Biletomat FORGOTTEN BY WORLD

: FORGOTTEN BY WORLD

Bilety na

FORGOTTEN BY WORLD

termin

Czw, 22 października 2015 godz. 19:00

miejsce

Arkady Kubickiego na Zamku Królewskim
, Warszawa

organizator

Fundacja Lambre Foundation

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 08 paź 2015 12:04

150 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 22 paź 2015 15:00

95 PLN

Wyprzedane 

📄...FORGOTTEN BY WORLD

Maxim Dondyuk, Agata Grzybowska, Jakub Kamiński, Sergey Ponomarev

Projekt „...FORGOTTEN BY WORLD” powstał dzięki współpracy Lambre Foundation oraz Stowarzyszenia Expatria. Celem projektu nie jest szukanie przyczyny konfliktu, winnych cierpienia dzieci czy rozważania nad sposobem jego zakończenia. Interesuje nas tylko los dzieci, które w wyniku działań dorosłych niepotrzebnie cierpią. Chcemy także przypomnieć obywatelom UE żyjącym w dostatecznym dobrobycie, że tuż obok jest wojna, która pokazuje swoje najgorsze oblicze, a która nam spowszedniała w środkach masowego przekazu. Niestety dzieciom żyjącym na terenach ogarniętych wojną nadal nie pozwala normalnie funkcjonować. Naszym projektem chcemy sprawić, że świat o nich nie zapomni!

Aby tego dokonać zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy „...FORGOTTEN BY WORLD”, który odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie 22 października 2015 r. Na wystawie przedstawimy zdjęcia dokumentujące konflikt we wschodniej Ukrainie oraz trudną sytuację dzieci żyjących w warunkach wojennych. Odbędą się także aukcje prac artystów, przekazane na ten cel przez autorów, aukcje fotografii z wystawy z autografami autorów oraz innych unikalnych przedmiotów. Całkowity dochód z wystawy oraz aukcji zostanie przeznaczony na leczenie dzieci z terenów ogarniętych konfliktem. Sylwetki dzieci, których leczenie będzie możliwe dzięki zebranym środkom, zostaną przedstawione w trakcie wystawy.

Maxim Dondyuk – UKRAINA

Artysta wizualny, zajmuje się fotografią dokumentalną.
Rozpoczął karierę w ukraińskich mediach jako fotoreporter w 2007 roku, od 2010 r. pracuje jako freelancer, pracuje nad swoimi autorskimi projektami dokumentalnymi. W 2011 roku Dondyuk był uczestnikiem Noor-Nikon Masterclass in Documentary Photography w Bukareszcie.
Jego prace były nagradzane różnymi nagrodami oraz grantami, między innymi: finał Prix Pictet Photography Prize, zwycięzca Prix Photo La Quatrieme Image zwycięzca Ville de Perpignan Remi Ochlik Award, Magnum Photos konkurs ‘30 under 30’ dla wchodzących fotografów dokumentalnych , finalista W. Eugene Smith Grant w kategorii Fotografia Humanistyczna, finalista Voies Off, finalista Foto Evidence Book Award, Grand Prix ‘Best Global Health Story’ firmy Becton Dickinson (BD) 'Hope for a Healthy World Photo Competition', oraz zakwalifikowany do konkursu Sony World Photography Awards w kategorii Portrety.
www.maximdondyuk.com

Agata Grzybowska – POLSKA

Urodzona w 1984 r., absolwentka wydziału operatorskiego PWSFTViT im. Leona Schillera w Łodzi na kierunku fotografia. Obecnie jest fotoreporterką „Gazety Wyborczej”. Nad swoimi reportażami pracuje w różnych rejonach świata. Interesuje ją człowiek znajdujący się w sytuacjach trudnych i często granicznych.
Zdobywczyni licznych nagród i wyróżnień, m. in. Grand Press Photo, Amnesty International i innych.
http://inproduction.pl/o-nas/agata-grzybowska/

Jakub Kamiński – POLSKA

Urodził się w 1985 r. w Warszawie. Jest zawodowym fotografikiem. Ukończył PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi. Przez wiele lat współpracował z gazetami „Życie” i "Rzeczpospolita". Obecnie jest fotoreporterem Polskiej Agencji Prasowej oraz Europejskiej Agencji Photopress. Prowadzi również własne projekty dokumentalne, m.in. "Izba wytrzeźwień", "Salaryman" czy "Whisperers".
Zdobywca wielu nagród w konkursach fotograficznych w kraju i zagranicą, m.in. Grand Press Photo, National Geographic i innych.
http://www.kubakaminski.com/

Sergey Ponomarev – ROSJA

Urodził się w 1980 r. w Moskwie, jest absolwentem Uniwersytetu im. M.W. Łomonosowa w Moskwie. Jest jednym z najwybitniejszych młodych fotoreporterów. Stał się znany dzięki swoim reportażom z Libii, Japonii oraz dokumentowaniem rosyjskiej rzeczywistości politycznej oraz kultury. Sergey jest laureatem wielu nagród w międzynarodowych konkursach fotograficznych. Od 2003 roku pracuje w agencji Associated Press – jednej z największych na świecie agencji prasowych. Urodził się w Moskwie, jest absolwentem Uniwersytetu im. M.W. Łomonosowa w Moskwie.
http://sergeyponomarev.com/blog/

Zamów bilety juz teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK