Biletomat Teatry Bydgoszcz Fanon. Kilka uwag o rewolucji

Teatry: Fanon. Kilka uwag o rewolucji

Bilety na spektakl

Fanon. Kilka uwag o rewolucji

termin

Nd, 11 stycznia 2015 godz. 18:00

miejsce

TEATR POLSKI im. HIERONIMA KONIECZKI
Al. Mickiewicza 2, 85-071 Bydgoszcz

organizator

TEATR POLSKI im. HIERONIMA KONIECZKI

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard (siedzące nienumerowane)

I Pula

dostępna do
Nd, 11 sty 2015 15:00

10 PLN

Wyprzedane


 

📄Fanon. Kilka uwag o rewolucji

Fanon. Kilka uwag o rewolucji.

wykład performatywny
 
reżyseria: Agnieszka Jakimiak
udział biorą: Maciej Pesta, Jan Sobolewski, Małgorzata Trofimiuk
Mała scena TPB
 
Frantz Fanon jest uznawany za patrona myśli postkolonialnej, a jednocześnie pozostaje nieobecny w polskich dyskusjach dotyczących wątków kolonialnych. Urodzony na Martynice wnuk czarnego niewolnika, psychiatra i filozof, autor "Wyklętego ludu ziemi"  - książki zabronionej we Francji zaraz po jej publikacji w 1961 roku. Rzadko powoływaliśmy się na Fanona i rzadko zaglądaliśmy do jego pism. Tymczasem jego perspektywa okazuje się niezwykle aktualna nie tylko w kontekście postkolonialnym. Jeśli rewolucję można pomyśleć inaczej, trzeba pomyśleć ją w innym kontekście. Perspektywa wprowadzona przez Frantza Fanona skłania do przemyślenia pojęć i założeń, które uchodzą za fundamentalne w europejskich rozważaniach o rewolucji. W ramach wykładu performatywnego, zapytamy jeszcze raz - jakie rewolucje odbyły się w drugiej połowie dwudziestego wieku i jakie mogą odbyć się teraz? Które rewolucje prześniliśmy, a które chcieliśmy przeoczyć?

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Za bilety na to wydarzenie nie można płacić voucherami.

Kupując bilety na to wydarzenie nie można użyć kodów rabatowych.

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.