Biletomat Concerts Pascal Pinon

Concerts: Pascal Pinon

Tickets for Concert

Pascal Pinon

date

Thu, 10 November 2016 time 20:00

venue

SPOT.
Dolna Wilda 87, 61-501 Poznań

promotor

Automatik

Tickets

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

available to
Thu, 10 nov 2016 16:09

39 PLN

Sold out 

📄Pascal Pinon - „islandzkie CocoRosie” 10 listopada na koncercie w Poznaniu!

Pascal Pinon

O Pascal Pinon mówi się czasem "islandzkie CocoRosie" nie tylko dlatego, że grupę z Reykjaviku tworzą urocze siostry Ásthildur i Jófríður Ákadóttir.

Ich twórczość to po prostu podobny rodzaj magicznej wyobraźni, artystycznej wrażliwości i muzycznej ekspresji, co w przypadku sławniejszych sióstr Casady. Nazwę zespołu zainspirowała historia legendy cyrku z początku XX wieku - Pasquala Piñóna, znanego w świecie jako „dwugłowy Meksykanin”.

Dwie siostry na płytach i podczas świetnych koncertów przenoszą słuchaczy w zaczarowany świat onirycznych i subtelnych dźwięków. Swój pierwszy krążek nagrały, wyprodukowały i samodzielnie wydały jako czternastolatki. Od lat związane ze znakomitą oficyną Morr Music (m.in. Múm, Sóley) uznanie zdobyły za sprawą albumu „Twosomeness”, w którego nagrywaniu pomagał Alex Somers, artystyczny (w duecie Jonsi & Alex) i życiowy partner wokalisty Sigur Rós – Jónsi’ego i twórca okładek sławnej grupy. Do fanów Pascal Pinon zalicza się też sławny nowojorski aranżer Nico Muhly. W tym roku ukazał się czwarty krążek duetu z Reykjaviku zatytułowany „Sundur”. W jego nagrywaniu pomagał dziewczynom ich ojciec - uznany kompozytor Áki Ásgeirsson. Siostry Ákadóttir o swojej muzyce mówią: ”jest po prostu uczciwa, przepełniona melancholią, ale i optymizmem. Mamy nadzieje, że przynosi nieco ukojenia, otuchy i wewnętrznego ciepła”.

Pascal Pinon śpiewają zarówno po angielsku jak i po islandzku. Przyznają się do inspiracji muzyką zespołu Tegan & Sara, Björk oraz Sinead O’Connor. Niezwykłe siostry zobaczymy na koncercie w poznańskim Spocie w czwartek 10 listopada.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK