Biletomat Festiwale Katowice Festiwal Ars Cameralis 2018: DAVID EUGENE EDWARDS & ALEXANDER HACKE

Festiwale: Festiwal Ars Cameralis 2018: DAVID EUGENE EDWARDS & ALEXANDER HACKE

Bilety na festiwal

Festiwal Ars Cameralis 2018: DAVID EUGENE EDWARDS & ALEXANDER HACKE

termin

Pt, 09 Listopad 2018 godz. 20:00

miejsce

Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej
Francuska 12, Katowice

organizator

INSTYTUCJA KULTURY ARS CAMERALIS SILESIAE SUPERIORIS

Bilety


Standard

I PULA

dostępna do
Pt, 09 list 2018 15:00

20 PLN

Wyprzedane

Standard

I PULA

dostępna do
Pt, 09 list 2018 15:00

15 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Festiwal Ars Cameralis 2018:DAVID EUGENE EDWARDS & ALEXANDER HACKE

DAVID EUGENE EDWARDS, ALEXANDER HACKE

DAVID EUGENE EDWARDS & ALEXANDER HACKE
„Dwaj bracia w duchu przemawiają do podświadomości odbiorcy, nie znając granic stylistycznych. Potrafią jednak stworzyć spójny, uduchowiony nastrój”

Członkowie duetu pozornie pochodzą z odmiennych bajek. David Eugene Edwards to wokalista Wovenhand, mrocznego bandu grającego country i rocka w chrześcijańskim sosie. Alexander Hacke to z kolei wieloletni basista Einstürzende Neubauten, industrialowo-punkowego dziecka lewicującego undergroundowego Berlina. Muzycy przyjaźnią się od dekad: poznali się w czasach, gdy Edwards współtworzył słynny 16 Horsepower, a w ostatnich latach współpracowali przy projekcie Crime & The City Solution i wspólnie napisali muzykę do projektu filmowego The Glasshouse. W czerwcu wydali wspólną płytę zatytułowaną Risha, co po arabsku oznacza „pióro”. Edwards zajął się wokalami, gitarą i instrumentami smyczkowymi, Hacke – klawiszami i sekcją rytmiczną. Efekt przekracza definicje gatunkowe: to coś pomiędzy americaną, neofolkiem, industrialem, ambientem, elektroniką i muzyką arabską. Każdy z dziesięciu utworów ciągnie w inną stronę: a to Edwardsa, a to Hackego. Wściekłe i hipnotyczne partie rockowe łagodzą z jednej strony wpływy folkowe i orientalne, z drugiej – eksperymentalne. Jak podkreślają muzycy, tytułowe „pióro” jest symbolem, który łączy wiele kultur: rdzenną Amerykę, Stary Testament czy spuściznę świata arabskiego. Projekt Edwardsa i Hackego to gratka dla fanów muzyki świata.

Źródło: http://www.musikreviews.de, http://www.deutschlandfunk.de

Więcej szczegółów na: www.arscameralisfestiwal.pl

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.