Biletomat Concerts SKALPEL | Warszawa

Concerts: SKALPEL | Warszawa

Tickets for Concert

SKALPEL | Warszawa

date

Sun, 28 November 2021 time 20:00

venue

Niebo
Nowy Świat 27/21, 00-029 Warszawa

promotor

Automatik

Tickets

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Health Tickets

I Pula

available to
Sat, 13 nov 2021 17:49

69 PLN

Sold out


Health Tickets

II Pula

available to
Sun, 28 nov 2021 20:00

79 PLN

Sold out 

📄Skalpel w Niebie!

Skalpel


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.


***

Skalpel na żywo w Warszawie - 28 listopada w klubie Niebo. Klasycy nu jazzu zagrają w stolicy w pięcioosobowym składzie. 

Marcin Cichy i Igor Pudło przez lata łączyli inspiracje lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki. Nic dziwnego, że ich nagrania zaciekawiły kultową wytwórnię Ninja Tune, dla których duet z Wrocławia nagrał dwa doskonale przyjęte krążki „Skalpel” i „Konfusion”. Wydawnictwa zaowocowały nominacją do Gilles Peterson Award, znakomitymi recenzjami w prestiżowych tytułach muzycznych: od NME, przez The Wire po DJ Magazine i koncertami na całym świecie. Trzeci krążek „Transit" oznaczał odejście od muzyki partej na samplach w stronę kompozycji tworzonych przy pomocy wirtualnych instrumentów. Ich ostatnie wydawnictwo „Highlitght” to kolejny przełom - płyta najbardziej eklektyczna w karierze grupy z Wrocławia, na której punkty odniesienia wyznaczane są przez fusion Milesa Davisa, minimal music czy elektroniczną spuściznę Warpa i Ninja Tune. Nie zabrakło też odniesień do polskiej jazzowej tradycji jak i trip-hopu, jednak to album jednoznacznie współczesny, korespondujący z brzmieniowymi trendami i nagraniami najgłośniejszych obecnie producentów. A przy tym głos osobny i oryginalny. Skalpel nabrał oddechu i wrócił z najbardziej zróżnicowaną rytmicznie i najbogatszą harmonicznie płytą w dyskografii.

Skalpel na scenie zaprezentuje utwory z całego przekroju swojej kariery zaaranżowane na 5-osobowy skład: Marcin Cichy i Igor Pudło elektronika, Rafał Dutkiewicz perkusja, Damian Kostka kontrabas, Piotr Rakowski wibrafon.

Regulamin: http://automatik.pl/regulamin-2/


Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Looking for similar events elsewhere? Check out the:

Bilety na koncerty zespołu Skalpel

Bilety Kolekcjonerskie