Biletomat Teatry Wodewil Warszawski

Teatry: Wodewil Warszawski

Bilety na spektakl

Wodewil Warszawski

termin

Nd, 01 grudnia 2013 godz. 20:00

miejsce

Scena Hoża 51
ul. Hoża 51, 00-681 Warszawa

organizator

Studio Artystyczne WrzAWA

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard (nienumerowane)

Standard (nienumerowane)

dostępna do
Nd, 01 gru 2013 15:00

30 PLN

Wyprzedane

 

📄Warszawa w tańcu i śpiewie na Scenie Hoża 51!

Na scenie piętnastu aktorów i ośmioosobowy zespół muzyczny. Kilkanaście starych warszawskich piosenek w roztańczonym widowisku. Na SCENIE HOŻA 51 – „Wodewil Warszawski” w wykonaniu zwariowanego Teatru Pijana Sypialnia, który w rankingu krytyków miesięcznika „Teatr” został wyróżniony w kategorii off w sezonie 2012/2013.

„Wodewil Warszawski” Teatru Pijana Sypialnia, to muzyczna opowieść o Warszawie przedwojennej i współczesnej. Staszek Dembski, reżyser: Chcemy opowiedzieć, o tym, jak my widzimy to miasto. Co nas w nim fascynuje i denerwuje. Scenariusz spektaklu został skonstruowany w oparciu o komiczną operetkę Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie”. Jednak sporą jego część stanowią teksty własne. Historyjka o dziewczynach, które przyjeżdżają do stolicy w celu znalezienia dla siebie bogatych mężów jest tylko pretekstem do pokazania, jak Warszawa zmienia się i wciąga każdego dnia. Pojawią się przedwojenne szlagiery takie jak „Andzia”, ale także mniej znane utwory rozbrzmiewające niegdyś wśród warszawskich podwórek.

Wodewil to forma, która zawsze przedstawiała wydarzenia bardzo aktualne. Tak będzie również w widowisku Pijanej Sypialni. Kto z osób publicznych, celebrytów pojawi się w spektaklu? W finale sceną zawładną Gaga Esler, Joanna Dark - Roomowska i.. Hania Walczyk. Staszek Dembski, reżyser: Chcemy spojrzeć na Warszawę z lekkim przymrużeniem oka. Humor zawsze wysadza w powietrze napięcia między ludźmi. Podczas prób do naszego spektaklu ludzie zatrzymują się i słuchają piosenek dobiegających z otwartych okien sali, gdzie pracujemy. Nawet dzieci z wielką uwagą obserwują, jak aktorzy tańczą… polkę. Wierzymy, że magia ukryta w nutach i tekstach, które odkopaliśmy, zaczaruje naszych widzów równie mocno, jak nas.

Teatr Pijana Sypialnia, to grupa młodych aktorów, którzy artystycznych inspiracji szukają w muzyce i literaturze, do których dzisiaj już się nie zagląda. Staszek Dembski: Pamiętajcie o haśle, które towarzyszy naszym występom: Nie przychodźcie w ciasnych garniturach. Lepiej weźcie dobry humor. 
SCENA HOŻA 51, to nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy. Pierwsza Teatralna Miejscówka. Spektakl odbywa się na poddaszu magicznej przestrzeni Starej Fabryki przy ulicy Hożej.

TWÓRCY SPEKTAKLU
Choreografia: Izabela Massalska
Szef muzyczny: Daniel Zieliński
Reżyseria: Stanisław Dembski

AKTORZY
Marta Dziubińska
Karolina Kędzierska
Karolina Ewa Kowalska
Katarzyna Lasota
Karolina Lichocińska
Dorota Ptaszek
Katarzyna Olczak

Jan Bogdaniuk
Wojtek Gawrych
Sławomir Narloch
Jakub Pawlak
Sebastian Słomiński
Wojciech Urbanowski
Łukasz Zgórka

ORAZ ORKIESTRA TEATRU PIJANA SYPIALNIA
Anita Kander-Marchewka - flet
Piotr Thieu-Quang - klarnet
Agata Frysz - skrzypce I
Magdalena Górska - skrzypce II
Maria Rojewska - altówka
Rafał Domański - wiolonczela
Artur Siejka - kontrabas
Wojciech Gawrych - akordeon
Daniel Zieliński - fortepian

Czas trwania spektaklu
70 minut

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Za bilety na to wydarzenie nie można płacić voucherami.

Kupując bilety na to wydarzenie nie można użyć kodów rabatowych.