Biletomat Teatry KWARTET - WYDARZENIE ODWOŁANE

Teatry: KWARTET - WYDARZENIE ODWOŁANE

Bilety na spektakl

KWARTET - WYDARZENIE ODWOŁANE

termin

Wt, 20 października 2015 godz. 18:30

miejsce

Sala Ziemi Poznań Congress Center
Głogowska 14, 60-734 Poznań

organizator

Sollus

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Sprzedaż biletów została zakończonaPoszukaj wydarzenia KWARTET - WYDARZENIE ODWOŁANE w innym terminie i miejscu.


 

📄Spektakl Kwartet w Sali Ziemi w Poznaniu

„Kwartet” to jedna z tych sztuk, w której świetni aktorzy próbują odpowiedzieć na pytania fundamentalne: o istotę teatru, bycia aktorem i istotę sztuki w ogóle. Ale niekoturnowo, lecz poprzez zabawę. Na scenie czterech fantastycznych aktorów, którzy gwarantują niezapomniane emocje!

Jest to możliwe, bo tekst i sytuacja dramatyczna to tylko partytura, którą zawsze można zagrać inaczej, błyskotliwej, zabawniej. Aktorzy zawsze zostawiają sobie duży margines wolności na improwizację czy zabawę z publicznością. Dlatego każdego wieczoru spektakl jest inny. Aktorzy łowią sensy w grze wolnej wyobraźni. Żartują, przekomarzają się, prowokują scenicznych partnerów - zaskakując ich oraz widownię.

Cały smak tkwi w tym, iż tekst i zarysowana sytuacja dramatyczna są zaledwie partyturą dla improwizujących artystów. Tekst Bogusława Schaeffera ma bowiem to do siebie, że można go ciąć i przestawiać do woli, i dzieje się to bez uszczerbku dla całości. Na tym polega geniusz twórcy, który buduje swoje dzieło z samodzielnych części, dając ogromną swobodę aktorowi i przez to czyni go współautorem. Atutem spektaklu jest atmosfera „półprywatności”, zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki. Co wieczór gwarantują inne widowisko. Niezmiennie bawią. To wspaniały, inteligentny, dowcipny teatr, jakiego wciąż nam mało.

W „Kwartecie” nie ma bowiem precyzyjnie rozpisanych dialogów. Tekst jest rodzajem partytury z zarysowaną sytuacją dramatyczną i ogromnym polem pozostawionym aktorskiej inwencji. Nieodłączną częścią tego widowiska są improwizacje, które mają zaskakiwać widzów, ale także grających razem partnerów. Mimo komediowego charakteru i salw śmiechu, które często wybuchają na widowni, sztuka Schaeffera jest też okazją do głębszej refleksji na temat aktorstwa, granicy między sceniczną prawdą a fałszem, kreacją a rzeczywistością.

Występują: Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek, Tomasz Karolak
Scenariusz i reżyseria: Mikołaj Grabowski
Czas trwania spektaklu: 85 minut, 1 przerwa

Zamow bilety już teraz na Biletomat.pl 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK