Biletomat Concerts Voo Voo

Concerts: Voo Voo

Tickets for Concert

Voo Voo

date

Sun, 12 April 2015 time 20:00

venue

Basen Artystyczny / Opera OFF
Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa

promotor

ART BASEN sp.z o.o. Spółka Komandytowa

Tickets

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I pula

available to
Sat, 11 apr 2015 23:59

50 PLN

Sold out


Standard

II Pula

available to
Sun, 12 apr 2015 16:00

60 PLN

Sold out


Gallery (zoom)

 

📄Koncert Voo Voo w warszawskim Basenie

Voo Voo

drzwi: 20:00
start: 21:00

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze znakomitym efektem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem jest Wojciech Waglewski kompozytor, autor bardzo ciekawych metafo rycznych tekstów, gitarzysta, wokalista, producent muzyczny.

Każda z kolejnych płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka, choć często przekraczał on rockowe granice. Tak też będzie w przypadku najnowszej płyty zespołu Voo Voo. Tym razem muzycy Voo Voo wybiorą się podróż daleką, bo aż do Azerbejdżanu. Stamtąd pochodzi i tam mieszka Alim Gasimov, który zaszczycił zespół Voo Voo, przyjmując zaproszenie do gościnnego udziału w ich najnowszych nagraniach. Wraz z Alimem Gasimowem, na płycie Voo Voo zaśpiewała także jego córka Fargana Gasimova.
Alim Gasimov to postać niezwykła. Wielokrotnie nagradzany za swój unikatowy talent wokalny, w tym przez International Music Council UNESCO. Nagroda ta należy do najwyższych wyróżnień na Świecie, zarezerwowana jest dla najwybitniejszych Artystów. Sztuka uprawiana przez Pana Qasimova to Mugham. Znana jest w niemal całej Azji Centralnej, ale w Azerbejdżanie ma status szczególny. To bardzo stara sztuka przez wieki przekazywana z pokolenia na pokolenie bez użycia zapisu muzycznego w ramach procesu wtajemniczania ucznia przez mistrza. Talent wokalny Alima Qasimova jest doceniany na całym świecie, Artysta gra liczne koncerty, współpracował między innymi z takimi Artystami jak Jeff Buckley czy Kronos Quartet

Premiera płyty zatytułowanej „Dobry wieczór” odbędzie się 24.10.2014. Znajdzie się na niej 10 utworów. Prócz zasadniczego składu: Wojciech Waglewski – śpiew, gitara, Mateusz Pospieszalski – śpiew, saksofony, Karim Martusewicz – kontrabas, Michał Bryndal – perkusja, na płycie można będzie usłyszeć także specjalnych gości: Alim Gasimov (Azerbejdżan), Fargana Gasimova (Azerbejdżan) oraz Zespół wokalny "Bornus Consort". Album ukaże się nakładem firmy ART2 Music przy współpracy i dystrybucji Agora S.A. Płytę promuje utwór „Po godzinach”. 

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK