Biletomat Teatry Thermidor

Teatry: Thermidor

Bilety na spektakl

Thermidor

termin

So, 11 kwietnia 2015 godz. 19:00

miejsce

TEATR POLSKI im. HIERONIMA KONIECZKI
Al. Mickiewicza 2, 85-071 Bydgoszcz

organizator

TEATR POLSKI im. HIERONIMA KONIECZKI

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard (siedzące nienumerowane)

I Pula

dostępna do
So, 11 kwi 2015 15:00

40 PLN

Wyprzedane

Standard (siedzące nienumerowane)

I Pula

dostępna do
So, 11 kwi 2015 15:00

30 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ) 

📄Thermidor

Stanisława Przybyszewska
Thermidor

tłumaczenie: Stanisław Helsztyński 
reżyseria i scenografia: Paweł Wodziński
kostiumy i światła: Agata Skwarczyńska
występują: Grzegorz Artman (gościnnie), Paweł L.Gilewski, Mirosław Guzowski, Roland Nowak, Maciej Pesta, Kuba Ulewicz, Piotr Wawer jr. (gościnnie), Marcin Zawodziński


W spektaklu zostaną użyte przemówienia m.in. Maksymiliana Robespierre'a: "O kondycji ludzi kolorowych, Deklaracja Praw Człowieka i Obywatela, O środkach utrzymania, O grzywnie srebra, O zasadach moralności politycznej, Przemówienie z 8 thermidora", a także teksty Louisa Saint-Justa: "O przyjaźni, Mowa w obronie Robespierre'a".

"Thermidor" jest trzecią częścią tryptyku Stanisławy Przybyszewskiej poświęconego tematowi rewolucji francuskiej (poprzednie dwie to: "Dziewięćdziesiąty trzeci" oraz "Sprawa Dantona") i przedstawia ostatnie godziny życia Maksymiliana Robespierre'a. Spektakl, który pokażemy, nie będzie jednak dotyczył historii Wielkiej Rewolucji. Koncentrujemy się wyłącznie na jednym z jej haseł, na tym najbardziej niewygodnym słowie z całej rewolucyjnej triady, na równości.
Do spektaklu, oprócz tekstu polskiej dramatopisarki, włączone zostały fragmenty nietłumaczonych dotąd przemówień Maksymiliana Robespierre'a oraz zapomnianych, choć obecnych po polsku od lat 50-tych, tekstów Louisa Saint-Justa. Chcemy poprzez ten zabieg skonfrontować utopijnie demokratyczne idee jakobinów z dzisiejszą rzeczywistością polityczną, społeczną i ekonomiczną. W teatrze jako miejscu debaty publicznej stawiamy pytania: czy nie jest tak, że od ponad dwustu lat mamy wciąż do czynienia z jednym i tym samym procesem, z nieustannym podważaniem wypracowanej w okresie Rewolucji równościowej deklaracji praw człowieka i obywatela; czy wciąż żyjemy w systemie demokratycznym, skoro nie jest możliwa równość obywateli? 

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK