Biletomat Festiwale XXIV Festiwal Ars Cameralis Afryka — ziemia i ogień

Festiwale: XXIV Festiwal Ars Cameralis Afryka — ziemia i ogień

Bilety na festiwal

XXIV Festiwal Ars Cameralis Afryka — ziemia i ogień

termin

Śr, 18 listopada 2015 godz. 19:00

miejsce

Teatr Śląski, Scena w Malarni
Teatralna 2, Katowice

organizator

INSTYTUCJA KULTURY ARS CAMERALIS SILESIAE SUPERIORIS

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 18 lis 2015 15:00

10 PLN

Wyprzedane

Standard

Standard

dostępna do
Śr, 18 lis 2015 15:00

5 PLN

Wyprzedane 

📄Afryka — ziemia i ogień | XXIV Festiwal Ars Cameralis

Prezentacje literackie: Tahar Ben Jelloun (Maroko), Ondjaki (Angola)
Prowadzenie: Małgorzata Szczurek oraz Michał Lipszyc

Spotkaniu towarzyszyła będzie promocja książki Tahara Ben Jellouna “Co to jest islam? Książka dla dzieci i dorosłych” wydana przez Wydawnictwo Karakter, które jest współorganizatorem wydarzenia.

Tahar Ben Jelloun to jeden z najbardziej znanych pisarzy literatury francuskojęzycznej, laureat nagrody Ulissesa, od lat wymieniany jako kandydat do literackiego Nobla. Urodził się w 1944 roku w Fezie, w wieku niespełna trzydziestu lat wyemigrował do Francji. Wcześniej studiował filozofię, socjologię i psychiatrię. Jednocześnie  aktywnie działał przeciwko reżimowi panującemu w Maroku. Skończyło się wojskowym więzieniem, w którym pobyt odcisnął piętno na literackiej wyobraźni autora. Jego pierwsza powieść, Harrouda (1971), została entuzjastycznie zrecenzowana przez Rolanda Barthesa i Samuela Becketta. Po polsku ukazały się przekłady czterech powieści: Dziecko z piasku, Święta noc, To oślepiające, nieobecne światło, O mojej matce.

Ondjaki to młody, obsypany nagrodami na skalę afrykańską i światową pisarz z Angoli; urodził się w 1977 jako syn Portugalczyka i Angolki. Ndalu De Almeida – bo to jego prawdziwe nazwisko – studiował w Lizbonie socjologię, przyczyniając się swoją pracą magisterską do europejskiego odkrycia pisarza Luandino Vieiry. Debiutował wówczas również jako poeta, a parę lat później miał już na koncie powieści, tomy opowiadań i książki dla dzieci. Ondjaki jest również dokumentalistą, twórcą amatorskiego teatru w Lizbonie oraz malarzem. Jego twórczość dotyczy przede wszystkim dzieciństwa spędzonego w Luandzie w czasie wojny domowej; światową sławę zdobył dzięki oryginalnemu językowi pełnemu neologizmów i egzotycznych dla języków indoeuropejskich idiomów.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK