Biletomat Imprezy KONCERT CHÓRU CZAROWNIC NA DZIEŃ MATKI

Imprezy: KONCERT CHÓRU CZAROWNIC NA DZIEŃ MATKI

Bilety na imprezę

KONCERT CHÓRU CZAROWNIC NA DZIEŃ MATKI

termin

So, 25 maja 2019 godz. 20:00

miejsce

Aula Artis
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań

organizator

FUNDACJA SPOTKANIE I TWORZENIE

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard (miejsca siedzące)

Standard (miejsca siedzące)

dostępna do
Pon, 15 kwi 2019 23:59

40 PLN

Wyprzedane


Standard (miejsca siedzące)

Standard (miejsca siedzące)

dostępna do
So, 25 maj 2019 16:00

45 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Chór Czarownic w Poznaniu!

CHÓR CZAROWNIC


godzina rozpoczęcia
20:00

"Występ chóru to spektakularna, gniewna klątwa rzucona na patriarchat (…) Podczas występów chóru publiczność spontanicznie wstaje i przyłącza się do śpiewu. Towarzyszą temu niezwykle intensywne emocje: poczucie wspólnoty, jednocześnie groza i nadzieja.” Agnieszka Graff, pisarka

„Te kobiety wręcz wbiły widownię w ziemię! Ale mają moc” PPA we Wrocławiu

„Chór Czarownic już zmienia Polskę” Adam Wajrak, ekolog, dziennikarz

Historia Chóru:
Inspiracja do jego powstania była historia pierwszej kobiety w Polsce, na poznańskim Chwaliszewie oskarżonej o czary i spalonej na stosie.
W skład wchodzi zespół wokalny składający się z ok.30 kobiet różnych zawodów, wieku i światopoglądów a akompaniuje im awangardowi muzycy. Na scenie jest wiele oryginalnych instrumentów na których grają chórzystki.

Chór Czarownic śpiewa głośno, gniewnie, punkowo, z energią ale także z refleksją, autoironia i ponadczasowa mądrością. Występ zbudza wśród widzów najwyższe emocje. Literacko to opowieść z punktu widzenia kobiet i ich skomplikowanych relacji ze współczesnym światem. Ta historia uniwersalnie wpisuje się we współczesne społeczne leki związane ze wzrostem napięć lokalnych i globalnych, ze zmianami społecznymi, odradzającym się nacjonalizmem i faszyzmem w Europie i na świecie.

Ze sceny płyną pieśni czułe, intymne, szczere, domowe oraz gwałtowne i buntownicze.

Chór Czarownic wystąpił już w wielu znaczących miejscach - na Forum Przyszłości Kultury w Teatrze Powszechnym w Warszawie, na Festiwalu Spoiwa Kultury w Szczecinie, na Festiwalu Sztuki Współczesnej w Białymstoku, na Festiwalu Rockowym w Jarocinie, na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, w Teatrze Polskim w Poznaniu i Kongresie Kobiet w Poznaniu.

Ten projekt to nie tylko wydarzenie artystyczne - to także manifest filozoficzny.
Pieśń Chóru Czarownic p.t.: 'Twoja władza' stał się nieformalnym hymnem Czarnego Protestu w 2016 roku w Poznaniu, był również śpiewany w innych miastach, m.in w Szczecinie, Gorzowie, Berlinie, Warszawie i wielu innych.

O projekcie w Przekroju: https://przekroj.pl/kultura/stado-bab-ewa-lowzyl?fbclid=IwAR0sSaE5AO3l0lMGXC7Yi-ffRy37-pSajVXgeK4MOGxAWXv0BuJ-R0kv6gc

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK