Biletomat FILMS for FOOD: Film o kawie

: FILMS for FOOD: Film o kawie

Bilety na

FILMS for FOOD: Film o kawie

termin

Nd, 04 Luty 2018 godz. 13:00

miejsce

Hala Główna
Dolnych Młynów 10, 31-124 Kraków

organizator

FILMS FOR FOOD SP. Z O.O.

Bilety


Standard

I pula

dostępna do
So, 03 luty 2018 23:59

18 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ) 

📄FILMS for FOOD: Film o kawie

Pokaz specjalny "Filmu o kawie" i towarzyszące mu spotkanie „Film o kawie”reż. Brandon Loper, USA 2014, 67′

Bohaterką filmu jest mała czarna. Ta, bez której wielu nie potrafi się obejść, ta o której marzy się zaraz po przebudzeniu. Wreszcie ta, na której robi się światowy biznes. Film odsłania kulisy uprawy niezwykłego ziarna, śledzi proces produkcji kawy od uprawy w Hondurasie, przez zbiory w Rwandzie, aż po jej globalną konsumpcję. Wsłuchując się w historie farmerów, sprzedawców, palaczy kawy i baristów na temat wpływu jej uprawy na środowisko i ekonomię, znajdziemy się w kawiarniach w Tokio, Portland, Seattle, San Francisco i Nowym Jorku. Zajrzymy do „rzemieślniczych” lokali w celu poznania różnych metod parzenia.
Piękne zdjęcia i egzotyczne lokalizacje wykorzystane w tym filmie to oprawa dla bardziej skomplikowanej historii, dzięki której możemy poznać kulisy olbrzymiego i międzynarodowy fenomenu jakim jest picie kawy.

Po projekcji GRATKA - spotkanie m.in z Iką Graboń, słynną baristką i smakoszką, sędziującą w zawodach dla baristów, autorką właśnie wydanej książki "Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie".
Pokaz odbywa się w ramach festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest!, który od lutego przenosi się na ulicę Dolnych Młynów w Krakowie.

Zamó bilety już teraz na Biletomat.pl 

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.