Biletomat Festiwale XXIV Festiwal Ars Cameralis Afryka — ziemia i ogień

Festiwale: XXIV Festiwal Ars Cameralis Afryka — ziemia i ogień

Bilety na festiwal

XXIV Festiwal Ars Cameralis Afryka — ziemia i ogień

termin

Śr, 18 listopada 2015 godz. 19:00

miejsce

Teatr Śląski, Scena w Malarni
Teatralna 2, Katowice

organizator

INSTYTUCJA KULTURY ARS CAMERALIS SILESIAE SUPERIORIS

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 18 lis 2015 15:00

10 PLN

Wyprzedane

Standard

Standard

dostępna do
Śr, 18 lis 2015 15:00

5 PLN

Wyprzedane 

📄Afryka — ziemia i ogień | XXIV Festiwal Ars Cameralis

Prezentacje literackie: Tahar Ben Jelloun (Maroko), Ondjaki (Angola)
Prowadzenie: Małgorzata Szczurek oraz Michał Lipszyc

Spotkaniu towarzyszyła będzie promocja książki Tahara Ben Jellouna “Co to jest islam? Książka dla dzieci i dorosłych” wydana przez Wydawnictwo Karakter, które jest współorganizatorem wydarzenia.

Tahar Ben Jelloun to jeden z najbardziej znanych pisarzy literatury francuskojęzycznej, laureat nagrody Ulissesa, od lat wymieniany jako kandydat do literackiego Nobla. Urodził się w 1944 roku w Fezie, w wieku niespełna trzydziestu lat wyemigrował do Francji. Wcześniej studiował filozofię, socjologię i psychiatrię. Jednocześnie  aktywnie działał przeciwko reżimowi panującemu w Maroku. Skończyło się wojskowym więzieniem, w którym pobyt odcisnął piętno na literackiej wyobraźni autora. Jego pierwsza powieść, Harrouda (1971), została entuzjastycznie zrecenzowana przez Rolanda Barthesa i Samuela Becketta. Po polsku ukazały się przekłady czterech powieści: Dziecko z piasku, Święta noc, To oślepiające, nieobecne światło, O mojej matce.

Ondjaki to młody, obsypany nagrodami na skalę afrykańską i światową pisarz z Angoli; urodził się w 1977 jako syn Portugalczyka i Angolki. Ndalu De Almeida – bo to jego prawdziwe nazwisko – studiował w Lizbonie socjologię, przyczyniając się swoją pracą magisterską do europejskiego odkrycia pisarza Luandino Vieiry. Debiutował wówczas również jako poeta, a parę lat później miał już na koncie powieści, tomy opowiadań i książki dla dzieci. Ondjaki jest również dokumentalistą, twórcą amatorskiego teatru w Lizbonie oraz malarzem. Jego twórczość dotyczy przede wszystkim dzieciństwa spędzonego w Luandzie w czasie wojny domowej; światową sławę zdobył dzięki oryginalnemu językowi pełnemu neologizmów i egzotycznych dla języków indoeuropejskich idiomów.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK