Biletomat Teatry Tarnowo Podgórne Spektakl komediowy „Rachel czy Pepka? -czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera”

Teatry: Spektakl komediowy „Rachel czy Pepka? -czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera”

Bilety na spektakl

Spektakl komediowy „Rachel czy Pepka? -czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera”

termin

Pt, 22 stycznia 2016 godz. 19:00

miejsce

DOM KULTURY W TARNOWIE PODGÓRNYM
ul. Ogrodowa 14, 62-080 Tarnowo Podgórne

organizator

Gminny Ośrodek Kultury „SEZAM”

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I pula

dostępna do
Pt, 22 sty 2016 16:00

22 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Spektakl komediowy „Rachel czy Pepka?

Szmoncesy nie tylko dla dziadków

Opowieść o Hirszu Singerze, pierwowzorze postaci Żyda z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego stała się kanwą komedii „Rachel czy Pepka? – czyli geszefty szmoncesy i kłopoty Singera”. Spektakl Sceny Rode zobaczymy w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym w Dzień Dziadka, 22 stycznia.

Choć po premierze „Wesela” w 1901 roku, pierwowzór postaci Żyda, Singer miał sporo kłopotów, śledząc jego opowieść co chwilę trafić można na, jak to czytamy w zapowiedzi - zabawne szmoncesy i geszefty, które z całą pewnością w obfitości krążyły po kancelariach adwokackich Krakowa przełomu XIX i XX wieku.

W spektaklu występuje trójka aktorów: Lidia Marczyk, Jerzy Miedziński i twórca spektaklu Mariusz Marczyk. Jest on postacią nietuzinkową, autorem powieści, dramatów i książek poetyckich, a także mistrzem żywego słowa, który zdobył Grand Prix im. Mieczysława Kolarczyka na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa w Poznaniu.

- Gestykulacja, zachowanie, sposób wysławiania się, zwłaszcza akcent zadziwia, a czasem śmieszy swoją odmiennością – a przecież ta egzotyka, jeszcze nie tak dawno była obecna na ulicach naszych miast. Jeśli dodamy do tego muzykę, taniec i piosenki żydowskie, a nade wszystko wspomniany już humor – może okazać się, że niemal 90 minut spędzonych w towarzystwie Singera, jego córki Pepki oraz adwokata Waschutza będzie dla widzów źródłem teatralnej satysfakcji – zachęca program spektaklu.
Na ciekawy i pełen humoru wieczór zapraszamy do Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym w piątek, 22 stycznia o godz. 19. Choć jest on adresowany do publiczności w każdym wieku, bilet na „Rachel czy Pepkę…” może być doskonałym pomysłem na prezent z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK