Biletomat Imprezy After Tauron Nowa Muzyka 2016 - Jon More (COLDCUT) Ninja Tune

Imprezy: After Tauron Nowa Muzyka 2016 - Jon More (COLDCUT) Ninja Tune

Bilety na imprezę

After Tauron Nowa Muzyka 2016 - Jon More (COLDCUT) Ninja Tune

termin

So, 15 października 2016 godz. 22:00

miejsce

Iskra Pole Mokotowskie
Wawelska 5, 02-034 Warszawa

organizator

Automatik

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 15 paź 2016 16:00

30 PLN

Wyprzedane 

📄Członek kultowego projektu Coldcut w Iskrze

JON MORE (Coldcut/NinjaTune/45Live) exclusive 7” 45 vinyl set
Burn Reynolds (SoulService, Asfalt Shop)
Karara (ex-Ptaki, The Very Polish Cut-Outs)

Coldcut (Jon More) na After Tauron Nowa Muzyka 2016 w Katowicach i Warszawie w specjalnej odsłonie - z setem z winylowych „siódemek”. U boku współtwórcy Coldcut zaprezentują się: Burn Reynolds (SoulService, Asfalt Shop) oraz Karara (ex-Ptaki, The Very Polish Cut-Outs).

Wielka gratka dla fanów wytrawnych winylowych dźwięków z Warszawy i Katowic! 14 oraz 15 paźdzernika w ramach After Tauron Nowa Muzyka 2016 z niezwykłym setem didżejskim wystąpi Coldcut (Jon More). Jon jest także założycielem legendarnej wytwórni Ninja Tune, współtwórcą kultowego cyklu Solid Steel, wybitnym producentem i autorytetem dla całego świata muzyki elektronicznej. Zapraszamy na Coldcut (Jon More) 7" 45 vinyl set do klubu Iskra w stolicy oraz katowickiej Hipnozy.

„70 Minutes of Madness” Coldcut jest powszechnie oceniane jako „jeden z najlepszych didżejskich miksów wszechczasów". Już 14-15 października nadarzy się okazja na spotkanie z twórcą tego arcydzieła - Jonathan More, współtwórca Coldcut i Ninja Tune zabierze nas w szaleńczą winylową podróż - od starego soulu i funku, przez klasyki hiphopu i breakbeatu po dźwięki, które przekraczają gatunkowe granice, z pewnością jednak doskonale sprawdzają się jako pretekst do parkietowych akrobacji.   

Coldcut to marka, która budzi szacunek od ponad ćwierćwiecza. Wykładowca historii sztuki – Jonathan More i programista komputerowy Matt Black już na progu lat 90-tych zyskali reputację doskonałych DJ-ów, którzy w mistrzowski sposób potrafią połączyć pozornie sprzeczne elementy w niezwykle żywą, oryginalną całość. Ich show ”Solid Steel” w sławnej londyńskiej pirackiej rozgłośni Kiss FM (obecnie na falach BBC London) z pewnością przeszedł już do historii nie tylko tanecznej sceny.

Spektakularne były już początki ich wspólnej pracy. W 1987 roku Jon i Matt nagrali „Say Kids, What Time Is It?”, który był pierwszą  brytyjską płytą stworzoną z sampli. W tym samym roku duet zdefiniował określenie „remix” na przykładzie „Paid In Full” sławnych Eric B and Rakim. Nic dziwnego, że debiutancki album duetu - „What’s That Noise” – zyskał status bestsellera, a BPI (organizacja brytyjskiego przemysłu muzycznego – także Brit Awards) przyznała im tytuł producentów roku 1990. Ich kolejne wydawnictwa, aż po ostatni dotychczas krążek „Sound Mirrors”, cieszyły się ogromnym uznaniem krytyki i fanów. Doświadczenia zebrane w klubach oraz na antenie radia Solid Steel zaowocowały też legendarnym mixem DJskim „Journeys By DJ – 70 minute Of Madness” – uznanym przez prestiżowe pismo Jockey Slut za „The Best Compilation of All Time”.

Jakby tego było mało, na początku lat 90-tych – w czasie podróży po Japonii – Matt i Jon postanowili założyć wytwórnię płytową Ninja Tune. Ninja wkrótce stała się najbardziej rozpoznawalną i szanowaną marką w świecie „nowych brzmień”. Wraz ze swoimi „odnogami” Big Dada, Ntone – dała światu takich artystów jak The Cinematic Orchestra, Bonobo, Amon Tobin, The Herbaliser, Roots Manuva – i wielu innych. Współpracowali ze Stevem Reichem, Johnem Peelem, Lee ‘Scratch’ Perrym, Jonem Spencerem, Cornelius, Carl Craig’iem. 

W Warszawie i Katowicach Jon More zagra specjalny set z winylowych „siódemek” i będzie to niezwykle rzadka okazja, żeby posłuchać zanikającej sztuki wytrawnego didżejskiego setu w wykonaniu prawdziwego mistrza.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK