Biletomat Concerts DEZERTER / 1125 / THE DOG / LAZY JACK AND THE SPINNING JENNY

Concerts: DEZERTER / 1125 / THE DOG / LAZY JACK AND THE SPINNING JENNY

Tickets for Concert

DEZERTER / 1125 / THE DOG / LAZY JACK AND THE SPINNING JENNY

date

Sun, 25 March 2018 time 19:30

venue

U Bazyla
ul. Norwida 18A, Poznań

promotor

Winiary Bookings

Tickets

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

available to
Sat, 24 mar 2018 23:59

40 PLN

Sold out


Standard

Standard

available to
Sun, 25 mar 2018 16:30

45 PLN

Sold out 

📄Koncert Benefitowy dla Otwartych Klatek!

DEZERTER / 1125 / THE DOG / LAZY JACK AND THE SPINNING JENNY

Koncert Benefitowy dla Otwartych Klatek!

Takiego wydarzenia jeszcze nie było w stolicy Wielkopolski! Agencja Winiary Bookings we współpracy z Otwartymi Klatkami zaprasza na koncert benefitowy, z którego dochód zostanie przeznaczony na kampanię futrzarską, organizowaną przez Stowarzyszenie OK. Już 25.03 do Poznania zawita prawdziwa elita polskiej sceny hardcore/punk. Legendarny Dezerter, ikona złotowskiego hardcore’u 1125, wrocławskie The Dog i poznańskie Lazy Jack and The Spinning Jenny zagrają 25.03 w poznańskim klubie U Bazyla.

DEZERTER (Warszawa) - Punk rock/Hardcore punk

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie, w maju 1981r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii. Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014). W 2016 r., po 33 latach, został wznowiony singiel „Ku przyszłości”. Zespół aktywnie koncertuje nie tylko w kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.

Dezerter to:
Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas

Dezerter online:
www.dezerter.com
www.facebook.com/dezerter1981
www.youtube.com/dezertertv

1125 (Złotów) - Hardcore

Zespól powstał i do dziś funkcjonuje w Złotowie. W 1997 nagrali w swarzędzkim studiu „Czad”, pierwszą płytę zatytułowaną „1125”. W tym czasie zaczęli grać coraz więcej koncertów w całej Polsce. Materiałem zainteresował się Bezkoc z „Pasażera”, który postanowił go wydać. Dobra sprzedaż płyty spowodowała większe zainteresowanie zespołem i nowymi propozycjami koncertowymi. Latem 1998 nagrali w „Czadzie” materiał na split ze szwedzkim zespołem Within Reach. Split ukazał się jesienią 1998 roku (wydal go Shing i ukazał się tylko na winylu), w tym samym czasie odbyli trasę koncertową z Within Reach. Na przełomie 1998/99 zagrali tez kilka koncertów ze szwedzkimi kapelami Burst i Misconduct. Dobra współpraca z „Pasażerem” zaowocowała kolejną płytą. W styczniu 1999 roku nagrali w szwedzkim studiu Soundlab materiał, który ukazał się pod tytułem „Plonie mi serce” (płyta została wydana również w 1999 roku). W tym czasie Piotr, a później Szymon, udzielali się gościnnie w Schizmie i właśnie z nimi grali najwięcej koncertów pod szyldem Unity 2000 Crew. Następna płyta ukazała się w roku 2000 i był to split z sosnowieckim Frontside, wydany pod nazwą „Sprawiedliwość”. Słaba jakość materiału spowodowała, że kolejna płytę nagrali znowu w Szwecji. Nagrana została w kwietniu 2001 roku, ale na jej wydanie trzeba było czekać ponad rok. Płyta światło dzienne ujrzała w połowie 2002 roku i zatytułowaną została „Nieugięci”. W ramach promocji zagrali wiele koncertów, a w tym m.in. z Sick Of It All, Skinhead, Cold As Life, Shutdown, Ensign, Born From Pain, Cause For Alarm, Comin Correct czy Lenght of Time. W trakcie działalności zespołu powstało tez kilka ubocznych projektów: w 1999 roku członkowie 1125 + goście nagrali materiał z coverami toruńskiej Rejestracji, a później Piotr i Szymon powołali do życia Projekt, który ma już na koncie dwie płyty wydane przez „Pasażera”. W lutym 2003 zagrali trasę ze Szwedami z Path Of No Return i pracowali nad utworami na nową płytę. Nowy materiał został zarejestrowany w maju 2003 roku w białostockim studiu „Herz” i co ciekawe nagrali go w czteroosobowym składzie. Płyta ukazała się wiosną 2004r. i wydał ją DFF Records. Na początku 2005r. do zespołu dołączył na stałe drugi gitarzysta: Adam Wacyk, udzielający się również w Projekcie, a latem tego roku, szeregi 1125 opuścił Piotr.

Obecny skład 1125 to: Rafał – wokal, Szymon – gitara, Adam – gitara, Dawid – bas i Krzysiek – perkusja. I w tym składzie dotrwali do dziś, nagrywając kolejne płyty i grając koncerty w kraju i wielu miejscach w Europie.

https://www.facebook.com/1125hc/
„Break The Wall” https://www.youtube.com/watch?v=xVwjfR8kN6g
„Płonie mi serce” https://www.youtube.com/watch?v=Ppp3hRPu274

THE DOG (Wrocław) - Hardcore/Fastcore/Powerviolence

The Dog to ekipa dobrze znana na polskiej scenie hardcore. Ich ostatni album "The Devil Comes At Night" został bardzo dobrze przyjęty w rodzimym kraju jak i w Europie. Dzięki temu zespół wyruszył na europejską trasę podczas, której odwiedził takie kraje jak Czechy, Holandia, Niemcy, Luksemburg czy Belgia. The Dog oznacza szybko, surowo i bez kompromisów.

https://www.facebook.com/thexdog/
https://thexdog.bandcamp.com/

LAZY JACK AND THE SPINNING JENNY (Poznań) - Punk rock

Poznański powiew świeżości na punk rockowej scenie! Wyjątkowy projekt zrzeszający członków innych, znanych kapel. Trudno o nich pisa
, to trzeba zobaczyć i usłyszeć na własny oczy i uszy!

https://www.facebook.com/lazyjackandthespinningjenny/
„3-Way Switch” https://www.youtube.com/watch?v=8RBWwjtlzkc

Zamów bilet już teraz na Biletomat.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK