Biletomat Jazz Poznań Jan Garbarek Group feat Trilok Gurtu - Poznań

Jazz: Jan Garbarek Group feat Trilok Gurtu - Poznań

Tickets for Jazz

Jan Garbarek Group feat Trilok Gurtu - Poznań

date

Sun, 30 June 2019 time 20:00

venue

Sala Ziemi Poznań Congress Center
Głogowska 14, 60-734 Poznań

promotor

Agencja Artystyczna Perspektywy

Tickets

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Strefa I (miejsca siedzące)

I PULA

available to
Sun, 30 jun 2019 13:47

235 PLN

Sold out


Strefa II (miejsca siedzące)

I PULA

available to
Sun, 30 jun 2019 13:47

190 PLN

Sold out


Strefa III (miejsca siedzące)

I PULA

available to
Sun, 30 jun 2019 13:47

170 PLN

Sold out


Strefa IV (miejsca siedzące)

I PULA

available to
Sun, 30 jun 2019 13:47

150 PLN

Sold out


Gallery (zoom)

 

📄JAN GARBAREK GROUP feat TRILOK GURTU - Sala Ziemi, Poznań – 30.06.2019 r.-

Jan Garbarek

Otwarcie drzwi: 19:00

Jeden z największych saksofonistów w historii muzyki jazzowej - Jan Garbarek po ośmiu latach powraca do Poznania! Norweski muzyk wraz ze swoją supergrupą oraz jednym z najlepszych perkusistów świata Trilokiem Gurtu, 30 czerwca wystąpią w poznańskiej Sali Ziemi. Zapowiada się największe jazzowe wydarzenie tego roku w stolicy Wielkopolski!

Każdy koncert Jana Garbarka to wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci. Jego muzyka oddycha i daje przestrzeń do oddychania. Ma proste, a jednocześnie złożone brzmienie. Z jednej strony jest skomplikowana jak hymn, a z drugiej oszczędna, zabawna, czasem też poważna, pogrążona w zadumie, a przy tym wyjątkowo otwarta. Nie da się dzisiaj mówić o jazzie, nie wspominając osoby tego wybitnego saksofonisty. Fascynuje go twórczość ludowa i etniczna, uwielbia muzyczne podróże w czasie i przestrzeni – to ubarwia jego muzykę, ale także prowokuje do spotkań z artystami różnych kultur i stylistyk. Jego ostatni, poznański koncert, który odbył się w 2011 roku, w kościele Ojców Dominikanów do dzisiaj rezonuje w świadomości wszystkich, którzy dostąpili zaszczytu obecności na tym wydarzeniu. Jego koncerty składają się w wielce organiczny styl, budując jednocześnie rosnące napięcie. Jan Garbarek w Poznaniu pojawia się nad wyraz rzadko, dlatego nieostrożnie byłoby ominąć jego występ, który odbędzie się pod koniec czerwca w Sali Ziemi.

JAN GARBAREK saxophon
RAINER BRÜNINGHAUS piano
YURI DANIEL bass
TRILOK GURTU percussion

Nikt nie gra na saksofonie tak jak Jan Garbarek. Jego brzmienie stało się jego niewątpliwym znakiem firmowym, które od pewnego już czasu przybiera inny wymiar, niż to, co jest powszechnie rozumiane jako jazz. Za sprawą niezliczonych nagrań, koncertów w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, wieloletniej współpracy z Keithem Jarrettem i bezprecedensowej współpracy z Hilliard Ensemble popularność tego wyjątkowego saksofonisty sięga przestrzeni wszystkich gatunków muzycznych oraz granic.
W swoich kompozycjach i improwizacjach Jan Garbarek objawia się jako wirtuoz niewiarygodnie melodyjnej muzyki, która wprost wdziera się w nasze dusze. Ekspansywna przestrzeń dźwiękowa rozciąga się od absolutnego ukojenia do ekspresywnej ekstazy, promieniując zdumiewającym uczuciem spokoju, które jednak nie pozwala na odrobinę nudy.
Podczas koncertu w Sali Ziemi w Poznaniu Janowi Garbarkowi towarzyszyć będzie niemiecki klawiszowiec – Rainer Brüninghaus, Brazylijczyk Yuri Daniel grający na basie elektrycznym oraz hinduski mistrz perkusji – Trilok Gurtu.

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Artystyczna Perspektywy we współpracy z Instytutem Edmunda.
www.agencjaperspektywy.pl
www.instytutedmunda.pl
Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Looking for similar events elsewhere? Check out the: Bilety Kolekcjonerskie Bilety na Dzień Matki

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK