyny! Zespół Zakopower otrzymał trzy statuetki Fryderyk 2012. Triumfowali w kategorii Piosenka Roku za utwór "Boso", Grupa Roku oraz Album Roku Folk/Muzyka Świata.

Na jesień 2015 roku zespół zapowiada premierę nowego, czwartego już, albumu studyjnego, do którego póki co wypuścili singiel „Tak ma być”. W klipie do tego utworu główną rolę zagrali aktorzy Adam Woronowicz i Dorota Landowska. Reżyserem klipu jest Michał Braum, odpowiedzialny za teledysk do utworu"Beksa" Artura Rojka. Autorem muzyki do piosenki i producentem całego nowego materiału jest niezmiennie Mateusz Pospieszalski. Tekst napisali liderzy zespołu Bartek Kudasik i Sebastian Karpiel Bułecka. Intro do utworu zdradza już, że do nagrania nowego materiału zespół Zakopower nie ograniczył się jedynie do swojego stałego składu (kwartet góralski, perkusja, gitara, bas, trąbka, klawisz). Sebastian Karpiel-Bułecka zaprosił do współpracy swoich kolegów z Atom String Quartet. Do studia weszli w poszerzonym składzie jako Atom String Orchestra. To oni odpowiedzialni są za piękne, szerokie, budujące nastrój brzmienie klasycznych smyków.

https://www.facebook.com/Zakopower

http://www.zakopower.pl/

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie: Bilety na koncerty Zakopower

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK