Biletomat Teatry Śpiewająca lokomotywa

Teatry: Śpiewająca lokomotywa

Bilety na spektakl

Śpiewająca lokomotywa

termin

Nd, 06 grudnia 2015 godz. 18:00

miejsce

Sala Koncertowa Portu Gdynia
Rotterdamska 9, 81-337 Gdynia

organizator

Centrum Kultury w Gdyni

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Wt, 01 gru 2015 11:23

30 PLN

Wyprzedane 

📄„Śpiewająca lokomotywa” z tekstami Juliana Tuwima i muzyką Piotra Salabera

Zapraszamy na Mikołajki do Sali Koncertowej Portu Gdynia. To będzie wyjątkowy wieczór! Najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima, muzyka Piotra Salabera, bajkowe kostiumy i rekwizyty oraz orkiestra i trójka znakomitych aktorów-wokalistów, którym towarzyszyć będzie Jerzy Zelnik, dostarczą niezapomnianych wrażeń. Specjalne upominki dla najmłodszych przygotowała firma TREFL.

"Śpiewająca lokomotywa" to wyjątkowy koncert, którego premiera odbyła się na Scenie Letniej w Gdyni. Wydarzenie zostało bardzo dobrze przyjęte przez widzów oraz media.

„Śpiewająca lokomotywa” z tekstami Juliana Tuwima i muzyką Piotra Salabera

Gdyby ptasia rozgłośnia radiowa istniała naprawdę, piosenki Piotra Salabera do wierszy Juliana Tuwima znajdowałyby się na samym szczycie ptasiej listy przebojów. - napisano w programie Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Ten, złożony z najpiękniejszych wierszy Juliana Tuwima, opatrzonych muzyką Piotra Salabera koncert na troje śpiewających aktorów, orkiestrę symfoniczną i śpiewającego dyrygenta gościł już na estradach filharmonii Wrocławskiej, Pomorskiej, Świętokrzyskiej i wielu, wielu innych. Tym razem zagościł w Gdyni z inicjatywy Centrum Kultury. Wśród wykonawców usłyszą Państwo wyłonionych w drodze castingu troje śpiewających aktorów Aleksandrę Lis, Ewę Olszewską i Bogdana Smagackiego oraz orkiestrę symfoniczną złożoną z trójmiejskich muzyków, ze znakomitą koncertmistrz – Natalią Walewską.

Opiekę reżyserską koncertu zapewnił Krystian Nehrebecki, kostiumy i scenografię Mariusz Napierała, producentem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Centrum Kultury Gdynia z dyrektorem Jarosławem Wojciechowskim na czele.

Całość poprowadzi kompozytor, Piotr Salaber, wcielający się w tym koncercie w rolę śpiewającego dyrygenta. Gościem specjalnym będzie Jerzy Zelnik.

Gramy:
6 grudnia o godz. 18

Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
*Bilety: 30 zł (rzędy I-XII) i 25 zł (rzędy XIII-XXI), dzieci do lat 4 – wstęp wolny (miejsce na kolanach u rodziców), bilet rodzinny (2+2) – 90 zł

Występują:
Piotr Salaber – dyrygent
Aleksandra Lis
Ewa Olszewska
Bogdan Smagacki

Ze specjalnym udziałem Jerzego Zelnika.
PREMIERA 11 sierpnia 2015 r.

Autor: Julian Tuwim
Muzyka: Piotr Salaber
Opieka reżyserska: Krystian Nehrebecki
Kostiumy i scenografia: Mariusz Napierała
Koncertmistrz: Natalia Walewska
Przygotowanie wokalne: Piotr Oleksiak

Salaber dla każdego wiersza zabiega o swoisty idiom. W "Panu Tralalińskim" będą to pogodne, ale brawurowe tryle fletu, w "Lokomotywie" niemal bernsteinowska instrumentacja, świetnie godząca perkusję, dęte i smyczki, w "Ptasim radiu" uchwycenie i wyeksponowanie dramaturgii wiersza, w "Rzepce" elementy dynamicznego humoru... Zawartość muzyczna piosenek sprawia wrażenie, że ani jedna nuta nie jest w nich zbędna, rytm wiersza znakomicie koegzystuje z tempem muzycznym, instrumentacja celnie ilustruje poetycką treść. – Express Magazyn

„Śpiewająca Lokomotywa” jest wdzięcznym ukłonem dla Juliana Tuwima, ale nie tylko. Przedstawienie kończy autorska piosenka Piotra Salabera „Bajkowe tęsknoty”. Rozmarzona, senna atmosfera udziela się miłośnikom bajek, a aplauz słuchaczy udowadnia, że rymowane opowieści zdecydowanie nie odeszły do lamusa. - Gazeta Wyborcza

Wiersze Juliana Tuwima w połączeniu z dobrą pogodą, niepowtarzalnym klimatem Sceny Letniej oraz aktorskimi i muzycznymi talentami solistów sprawdzają się bardzo dobrze. Kierowany do dzieci muzyczny spektakl „Śpiewająca lokomotywa” to udane otwarcie tegorocznego sezonu Sceny Letniej w Orłowie przez Centrum Kultury w Gdyni. – Trójmiasto.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK