Biletomat Hard Rock / Metal Iceland To Poland

Hard Rock / Metal: Iceland To Poland

Bilety na Hard Rock / Metal

Iceland To Poland

termin

So, 11 czerwca 2016 godz. 19:00

miejsce

B90
Ul. Elektryków, 16-061 Gdańsk

organizator

Sopocka Odessa

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 11 cze 2016 16:00

85 PLN

Wyprzedane 

📄Iceland To Poland w B90!

OTTOMAN /IS/, CHURCHHOUSE CREEPERS /IS/, ALCHEMIA /IS/, ONI /IS/, LEDFOOT /USA/, MERKABAH /PL/

Iceland To Poland to seria koncertów na terenie Polski z kapelami z Islandii – wyspy, która jest fascynująca, nie tylko ze względu na jej geologię oraz położenie geograficzne, ale także ze względu na jej kulturę, a w szczególności muzykę, no i oczywiście jej mieszkańców – Islandczyków.

Koncept trasy to wymiana kulturowa pomiędzy Islandią i Polską poprzez koncerty kapeli islandzkich w Polsce, a następnie występ polskich zespołów muzycznych na Islandii, pod tytułem Poland To Iceland.

W tym roku koncertujemy w czterech miastach: w Gdyni, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku. Poszukujemy polskich zespołów muzycznych, które zechciałyby dołączyć do koncertów w Polsce, a następnie wystąpiły na jednym koncercie w stolicy Islandii, Reykjaviku, pod koniec roku.

Ottoman to zespół, który powstał w 2007 roku. Początkowo był to projekt mocno nieustabilizowany. Jedni muzycy do niego dołączali, inni odchodzili. Tak było do 2014 roku. Wtedy skład grupy wyklarował się i ukształtował:
Stefán Laxdal – gitara
Helgi Durhuus – bas
Atli Steinn Bjarnason – perkusja

Ottoman to nowa siła na alternatywnej rockowej scenie Islandii. Dowodem tego jest wydana w lutym bieżącego roku EP’ka „Heretic”, na której zespół umieścił cztery utwory. Muszę przyznać, że muzyka z tego krążka jest ożywczym powiewem wiatru w świecie rocka. Muzyka z „Heretic” ma niepowtarzalne brzmienie i klimat, którego próżno szukać gdzie indziej.

Churchhouse Creepers to świeże stoner rockowe trio, które w ciągu ostatnich miesięcy zdążyło już nieźle namieszać na islandzkiej scenie muzycznej.

Panowie zagrali dotychczas m.in. z The Vintage Caravan, wystąpili na festiwalu Eistnaflug i zajęli trzecie miejsce podczas Icelandic Wacken Metal Battle. Do tego trzeba dodać liczne koncerty w kraju.

Zespół powołał do życia Bjarni Johannes Ólafsson (gitara/wokal) i Sigurgeir Lúðvíksson (bas/wokal), którzy spotykali się razem co piątek na wspólne jammowanie. Wówczas w swojej muzyce kładli nacisk szczególnie na groove, włączając w to swoje inspiracje progressive rockiem i metalem. Z czasem ich muzyka stawała się coraz szybsza i bardziej techniczna, ale nadal podszyta żywym rock’n’rollem. Rok później do duetu dołączył perkusista Dagur Atlason, który dopełnił brzmienie grupy wzmacniając i pogłębiając charakterystyczny groove.

ONI to rock/post-metalowy kwartet, który powstał w 2010 roku na odizolowanym fiordzie wschodniej Islandii, a dokładnie w miejscu o nazwie Neskaupstaður, będącym niewątpliwą kolebką islandzkiego heavy metalu.

Członkowie zespołu to:
Róbert Þór Guðmundsson – wokal
Daníel Magnús – gitara
Þorsteinn Árnason – bas, wokal
Brynjar Örn Rúnarsson – perkusja

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie: Bilety na koncerty Iceland To Poland

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK