Biletomat Teatry „JEGO” - spektakl

Teatry:  „JEGO” - spektakl

Bilety na spektakl

„JEGO” - spektakl

termin

So, 22 lutego 2014 godz. 19:00

miejsce

Teatr Rampa
ul. Kołowa 20, 03-536 Warszawa

organizator

B'Art Stowarzyszenie Artystyczne

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Sprzedaż biletów została zakończonaPoszukaj wydarzenia „JEGO” - spektakl w innym terminie i miejscu.


 

📄SPEKTAKL - "JEGO"

SPEKTAKL

Spektakl pt. „JEGO” to portret współczesnego mężczyzny uwikłanego w stały konflikt z samym sobą i światem. Światem, który otacza go od zawsze, a którego musi się uczyć na nowo każdego dnia. Gdzieś pomiędzy próbą walki, a całkowitą bezsilnością bohater spektaklu stara się odnaleźć swoją tożsamość, swoje Ja.

Stłamszony niemocą sprostania wymaganiom otoczenia, coraz bardziej zamyka się w swoim własnym wewnętrznym złudnym azylu, będącym połączeniem snów i marzeń, obrazów z przeszłości i przyszłości. Mężczyzna zbyt mocno przeżywający każdą chwilę ma problem z odnalezieniem się w każdej następnej, a rozbieżność między oczekiwaniami a rzeczywistością prowadzi do jego powolnego upadku.

Odrzucający autorytety, ale też odrzucony przez nie, pozwalający sobie na słabości oraz sam karzący za nie siebie. Pragnący i szukający pomysłu na „bycie”, przy stałym braku akceptacji, pozbawiony jest mocy twórczej i odtwórczej.

Mężczyzna z obnażonym wnętrzem przestaje być idealny, twardy i potężny - daleko mu do męskiego ideału.

STOWARZYSZENIE 

B'Art Stowarzyszenie Artystyczne tworzą młodzi ludzie, których pasją jest przede wszystkim teatr i taniec. Poprzez tworzenie spektakli, organizację warsztatów, projektów i wydarzeń kulturalnych, podejmowanie ciekawych inicjatyw, promuje twórców młodego pokolenia. Stowarzyszenie ma charakter egalitarny, wspiera zarówno amatorów jak i profesjonalistów, którzy rozpoczynają swoją karierę artystyczną. Pomysł zawiązania Stowarzyszenia narodził się w grupie ludzi, którzy choć są młodzi, mają na swym koncie udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych zarówno profesjonalnych jak i amatorskich: tworzyli spektakle teatralne i taneczne, choreografie, scenariusze, realizowali projekty w kraju i za granicą, są laureatami nagród w konkursach i festiwalach. W swej pracy stawiają przede wszystkim na realizację projektów autorskich, w których chcą zwracać uwagę na ważne problemy i zjawiska społeczne. Prezesem Stowarzyszenia jest Bartłomiej Stec.

PROJEKT

Projekt „JEGO” łączy w sobie wartości artystyczne, edukacyjne i społeczne. Do udziału zostali zaproszeni młodzi tancerze, którzy pod kierunkiem profesjonalistów - Pawła Michno i Doroty Dmochowskiej - choreografów oraz Grzegorza Pohla - reżysera - pracują nad spektaklem tanecznym.

Spektakl podejmuje problem kondycji współczesnego człowieka, w tym depresji dotykającej coraz więcej i coraz młodszych osób. Poprzez projekt artystyczny twórcy chcą uwrażliwić odbiorców w różnym wieku na te aspekty życia młodych ludzi, które wiążą się z konfrontacją z ideałami, wartościami, autorytetami, symbolami.

Warsztaty i próby odbywają się w Ośrodku Działań Artystycznych Dorożkarnia od sierpnia 2013 roku. Prace nad spektaklem zakończą się na początku 2014 roku.

Marzeniem twórców jest wystawienie go najpierw w Warszawie, a następnie w kilku miastach w Polsce.

WYSTĘPUJĄ

Joanna Bąkowska
Anna Bul
Dominika Dąbkowska
Dorota Dmochowska
Urszula Dral
Karolina Korczak
Kaja Sońta
Maja Piątkowska
Zuzanna Żółtowska
Jakub Chocholski
Marcin Furga
Piotrek Głodek
Adam Hadi
Bernard Lewandowski

PRODUKCJA

Bartłomiej Stec
Monika Nowicka
Iwona Okupska
Zuzanna Żółtowska 

Więcej informacji dostępnych na stronie: https://www.facebook.com/stowarzyszeniebart

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl