Biletomat Teatry Faust

Teatry: Faust

Bilety na spektakl

Faust

termin

So, 25 kwietnia 2015 godz. 19:00

miejsce

TEATR POLSKI im. HIERONIMA KONIECZKI
Al. Mickiewicza 2, 85-071 Bydgoszcz

organizator

TEATR POLSKI im. HIERONIMA KONIECZKI

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 25 kwi 2015 15:00

40 PLN

Wyprzedane

Standard

Standard

dostępna do
So, 25 kwi 2015 15:00

30 PLN

Wyprzedane 

📄Faust

Johann W. Goethe

Faust

reżyseria Michał Borczuch

adaptacja i dramaturgia Tomasz Śpiewak

scenografia i kostiumy Dorota Nawrot

asystentka scenografa Marta Kuliga warsztat malarski, obraz Krzysztof Mężyk, Luka Woźniczko muzyka Bartosz Dziadosz (Pleq)

reżyseria światła Jacqueline Sobieszewski

video Przemysław Czepurko

asystenci reżysera Radek Mirski, Magda Szpecht (PWST) inspicjent Mateusz Stebliński

występują Dominika Biernat, Mirosław Guzowski, Marta Malikowska, Martyna Peszko, Jan Sobolewski, Paweł Smagała, Robert Wasiewicz, Piotr Wawer, Małgorzata Witkowska oraz aktorzy nieprofesjonalni: Rafał Bladowski, Patryk Iks, Roksana Jakielska, Janusz Kamiński, Krystyna Skiera, Roland Świstek, Mirosław Wróbel 

Premiera 14 marca 2015 Duża Scena TPB

„Wszystko, co stałe, rozpływa się w powietrzu, wszystko, co święte, ulega sprofanowaniu i ludzie muszą wreszcie spojrzeć trzeźwym okiem na swoją pozycję życiową, na swoje wzajemne stosunki”. Marx, Manifest komunistyczny.

W kulturze przesyconej obrazami, w której zmysł wzroku ma dominującą pozycję, a spór między ikonoklazmem a ikonofilią odżywa w zradykalizowanym wymiarze, warto zadać pytanie o reguły wytwarzania doświadczenia wzrokowego. Czy wzrok rzeczywiście determinuje nasze relacje z rzeczywistością? Czy może, jak twierdzi amerykański badacz mediów Nicolas Mirzoeff, wizualizowanie to „to wytwarzanie wizualności” i jest domeną wyobraźni, a nie wzroku?

Do pracy nad „Faustem” zaprosiliśmy grupę niewidomych, którzy wraz z aktorami zmierzą się z dramatem uchodzącym za dzieło raczej literackie niż sceniczne. Wyzwanie postawione przez Goethego wiąże się nie tylko z gigantycznym rozmiarem tekstu, obejmującym ponad dwanaście tysięcy wersów i czasem akcji rozpisanym na trzy tysiące lat. „Faust" jest pisany jako teatr w teatrze, a skoro wszystko, co pojawia się na scenie, uzyskuje teatralną formę i znak, to jak przedstawić metafizyczną warstwę tekstu? Co jeśli Goethe rozumiał ją dosłownie - czy pudel jest żywym psem? Jak wygląda pies, w którego wstąpił diabeł? Jak wygląda coś, czego w teatrze pokazać się nie da?

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK